Gönderen Konu: PSİKOLOG  (Okunma sayısı 5841 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
PSİKOLOG
« : 15 Eylül 2010, 01:09:49 öö »
Sayın Psikolog Hüseyin Kaçın,
Ben Trabzondan A......  18 yaşındayım.Bu sene üniversite sınavına girdim.Benim en büyük hayalim sizin gibi bir psikolog olmaktı..İyi bir puan aldım sınavdan ama psikolojiye yetmiyordu.Ailemden kimse seneye tekrar girmemi istemedi,açıkçası ben de bunu göze alamadım.Ve tercih yaptım ösymnin dağıttığı,meğer yanlışlarla dolu kılavuza göre.Ösym ile ilgili haberleri duymuşsunuzdur.Kitapçıklar yanlış basıldı.Puanlar yükseldi.Ve ben öyle bir puanla açıkta kaldım.Pek istemiyordum zaten tercih ettiğim yerleri ama kazanamadığımı görmek büyük bir hayal kırıklığına uğrattı beni.Hiçbirşey yapmak istemedim.Seneye tekrar denemek o kadar zor geliyorki bana..Bir yandan da o kadar istiyorumki sizin gibi bir psikolog olmayı..Ya ne yapacağımı bilemiyorum.Sinirlerim öyle bozukki.Dersanedeki öğretmenlerim seneye kesinlikle alabileceğimi söylediler.Birkaç gün çalıştım ama şimdiden o kadar bıktımki.Ben bir sene daha aynı dersleri nasıl çalışacağım diye düşünmeden edemiyorum.Bir de etraftaki insanların bakışı var tabi beni çileden çıkaran..Sanki ben barajı bile geçememişim gibi bir gözle bakmaları beni öyle üzüyorki..Annem ve babam da bir sene daha uğraşma diyorlar.Onlar benim yanımda olmazken ben nasıl dayanacağım bu çileye?Lütfen bana yardım edin.Ne yapmam gerek?Ek tercih yapıp yerleşmeye mi çalışıyım yoksa deniyim mi bir sene daha hayallerim için..Cevap verirseniz sevinirim..Şimdiden teşekkürler..

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: PSİKOLOG
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2010, 01:10:48 öö »
Merhabalar

psikolog olan kişi ne önerir insanlara hayatta mücadele etmeyi engelleri aşmayı pes etmemeyi yani savaşmayı vs.. iyi psikolog olmak kanında varsa savaşacaksın başka yolu yok ama anne baba baskısı yada mahalle baskısı yüzünden tercih yapan birisinin  de kaderinde iyi psikolog olmak yok demektir. karar ve seçim senin..

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?topic=260.0

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?board=2.0

istersen 0 555 326 22 91 iletişim kurabilirsin

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2010, 01:12:09 öö »
teşekkür ederim elimden geleni yapacağım..

A.....

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2010, 03:25:31 ös »
S Kara   19 Eylül 2010, 01:15
Konu: Dilek 

Hocam inanın müthiş bir insansınız.İnsanlara fayda sağlamaya çalışmakla Rabbim sizi darda koymasın inşallah.. Demek ki insanların aklı birmiş.. Bende de bazı problemler var ve psikoloji bölümü okuyup ilerleyip, benim yaşadığım problemleri yaşayan insanlara yardım etme idealini taşıyordum. Ama olmadı başka bir bölüm oldu. Fakat bunu yapan bir insan gördüğüm için gözüm arkada değil çok mutluyum el attığınız işleri görünce.. İstanbul'da sizin terapilerinizden faydalanmak çok isterdim fakat İzmirdeyim.. Sitenizi bol bol inceleyip bilgilenmeye çalışıyorum..Özellikle cinsel problemlere eğilmek cesaret, özgüven,dürüstlük, iyi bir insan olma, insanlara fayda sağlama, insanlığın faydasını isteme gibi meziyetlere sahip olmayı gerektirir bence..Size çok teşekkürler...Allah razı olsun..Allah ömür verirse İstanbul'da bir gün terapiye gelmek istiyorum..Çünkü beynimde bir virüs var bazen aktif oluyor kontrol ediyorum ama can sıkıyor..Sizin bunun için bir tavsiyeniz var mı hocam ?
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2010, 03:27:11 ös Gönderen: psikolog »