Gönderen Konu: Ateizm Evrim ALLAH  (Okunma sayısı 7829 defa)

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
Ateizm Evrim ALLAH
« : 09 Mart 2009, 01:43:38 ös »
İnsan çoğu kez sorgular.
Nereden geldik? Kim yarattı? ‘’O’’ nerede? Son zamanlarda bu konu hakkında bir şeyler yazmak istiyor, içimi boşaltmak,bir makale yazmak istiyordum. Kısmet bugüneymiş…

Çoğu kez girdim ateizm, evrim ve Allah üçgeni muhabbetlerine. Sinirlendim, kızdım, öfkelendim… Ateizm’i çoğu kez araştırdım, tanrıyı reddeden bir görüş. Birkaç arkadaşım var ateist olan, onların fikirlerini aldım ve gerçekten pes dedim! Diyorlar ki Müslümanlar Allaha ve Muhammed’e kölelik ediyor, Allah sizi küçümsüyor ve siz eziksiniz deniyor. İnanç özgürlüğü denen bir şey var evet amacım Ateistleri Müslüman yapmak değil, naparlarsa yapsınlar, sözüm bizi küçük görmeleri.

Başlamak istiyorum, evet bizler Allahın yarattığı ona ‘’itaat’’ eden canlılarız. Ben kendimi ve diğer Müslümanları Allah’ın kölesi değil, ona bağlı kalan, ona inanan olarak görüyorum.Allah o zaman bize özgür irade vermezdi,herkesi kendine kul yapardı..  Allaha inanan ona ibadet eden ezik veya herhangi bir şey değildir, Allaha ibadet eden ona bağlılığını ve devamlılığını gösterme yoludur. Ona bu hayat için, bize bahşettikleri için bağlılık gösterme yoludur. Her Müslüman ibadet etmez, bu doğal bir şey. Mesela namaz mı kılıyorum? Oruç mu tutuyorum? Hayır… Herkesin bir özgür iradesi var, isteyen bunu ibadete götürür, isteyen kalbinde ve beyninde yaşatır.

İbadet eden tanıdıklarım şu zihniyette değil ‘’Allaha inanıyorum, o zaman haydi ibadete’’…Bu bağlılığı gösterme, huzur bulma yolu. Allah şuan bizler için somut bir şey değil, soyut olduğu için de birçok kişi ateizme yöneliyor, birçok kişi sorguluyor. Öteki dünyada –ki buna inanıyorum- somutlaşacak, bazılarının inandığı gibi öldüğümüz vakit bize demicekler ‘’biz size oyun oynadık keriz gibi yediniz’’ falan…

Gel gelelim evrim teorisine. Bu sene biraz daha içli dışlı oldum şu teoriyle.Tabi net bir şekilde saçmalık demiyorum, araştıran ve buna yıllarını veren insanlara büyük saygısızlık olur. Ancak mantık bir yerde kesiliyor. Evrim teorisini savunan birçok insan bilindiği üzere Allah’ı sorgular. Evrimi de bu yazıya katmamın nedeni bu. Açıkça saçma buluyorum, bence bizim atalarımız Adem ve Havadır, bizler Adem soyundanız. Koyu evrim savunucusu Darwin, maymundan evrim geçirerek, mutasyon sonucu insana dönüştüğümüzü söylüyor ancak diyorMUŞ ki Yahudiler hariç tüm ırklar maymundan gelmiştir.
Neden çünkü Darwin Yahudi kökenliymiş. Hocamdan böyle bir duyumum oldu. Birçok fosiller bulunuyor, kalıntılar. Bilirsiniz maymundan insana doğru bir şema var, yavaş yavaş kamburluktan çıkıyor, kıllar dökülüyor nihayetinde insana dönüşüyor. Peki araştırmalarda maymunun isketini buluyorlar, insanın iskeletini buluyorlar peki neden o evredeki diğer canlıların kalıntılarına rastlanmıyor? Bir yerde mantık kayboluyor. Hah mesela en yakın örneği Lamarck da evrim teorisini savunur ve diyor ki fazla kullanılmayan organ gelişemez evet mantıklı,diyor ki zürafalar ilk zamanlar kısa boyunlu hayvanlarmış, sonradan ağaç dallarına uzana uzana,yani boyunlarını kullana kullana boyunları günümüzdeki halini almış,evet bu da mantıklı. Sonrada şunu savunuyor boynu uzayan zürafalar dölden döle aktarılarak şuan kısa boyunlu hiçbir zürafa doğmamıştır. İşte burada mantık bitiyor, zürafaların boyunlarının uzaması bir ‘’modifikasyon’’. Modifikasyon sonradan oluşan bir şeydir ve kalıcı değildir,ama o kalıcı olduğunu savunuyor… İşte böyle örnekler var.

İnanıyorum bazı saçmalıklar bir son bulacak ve insanlar ‘’Rönesans’ın’’ değiştirdiklerini ve dinin insan üzerindeki hakimiyetini azalttığını öğrenecek…

www.essek.gen.tr 'den alıntıdır