Gönderen Konu: Kırmızı başlıklı kız  (Okunma sayısı 5844 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Kırmızı başlıklı kız
« : 13 Mayıs 2009, 10:32:21 ös »
Kırmızı başlıklı kız babaannesine bir kilo elma götürmek için ormana girmiş. O gün hava çok rüzgarlı olmasına rağmen babaannesi sırf gıcıklık olsun diye kızcağızı yola düşürmüş. Kırmızı başlıklı kız rüzgar uğultularının içinde ilerlerken bir yandan da en sevdiği şarkıyı söylüyormuş “hani benim recebim,recebim ona sarı lira vereceğim, almassa beni onu karakola vereceğim“ demiş ki karşısına birden kocaman gözleri ile üstüne koşan bir kurt görmüş. Kurt kırmızı başlıklı kıza saldırmış üstünü başını yırtmış ama kırmızı başlıklı kız da az değilmiş ve kurttan kurtulu vermiş. Hemen koşa koşa babaannesinin evine sığınmış ama babaanne kırmız başlıklı kızın elini boş görünce başlamış bağırmaya “ hani benim elmalarım “ diye.
Aradan günler geçmiş, aylar geçmiş yıllar geçmiş. Kırmızı başlıklı kız bazı rüzgârlı gecelerde uykudan uyanır olmuş. Geceleri gözlerine uyku girmiyor ne zaman rüzgâr sesi duysa uykusunun yerine korku geçiyormuş. Kırmız başlıklı kız bu ızdıraba daha fazla dayanamayarak uzman bir psikologa gitmeye karar vermiş. Psikolog kırmızı başlıklı kızı dinlemiş, dinlemiş durumu çözememiş. Sizce kırmızı başlıklı kız neden rüzgarlı gecelerde uyuyamaz olmuştur?

a aluç

Beyaz_Karanfil

• Newbie
  • *
  • ...& Everything is possible if u want.. &...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kırmızı başlıklı kız
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2009, 03:11:57 ös »
 Çok güzel bir soru.Acaba neden???? Bu hikayeyi okuyunca,aklıma insanların bilinç altında yatan duygularını tespit etmek için yapılan bir testmiş gibi geldi =) Neyse ben cevabımı veriyorum ...

Bence büyükannenin "Nerede benim elmalarım??" diye kızmasıyla sinirlenen kırmızı başlıklı kız bir anda cinnet geçirdi ve mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile büyükannesini kesti...sonra da pişman oldu ama nafile olan olmuştu...Bu yüzden her rüzgarlı gecede yaptığını hatırlayarak pişman olur...

Paronoid

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kırmızı başlıklı kız
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2009, 07:33:36 ös »
o gün yaşadıklarını bilinç altında bir odada kilit altında tutuğunu düşüneli ve o odanın anahtarı ise rüzgarlı uğultulu geceler olabilir.