Gönderen Konu: MÜGE ANLI: TRANS KADINLAR EŞCİNSEL ERKEKLERLE EVLENİRSE ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ!!  (Okunma sayısı 6211 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Müge Anlı'da Şok Olay! Herkesin Kadın Olarak Tanıdığı ve Yıllarca Hemşirelik Yapan Nail Ç.

Haber linki: https://onedio.com/haber/muge-anli-da-sok-olay-herkesin-kadin-olarak-tanidigi-ve-yillarca-hemsirelik-yapan-nail-c-761391?utm_source=onediocom&utm_campaign=facebook_page&utm_medium=facebook

Haberi okuduğumda şoka girdim.Tabi bi de bizim üzerinde durduğumuz konuları ilgilendiriyor ya direk ilgimi çekti.Düşündüm nasıl böyle bişey olabilir diye? Hadi tamam her şeyi ayarladı bu kadın(daha doğrusu aslında erkek olan trans birey) kaç senelik eşi bu olayı nasıl bilemez diye düşünmeye başladım. Eee peki çocukları nerden? Haberi direk Psikolog Hüseyin Kaçın'a ( www.huseyinkacin.com ) yollayıp bir yorum istedim.Sanırım şaşırdı önce bi anlam veremedi.Sonra bu olayın senin açından önemi nedir diye sordu(Nereye çeksen oraya gidebilecek bi soru? Pek de anlamadım açıkçası?)Ama bu haberden sonra kafamda komplo teorileri üretmeye başladım ben yine.Bütün kurduğum teoriler bir yerde çıkmaza girdi.Biri hariç! Onu da açıklıyorum:

Trans bireyimizin eşi de aslında bir eşcinsel.Durumdan tabiki de haberdar.Fakat toplum baskısına karşı zaten kadın görünümlü ve kadın kimliği olan biriyle ilişki yaşıyor.Çocuğuna gelince ee zaten parayla çocuk satılan,doğurulup cami avlularına bırakılan bir dünyada yaşıyoruz.Onu da bi şekilde bulup kendi nüfuslarına aldılar.Alın size mutlu bir aile tablosu.Görünürde hiçbir sorun yok tabiki.Ne kadının ne adamın çevresinde durumu bilen de yok.Toplumsal değer yargıları da zedelenmedi.Ama yine herkes birbirini kandırdı.Evet bu dünyada eşi benzerine rastlanmayacak olay ülkemizde yaşandı ama buna benzer daha neleri var…

Hüseyin hocaya bu teorimden bahsedince hemen yazı yazmamı istedi.Özellikle kendi terapi yazımda yazmak istemedim ayrı bir başlık halinde paylaşılsın istedim.Hüseyin Kaçının dediğine göre toplumda böyle olaylar fazlaca oluyormuş.Durumu onun cümleleriyle özetleyeyim hatta:
“Eşcinsellerin lezbiyenlerle evlenip kendini gizleme planları daima vardır.Anne babaları anlamasın diye sanki evliymiş gibi yaşamayı düşünürler.Hatta bize soran da olmuştur.Öyle evlenmiş olanı da gördük” dedi.

Yani formalite evlilik sonucu yine herkes kendi hayatına bakacak.Sadece eşler eve dinlenmek ve uyumak uğrayacaklar bu da toplum ve aile baskısından dolayı olacak.Peki şöyle de olamaz mı?Evlenen gay ve lezbiyen çiftimiz zaten iyi anlaşan 2 arkadaşlar.Aynı evde yaşamaya başlayınca daha fazla beraber vakit geçirecekler ve biraraya gelecekler.Yeri gelecek aileleri eve geldiğinde aynı odada hatta aynı yatakta yatacaklar. Zor bir ihtimal de olsa birbirlerine ısınıp sevemezler mi? Hatta ben zor ihtimal olarak da görmüyorum.Fizyolojik ve yaradılış anlamında bir erkek ve bir kadın.Zaten birbirleri için yaratılmışlar.Araya zamanla bir de duygusallık girerse neden olmasın derim ben böyle bir evliliğe? Dört dörtlük olur diyemem böyle bir ilişkiye.Ama iki tarafın da birbirinin geçmişini bilerek kabul ederek başladığı ve birbirini iyi anladığı bir ilişki olacağı kesin…Bakın yine ne yazdım ama komplo teorimi…Şimdi burdan da hemen böyle bir evliliği savunduğum çıkarılmasın.Tabiki mümkünse olmasın böyle şeyler.Ama benim verdiğim örnek uç işte biraz : )

