Gönderen Konu: PSİKOLOGLAR DA AĞLAR MI?  (Okunma sayısı 3141 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
PSİKOLOGLAR DA AĞLAR MI?
« : 21 Kasım 2012, 09:43:01 öö »
“ Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim. "

Yusuf Suresi 86. Ayet

Paylaştığınız ayeti gördüm de aklıma geldi. Yanlış anlaşılmazsam aktarmak istiyorum. Hep düşünmüşümdür; " 'Terzi kendi söküğünü dikemez' atasözü aslında terzilerden çok psikologlara uyuyor" diye.. Siz kalkın, herkesin sorunlarını dinleyin, çözüm bulun, ama kendi sorunlarınıza, başkalarına bulduğunuz gibi çözümler bulamayın! Zaten insan başkalarını teselli edebiliyor ama kendini edemiyor. Klasik teselli sözlerini kendi kendine tekrar edince bir işe yaşanıyor ama, usulen olduğundan emin olsak bile bir başlarından duymak ferahlatıyor. Adımlarımızı daha sağlam atabiliyoruz. Ben öyleyim şahsen. Bazı konularda sorunu biliyorum, çözümü de biliyorum ama yapmaya üşeniyorum, cesaret edemiyorum. Ama sizin ağzınızdan duyduğum zaman bir istek, cesaret geliyor, kararlılıkla sorunun üzerine gidiyorum. Psikologların kendi sıkıntıları için başka psikologlara gittiğini duymuştum. Nevzat Tarhan bile eşini kaybettiği sene, katıldığı tv programında eşinin ölümünden çok etkilendiğini, yaşama isteğinin kalmadığını, hayattan tat almadığını, sırf oğlu için yaşadığını söylüyordu. Koskoca Nevzat Tarhan.. Türkiye'nin belki de en tanınmış psikoloğu. Ya da psikiyatrisi.. Her neyse. Sonuç olarak; dualarımdasınız. Yaptığınız işi, bir mesleğin icra edilmesinden daha fazlası olarak görüyorum.