Gönderen Konu: AKP'li İdris Bal:Öğrenci evlerini tartışan eşcinsel evliliği de tartışır!...  (Okunma sayısı 3067 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ABD Harvard Üniversitesi'nde ziyaretçi hoca olarak görev yaptığı sırada Boston'da eşcinsel evliliklerin yasalaştığını söyleyen İdris Bal, gelişmeleri şöyle aktardı:
"Diğer eyaletler kabul etmedi. Kilise, üniversiteler, medya, siyasetçiler çok tartıştı. Ben tartışmanın bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Belki Sayın Başbakan tartışılmasını istemiş de olabilir. Onun adına konuşmak istemem. Çok gerekli bir tartışma olduğunu düşünmüyorum. Ama bir şekilde başlamış."

İdris Bal, "Türkiye'de de eşcinsel evlilikleri tartışılabilir mi?" sorusuna da şu yanıtı verdi:
"Tartışılır tabii. Bunu (kız-erkek karışık evler) tartışan onu da tartışır. Tartışılması ayrı, tasvip edilmesi ayrı, uygulanması ayrıdır. Önemli olan belli bir kanaatin ağır basıp yasal hale gelmesidir. Ahlaki olarak eleştirebilirsiniz, ama suç olmadıktan sonra nasıl engel olacaksınız?"

http://www.endiseli.org/detail/endiseli-/2755/akpli-idris-balogrenci-evlerini-tartisan-escinsel-evliligi-de-tartisir#.UnyyBUo5ljo