Gönderen Konu: BENİM ÇOCUĞUM & MY CHİLD / BORDERLİNE: HİSTERİK ve NARSİST KİŞİLİK  (Okunma sayısı 3847 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Hüseyin Bey ile ilk tanışmam ailemin bulmasıyla oldu.Ailem daha önce beni ortalama 4-5 psikoloğa daha götürmüştü ama hepsi kısa vadede sonlanmıştı.Annem Hüseyin Beyi araştırmaları sonucu bulmuştu.Başlarda istemeye istemeye bu durumu kabul etmiştim ve daha önce gittiğim psikologlarla aynı kulvarda tutmuştum.İlk seanslar sancılı dönemlerdi hem artık sürekli birilerine gidip bir şeyler anlatmaktan sıkılmıştım hem de başlarda yıldızımız Hüseyin Bey ile hiç barışmamıştı.2010-2011 yıllarında yani Hüseyin Bey ile ilk tanıştığım dönemlerde ailem ile problemlerin çok büyüktü.Eşcinsel olduğumu zaten biliyorlardı ancak itiraf ettiğim yıllarda bu daha da artmıştı.Hem evdekilerle olan problemler hem de Hüseyin Bey ile yıldızımızın barışmaması durumu seansları daha da zorlu bir hale getiriyordu.Başlarda seansları önemsemediğim için bu gerginlikler beni etkilemiyordu aslında.Seanslara başladığım ilk 2-3 ay sürekli bir çatışma halindeydik.Özellikle parapsikoloji ile ilgili Hüseyin Beyin başlarda ki sert tavrı beni iyiyce soğutmuştu.Aslında problemin ailemde olduğunu kanısına varması çok geç olmadı ancak yine benim için zor bir durum vardi ki bu da ailemin bir nevi benim tedavi etmemdi.Yani adımları,olanakları ya da ailede ki bütünlüğü benim sağlamamdı.Bu çok zordu.O dönemler yıllar içime kusmadığım öfkem aileme karşı olan duygularımı örtmüş ve onlar adına hiçbir şey yapmama kararı almıştım.Zamanla durumlar değişmişti tabi ki.İlk önce kişilik analizi ve günlük hayatımın üzerinde durduk.İyi bir arkadaş çevrem vardı herkes beni sever herşeyini bana danışırdı.Açıkçası kimse benden habersiz aıdm bile atamazdı.Yiyeceği yemekten tutun da giyeceği kıyafete kadar bana danışanlar bile vardı.Eğlenceliydim,enerjiktim,harika fal bakardım,her konuda yorum yapabilcek bilgilerim vardı bu da insanları çekmişti doğal olarak.Önce bu arkadaş çevresinin sahte olduğu fikrini sundu Hüseyin Bey.Tabi bu fikir beni etkilemişti öyle olmadığını düşünüyordum.Hala bile sahte olduğunu düşünmem hayatımdan çıkardığım arkadaşlarımın ama bana yetemediklerini farkettim en azından.Çevremde yaşıtım kimse yoktu mininmum 32 yaşında arkadaşlarım vardı ve bu yaş yüksekliği 50 bile olmuştu.Hüseyin beye başta bu konuda inanmadığım için bunu bana söylediği dönemden çok sonra arkadaşlarımla olan bağımı düzene soktum.Ortalama 5. yada 6. seansta Hüseyin Bey bana bunu söylemişti ama benim tam anlamıyla buna inanma 6 ayımı uygulamam ise 1.5 yılımı aldı.Daha sonra ki konu ise aile üyelerimin karakteri ve aramızda ki bağ idi.Annemin bana olan bağlılığı benim ablama olan bağlılığım onlardan kopmamı zorlaştırmıştı ancak Hüseyin Bey anneme verdiği bir nasihat sayesinde babama taşınmamı sağladı.Genel olarak ailemin çoğu üyesiyle kafa yapım uymaz