Gönderen Konu: Escinsellerin Duygusal Sorunları  (Okunma sayısı 5867 defa)

umut35

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Escinsellerin Duygusal Sorunları
« : 28 Ocak 2016, 09:03:02 ös »
Dogma buyume izmirliyim Kendimi bildim bileli escinsel duygular hissediyorum.5 kardeşız ve ben en küçüğüyum 2 abim ve 2 de ablam var.Anne ve babam sürekli çalıştığı için beni ablam büyütmus.okula bile ablam yazdırdı veli olarak o gelirdi.yani çok fazla anne baba ilgisi görmeden büyüdüm.ilkokul dönemlerinde çok hatirlamasamda sınıftan bir çocuğa aşik olduğumu hatırlıyorum.okul bittiğinde goremeyecegim için çok uzulmustum çünkü.ortaokul cagimda kızlarla oyun oynardim.lise döneminde tamamen erkek arkadaş larim oldu.hiç kızlarla arkadaş seviyesinde bile yakın olmadım. Lise sonda okuldan bir çocuğa aşık olmuştum .platonik ti tabi.yaklaşık 3 sene sürdü ve cok acı cektim.lise döneminde psikolojik olarak çok sorunlar yaşadım ve kaygı bozukluğu tanısı konuldu.uzun yıllar ılac tedavisi gördüm. Tabi bu dönemlerde escinsellik durumu 2. Planda kaldı sadece duygusal manada ve tek taraflı bir ilgi vardı.sonrası üniversite için denizli ye gittim ve dini cemaatler e katıldım.bu beni çok iyi hissettirdi.manevi olarak kendimi doldurdum ve kendimi derslerime verdim.okul bitince de aktif olarak cemaatler de calismaya devam ettim hala da ediyorum.yaşım 32 aileden çok olmasa da çevresel faktörler sebebiyle kendim de bu duygulardan kurtulmak ümidiyle evlenmek istiyorum ama henüz cesaret edemedim.bikaç ay önce böyle bi girişimim oldu ve hüsranla sonuçlandi.karşımdaki insanı da çok uzdum malesef.araştırmalar sonucunda bu siteyi buldum ve hayat hikayelerini okudum.tedavi olan bir arkadaşla gorustum ve bana iyileşme sürecini anlatti sağolsun. Ve bu bende bir ümit ışığı yaktı.bende tedavi olmak ve mutlu bir evlilik yapmak istiyorum.bu konuda yardımlarini zi.talep ediyorum lütfen beni bilgilendirir ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatirsani z çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2018, 10:09:30 ös Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: Escinseller
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2016, 10:42:51 ös »
Başta Amerikan Psikoloji Derneği (American Psychological Association - APA),
Amerikan Psikiyatri Birliği (American Psychiatric Association),
Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization - WHO),
Dünya Cinsel Sağlık Birliği (World Association for Sexual Health - WAS),
Avrupa Seksoloji Federasyonu (European Federation of Sexology),
Uluslararası Aile Terapileri Örgütü (IFTA - International Family Therapy Association)
ve Almanya Sosyal Bilimsel Seks Araştırmaları Derneği (Gerrman Societyfor Social Scientific Sexuality Research)
olmak üzere tüm uluslararası kuruluşların eşcinsellikle ilgili görüşlerini anlamak durumundayız…“
302.9 Başka Türlü Adlandırılamayan Cinsel Bozukluk” başlığı altında,
Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı (The Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders - DSM-IV)’de,
“eşcinsel yöneliminden rahatsız olanlar” için üstü kapalı olarak bir “bozukluk” tanımlaması yapılmıştır.

