Gönderen Konu: Terapi Günlüğü  (Okunma sayısı 1186 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Terapi Günlüğü
« : 10 Haziran 2024, 08:58:43 ös »
Az önce yaşanan tartışmadan bağımsız sanıyorum şu an devam eden bir sohbet de olmadığı için güzel bir üslupla ifade etmek isterim ki kizlar ve kadınlar ile kahvaltı yapmak bile dolu dolu geliyor insana Gerçekten kadının kızın tabi karakter olarak da güzel insanlar olduğunu düşünerek sohbeti bile başka oluyor Mesela bu aralar turlara katılmayı düşünüyorum pazar günleri gol dere dağ Erkekler ile böyle planlar yapmak artık sıkıcı ve düz oluyor Kafa dengi iki bayan ile çok daha güzel gecirebiliyorsunuz Yemek gezmek gibi şeyler erkekler ile sadece kahve muhabeti gibi ortam oluşursa güzel olur

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: Terapi Günlüğü
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2024, 08:59:12 ös »
Terapi esnasında çoğu kişi kızlara ilgi duymaya başladığında eski hayatını özlediği için ya da eski hayatı bir şekilde onu çektiği için tekrar istemsiz şekilde oraya dönüyorlar. Yeni hayat yeni değişimi farkeden kişiler için çok karanlık geliyor, ne yapacaklar, ne edecekler, bu yeni hayat neyin nesi, tanıdık değil, yapabilir miyim acaba, olur mu, yeni hayattan korkuyorum, ya öyle olursa gibi sorular ile karşılaşan bireyler daha sonra depresyona giriyorlar, obsesif düşünceler tekrar geliyor eve kendilerini iyi hissetmeleri için tekrar escinsel hayata dönüyorlar

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2024, 08:59:39 ös »
Onların da size ihtiyacı var Sizden kollanma sahiplenme güven bekliyorlar Onlar olmadan nesiller olmaz Evet bu duyguları ben de yaşadım ama gerçekten adını tarif edemediğim insani çürüten bir hastalikmis Anlık haz verse bile uzun vadede mutluluk doyuruculuk mana hiç birseyi yok Ertesi gün bok gibi hissediyorsun ve amaçsız bir psikolojiye giriyorsun Hatırladıkça kötü oluyorum Gerçekten yaşayan biri olarak söylüyorum yaşamdan alan  bir hastlaik bu Komada yaşamak gibi

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2024, 09:00:17 ös »
Escinsellik alkol, uyuşturucu, kumar gibi olmasa da sonuçta o da bir bağımlılık ve değişmek mümkün

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2024, 09:00:50 ös »
Değişmek diyorum çünkü bence de escinseller hasta değil, yanlış yönlendirilmiş bireyler sadece ve değişim terapilere devam edildiği sürece vardır

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2024, 09:02:32 ös »
Şu an yaşadığım yerde 20li yaşlarda 3-4 ahbabim var ve bunlar gerçekten yiğit cocuklar Namazlarını vs kılıyorlar Beni de seviyorlar Normalde çok bağlılık yaşayıp onların üzerine aşırı düşerdim hastayken Şimdi ise onları ilerinin babasi olacak benim gibi insanlar gibi görüyorum Feruz ne yapsın çocuk diyorum adam mücadele ediyor vay kardeşim gibi düşünüyorum Aklıma geliyor kardeşim için iyi dua dileğinde bulunuyorum Onlar da ileride baba olacak aile kuracak Benim o çocuğu erotiklestirmem veyahut onu benim daha önce düşündüğüm eylemlerde düşünüyor olmam korkunç olurdu cunku o yiğit birisi ve bu tür seylere zaten ihtiyacı yok Ama buranin kültüre de buna sebep Bazen cehalet mutluluktur gerçekten

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2024, 07:14:58 öö »
Hocam sizin bir sözünüz varya
“Korku Ve Kaygı Eşcinselleştirir”
Bu söz müthiş bir söz
Ben şunu fark ettim Biz eşcinsel çekim sorununu yaşayan bireylerde bir korku,kaygı,çaresizlik duyguları var ve bunları fazlasıyla benimsemişiz bir parçamız yapmışız.Her beynim korku kaygı tarafından kandırılmaya çalışıldığında sizin bu sözünüzü telkin ediyorum kendime ve o illüzyon’dan çıkıyorum çok içine girmeden…

Biliyorum hiç bir şey bir anda pat diye olmayacak çünkü herşey yavaş yavaş bizde oluştu ve bugün bu hale geldiysek yine yavaş yavaş gidecek,benim 2015’den beri eşcinsellik yanısıra  okb sorunum var ve çok ileri düzeye çıktığı oldu okb’min ama biliyorum ki artık o da “korku ve kaygı’dan besleniyor” ve bu söz takıntılarımın tetiklenmesinide durduruyor zor olsa bile…

Mesela şu an Antalya’ya gidiyorum aslında 2 hafta önce gidiyordum ama aksilik çıktı gidemedim,ve hep içimde korku var;acaba insanlarla bağ kurabilecek miyim? Bana nasıl bir tutum sergileyecekler(aslında bunu biz kendimiz belirliyoruz) böyle kaygılar korkular sürekli beynimin içinde beni aşırı stres ediyor ve kalbim fena çarpıyordu sonra sizin bu sözünüz aklıma geldi korku ve kaygı eşcinselleştirir sözünüz ve beni rahatlattı sürekli otobüste giderken kendime bunu telkin ettim yani en fazla ne olabilirki dedim kendi kendime ? Bu korkulardan dolayı hayatımız boyunca konfor alanından çıkmazsak (sırf eşcinsellik değil özgüven sosyalleşme vs konusunda) elimize ne geçecek ki ? Aynı sorunları döngüde tekrar tekrar yaşıycaz bi adım atmak lazım yani bazen insanlar gülsün bazen çekince yaşayalım bir süre ama bu sıkıntılar bir süre sürecek zaten herkesin kendi derdi var insanların 7/24 sorunu biz değiliz.Hayatımız boyunca bu korkuları yaşayacağımıza bir süre yaşayıp atlatalım ve alışalım evet söylemesi kolay yapması  zor ama yapmamız lazım

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2024, 11:57:15 öö »
Eşcinsellik özgür bir tercihin değil, genellikle çocuklukta yaşanan travmaların ve ebeveyn ihmallerinin sonucu olarak gelişen bir durumdur. Eşcinsellikten kurtulmak isteyenlere terapi imkanı sağlamamak, gerçekte eşcinselleri küçük düşüren bir tutumdur.

https://youtu.be/-9bPlRuOq-Q?si=3LPplNbsk-WVa29r

Velev ki Eşcinseliz: Furkan

https://www.youtube.com/watch?v=SK5ycgpoVC8

Velev ki Eşcinseliz: Mert

https://www.youtube.com/watch?v=BI6NM-gENrw

Velev ki Eşcinseliz: Efe

https://www.youtube.com/watch?v=rxfQS3Da1Wg

https://www.instagram.com/reel/C8jfEMtCLuV/?igsh=eXZ3bW44bXUzeWJr