Sanırım bu haberi Türk kamuoyu olarak bir süre daha irdeleyeceğiz.Tabi bi süre sonra o da unutulup gidecek her şey gibi.Hüseyin hocanın bu konu hakkında bana yazı yazdırmasındaki temel sebebi de henüz çözemedim ama kesinlikle terapi yazılarımdan daha fazla dikkate alarak yazdım.İnsanlık daha nelere şahit olacaktır… bir H.K sözünden esinlenerek yazımı noktalayıp yorumu sizlere bırakıyorum değerli okurlar…

Haberin diğer linkleri: http://www.hurriyet.com.tr/boylesi-ne-duyuldu-ne-goruldu-genc-kizin-olen-olen-annesi-erkek-cikti-40394203

http://www.gazetevatan.com/genc-kizin-olen-annesi-erkek-cikti--1047804-yasam/

« Son Düzenleme: 16 Mart 2017, 07:56:06 öö Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
İlkokul 1.sınıftan itibaren sınıfımdaki kızlarla hep daha samimi oldum.Erkek arkadaşlarım da vardı fakat futbolu pek sevmezdim o yüzden onlarla oynamazdım futbol.O yüzden kızlarla oynanan oyunlar daha çok ilgimi çekerdi.Bu yüzden sınıftaki bazı arkadaşlarım bana lakap takardı ve bunlar beni üzerdi.Ona rağmen ilkokulda aşklarım da olmuştur.Tabi bunlar duygusal anlamda el ele tutuşmaktan öteye gitmeyen çocuksu hislerdi.Değişik dürtüleri hissetmeye başladığım ilk yıllar ortaokul yıllarımdı.Erotik olarak kendimi erkeklerle düşünüyordum.Birtakım görüntüler izlemeye başladım internette.bunlar erkek bedeni organı vs ile ilgiliydi.Bunlara bakmak bana haz veriyordu.Ancak o görüntüleri ilişki aşamasında izlemezdim hiç.Başlarında kapatıyordum her seferinde.Liseye geçince yine kız arkadaşlarım oldu bunlar da flörtten öteye gitmedi tabiki ancak bu dürtüleri içimden atamadım ve anneme açmaya karar verdim.o da babamla paylaşmış.Başta çok üzüldüler beraber olup atlatmaya çalıştık.Ben her seferinde sözler verdim vs ama her seferinde maalesef en başa döndüm.(Dürtülerime hakim olamadım).Onlar da beni Ege üniversitesinin çocuk psikiyatri bölümüne götürdüler.Oraya yaklaşık 1 sene gidip geldim fakat her seferinde benimle değişik kişiler görüştü.Bunun bir takıntı olduğunu söyleyip anti-depresan yazdılar.Benim eşcinsel olmadığımı olsa bile bunun kötü bi durum olmadığını söylediler.Üniversite 2.sınıftayken çok samimi bir erkek arkadaşım da bulunduğum şehri kazandı.Onunla aramızda geçmişte bu anlamda şakalaşmalar olurdu ancak bu durum benim dürtülerimi harekete geçirirdi.Beraber kaldığımız bir akşam da biraz alkolün etkisiyle biraz da dürtülerimle bir el tacizinde bulundum .Şuan bunu yazmak bile benim için utanç verici.Ve o arkadaşımla maalesef dostluğumuz sonlandı.Ancak bu, bu şekilde başımdan geçen ilk ve son eylemdir.Daha sonrasında kız arkadaşım da oldu.Duygusal anlamda sevdim bağlandım fakat onun kendisinden kaynaklı sebepten dolayı bitirdik.Sonrasında da kendi hatasını kabul etti zaten ama ben soğumuştum.Bu arada üniversitede peşinden koştuğum bir kız da oldu yani platonik aşık oldum diyebilirim ama o istemeyince olmadı tabiiki.olmadı tabiiki.Yani özetlersek evet duygusal anlamda kızlardan hoşlanıyorum beğeniyorum fakat onları erotik anlamda düşünmüyorum.Erotik yönde erkek vücudu daha cok hoşuma gidiyor.Şuanda izlediğim filmler de heteroseksüel filmleri,kendimi o şekilde rahatlatıyorum.Ama sadece bir kızı düşünerek bunu yaptığım olmadı daha doğrusu denemelerim başarısız oldu. Son  15 günde bir chat kanalında benim gibi dürtüleri olan biriyle tanıştım.Önceleri sohbetimiz erotik olarak gitti.Kendisinin de bu tür eğilimleri vardı ama ilişkisi olmadığını vs söyledi.Yüzyüze de görüşmeyi düşündük.Ancak ben bunları kendime vicdan azabı yaptım ve konuştuğumuz şeyleri kendime yediremedim.Ona,bunun normal olmadığını anlatmaya çalıştım fakat o öyle düşünmeyince beni sildi, görüşmek istemedi.Sonrasında o siteye de girmedim birdaha.Zaten resimleşmemiz bile olmadı kendisiyle,kimliklerimiz gizliydi.Ama bu olaydan sonra artık tek başıma atlatamayacağımı anlayıp yardım almayı düşündüm ve internetten size ulaştım.