Bu kategori herhangi özgül bir cinsel bozukluk için tanı ölçütlerini karşılamayan, ne bir cinsel işlev bozukluğu, ne de bir parafili (cinsel sapkınlık) olmayan cinsel bir bozukluğu kodlamak içindir. Örnekleri arasında “cinsel yönelimi hakkında sürekli ve belirgin bir sıkıntı duyma” şeklinde bir başlık bulunmaktadır.
Ayrıca bir başka uluslararası tanı sistemi olan ICD–10 (International Classification of Diseases)’da eşcinsellik;
F66 kodu ile “cinsel gelişim ve oryantasyon bağlantılı psikolojik ve davranışsal bozukluklar”adı altında ele alınmıştır
ve burada “sadece cinsel yönelim bir bozukluk olarak kabul edilmemelidir” ibaresi vardır.
Homoseksüalite, heteroseksüalite ya da biseksüalite cinsel gelişme ve yönelimdeki kişi için sorunlu olabilecek farklılıkları belirtmek için kullanılmıştır.
Ancak cinsel olgunlaşma bozukluğu, benliğe yabancı cinsel yönelim ve cinsel ilişki bozukluğugibi durumların eşcinselliğe eşlik etmesi için, kişinin eşcinselliği ya da eşcinsel ilişkiyi yaşamayı bir sorun haline getirmesi gerekmektedir.
F66.1 kodu “egodistonik” cinsel yönelimi tanımlamak için kullanılmıştır.
Yani ICD-10’na bakıldığında eşcinsel yönelimin kişi için bazen ruhsal bir sorun haline gelebileceği görülecektir.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 12:47:16 ös Gönderen: psikolog »

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Ynt: Escinsellik
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2016, 04:44:16 ös »
Dogma buyume izmirliyim Kendimi bildim bileli escinsel duygular hissediyorum.5 kardeşız ve ben en küçüğüyum 2 abim ve 2 de ablam var.Anne ve babam sürekli çalıştığı için beni ablam büyütmus.okula bile ablam yazdırdı veli olarak o gelirdi.yani çok fazla anne baba ilgisi görmeden büyüdüm.ilkokul dönemlerinde çok hatirlamasamda sınıftan bir çocuğa aşik olduğumu hatırlıyorum.okul bittiğinde goremeyecegim için çok uzulmustum çünkü.ortaokul cagimda kızlarla oyun oynardim.lise döneminde tamamen erkek arkadaş larim oldu.hiç kızlarla arkadaş seviyesinde bile yakın olmadım. Lise sonda okuldan bir çocuğa aşık olmuştum .platonik ti tabi.yaklaşık 3 sene sürdü ve cok acı cektim.lise döneminde psikolojik olarak çok sorunlar yaşadım ve kaygı bozukluğu tanısı konuldu.uzun yıllar ılac tedavisi gördüm. Tabi bu dönemlerde escinsellik durumu 2. Planda kaldı sadece duygusal manada ve tek taraflı bir ilgi vardı.sonrası üniversite için denizli ye gittim ve dini cemaatler e katıldım.bu beni çok iyi hissettirdi.manevi olarak kendimi doldurdum ve kendimi derslerime verdim.okul bitince de aktif olarak cemaatler de calismaya devam ettim hala da ediyorum.yaşım 32 aileden çok olmasa da çevresel faktörler sebebiyle kendim de bu duygulardan kurtulmak ümidiyle evlenmek istiyorum ama henüz cesaret edemedim.bikaç ay önce böyle bi girişimim oldu ve hüsranla sonuçlandi.karşımdaki insanı da çok uzdum malesef.araştırmalar sonucunda bu siteyi buldum ve hayat hikayelerini okudum.tedavi olan bir arkadaşla gorustum ve bana iyileşme sürecini anlatti sağolsun. Ve bu bende bir ümit ışığı yaktı.bende tedavi olmak ve mutlu bir evlilik yapmak istiyorum.bu konuda yardımlarini zi.talep ediyorum lütfen beni bilgilendirir ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatirsani z çok sevinirim.

istemek başarının yarısıdır hocam.hikayenizi kısa bile olsa özetlemenize çok sevindim.20 martta istanbula hüseyin hocanına gideceğim.isterseniz beraber hareket edebiliriz..Allaha emanet olun.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 12:47:30 ös Gönderen: psikolog »

umut35

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Escinsel Erkekler
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2016, 01:24:37 ös »
Teşekkür ederim hocam.çok memnun olurum beraber gidersek benim için çok iyi olur.haberlesiriz
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 12:47:47 ös Gönderen: psikolog »

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Ynt: Escinsellik
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2016, 11:37:10 öö »
Teşekkür ederim hocam.çok memnun olurum beraber gidersek benim için çok iyi olur.haberlesiriz
organize edelim inşaallah.kararlılığınız sayesinde aşacaksınız
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 12:48:02 ös Gönderen: psikolog »