Gönderen Konu: ASYALI, GENÇ, YAŞLI, EŞCİNSEL ... Zafer konuşması: Tarihi birlikte yazdık  (Okunma sayısı 3741 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ASYALI, GENÇ, YAŞLI, EŞCİNSEL ...
Bu gece umutluyum. Çalışan ABD'nin ruhunu gördüm. Bunu aile işletmelerinde gördüm. Her Amerikalı geleceğinin güvende olmasını ister. Başkanı olmaktan gurur duyduğum ülke böyle bir ülke. Bütün zorluklara, hayal kırıklıklarına rağmen hiçbir zaman geleceğimiz hakkında daha iyimser olmadım. Hiçbir zaman daha umutlu olmadım. Ben kör bir iyimserlikten bahsetmiyorum. Ben sadece kenarda oturup kısır bir idealizmden bahsetmiyorum. Önümüzdeki görevler var, güçlükler var. Her zaman umut içimizde inatçı bir şeydir. Her tür kanıta karşı daha iyi bir şeyin bizi beklediğini söyleyen şeydir. İnanıyorum ki, ilerlememiz üzerine yeni işler yaratabiliriz. Çok çalışırsan, kim olursan ol, neye benzersen benze, beyazsan, siyahsan, Latin, Asyalı, genç, yaşlı, zengin, fakir, normal, engelli veya eşcinsel, her zaman başarılı olabilirsin. Bu geleceği birlikte ele alabiliriz. Biz kötümser değiliz. Kendi amaçlarımızın ötesine geçebilen kişileriz. Bu yolumuzda ilerleyeceğiz ve dünyadaki en büyük ülkeyi daha da ileriye götüreceğiz."

http://www.ntvmsnbc.com/id/25395606/