http://escinselterapi.net/forum/index.php?topic=1752.0

yazının devamını okumak için linki tıklayınız

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Vatan gazetesinden Ceylan Sever'in haberine göre, bir yandan yıllarca ‘anne’ bildiği kişiyi kaybeden bir yandan da yaşadığı büyük şoku atlatmaya çalışan genç T.K., “Çok üzgünüm konuştukça aynı şeyleri tekrar yaşıyor gibi hissediyorum. Hayatımın şokunu yaşadım. Hiçbir şeyden haberim yoktu. Bir anda her şey üst üste geldi. Hayatım büyük bir yalanmış. Annem bildiğim kişi annem değil. Her şey şu anda kabus gibi” dedi.

Artık kimseye güvenmediğini belirten T.K., şunları söyledi:

“Olay ilk ortaya çıktığında babama, ‘Senin yaptığın şey seçim ama benimki değil. Ben buna mecbur bırakıldım. Sen sonuçlarını kabul ederek başlamışsındır ama ben değil’ dedim.

O da bana, ‘Sen ne biliyorsan ben de onu biliyorum. Biraz zaman geçsin gerçek aileni araştırıp bulacağım’ dedi. Benim annem kim? Şu an babamın yanında kalıyorum. İnanın her şey olabilir. İnsanlara olan inancımı kaybettim, herkes biliyor da olabilir bilmiyor da olabilir. DNA testi yapıldı. Ölümü, yaşadığımız olay, sahte kimlik ve diploma çok yönlü soruşturuluyor. 1993 yılında hastanede hemşire olarak çalışmış. Beni hemşire diye çalıştığı yerden çalmış olabilir.”

T.K., Nail Ç.’nin ölümünden sonra kendisine yaklaşık 30 bin lira borç kaldığını anlattı:

“2012 yılında butiği kendi üzerine alamadığından benim üzerime açtı. Annem olduğu için kira bile olsa bana yatırım yaptığını düşündüm. Açtığı tarihten beri vergi borcunu hiç ödememiş. Aldığı malların borçları da var. Bana ondan bir şey kalmasını geçtim üzerime bir de 30 bin lira borç kaldı. Öğrenciyim, nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum.” T.K.’nın kimlikteki babasının ise Handan olarak bilinen Nail Ç. ile ilişkisinin çok eskiden yaşandığı ortaya çıktı.

T.K'nın kimlikteki babasının ise Handan olarak bilinen Nail Ç. ile ilişkisinin çok eskiden yaşandığı ortaya çıktı.

İddiaya göre çiftin ilişkisinin bitmesinin ardından T.K.’nın babası başka bir kadınla evlendi. Bu evlilikten çocukları dünyaya geldi. T.K., İstanbul’da özel bir üniversitede okuyordu. Ancak okulunun Kumburgaz’daki evine uzak olması sebebiyle sıklıkla babasının evinde kalıyordu.

Ayrıca bir komşuları da "Kumburgaz'ın eskileri onun erkek olduğunu bilir. Kızı için 'fakir birinden aldım' derdi hep" şeklinde konuştu.

https://onedio.com/haber/annesi-bildigi-kisinin-erkek-oldugunu-ogrenen-genc-kadin-bir-kabusun-icindeyim-763549