hele ki babam gibi geleneklere bağlı ve çok küt çerçvede yaşayan bir adamla asla uymazdı.Seanslarımızın 1. yılında bu taşınma gerçekleşti.Başlarda hiç alışamamıştım bu hayata çünkü annemdeyken çok harika bir hayatım vardı.Maddi manevi tüm olanaklar benimdi istediğim zaman istediğim yere gidebiiyordum ve gittiğim her yerde gözler benim üstümdeydi.Babama alışma sürecim en zorlardan biriydi aslında babama alışma değil babamın benim üstümde kurmaya çalıştığı yaşama alışma sürecim sancılıydı.Evden uzaklaştım,kavgalar ettim,sıkıldım,bağırdım,aşağıladım.. Akla gelebilcek herşeyi yapmıştım.Ama zamanla şunu fark ettim ki babamda daha huzurluyum.Babam herşeye larışan bir tip değildir genelde baş edemeyeceğini anladığında susar ve içinde yaşamaya başlar ki bazı şeyleri içinde yaşadığını Hüseyin Bey ile yaptığımız seanslarda ortaya çıktı.Arkadaşlarımla olan sıkıntıları daha net gözlemleyince ve bilgilerimin,yeteneklerimin,enerjimin kullanıldığını gördüğümde bir de babamda yavaş yavaş huzuru yakaladığımda Hüseyin Bey ile olan seanslar daha eğlenceli olmaya başlamıştı.Başlarda ne anlatacağım ki? soru cümlesini kullanıp gittiğim seanslara artık bir şeyler biriktirip gitmeye başladım.Hayatım şekillenmeye başlamıştı.Arkadaşlarım arasında seçip yapmış bir çoğunu çıkarmıştım ve evdeki aradığım huzurun bir kısmını yakalmıştım.Sıra asıl 'ben' e geldi.Seanslardan önce yani Hüseyin Bey i tanımadan önce tamamen narsist ve histerik biriydim.Güzelliğim ve hareketlerimde herkesi etkiliyebiliyordum ki bu yüzden sevgilim olan 4 kişinin üçü heteroseksüeldi.Bunu keşfetmemizde ortalama 1 yılı buldu.Sevgilim olan insanların Hüseyin Bey biraz problemli tipler olduğunu düşünsede ben hepsinin problemli olduğunu düşünmüyorum.Hareketlerim ve konuşmalarım sayesinde her erkeği baştan çıkarabiliyordum hatta yakın arkadaşlarımla bunu oyun haline bile getirmiştik.-Bir erkek göze kestirilir ve hadi şunu bir eşcinsel yap-gibi ibareler bile kullanırdık.Eski sevgililerime gelecek olursak eğer o zaman ki karakterim yüzünden tabi ki hepsi çok yakışıklı çok zengin ve izinsiz tuvalete bile gidemeyecek hale getirdiğim heteroseksüellerdi.1.sevgilim İzmir'de yaşıyordu.Deri fabrikaları,evler,villalar vs.Ne ararsanız ondaydı.Ben o zamanlar 15 yaşındaydım o 21 yaşındaydı.Çalışmayı seven sürekli İtalyaya giden bilgisayar programcılığı ile uğraşan biriydi.Çok yakın bir kuzenimin pek yakın olmadığı bir arkadaşıydı.Uzun boylu,yakışıklı,zengin ve bnim üstüme aşırı düşen biriydi.Ortalama 17-18 ay kadar çıktık.Fakat sinirli ve kıskanç bir yapıya sahipti benim şatafatlı hayatım ve dans kursuna karşı duyduğum ilgim onu rahatsız ediyordu.Zamanla ilişki yıpranmıştı ve ben aileme o dönemler itiraf etmediğim için(ama kendileri tabi ki anlamıştı) aşk acımı içimde yaşadım.Bende ki sessizliği ve üzüntüyü ablam farketmişti ve sürekli neyin var? diye soruyordu.Tabi ki ona anlatmıyordum.Bir gün ablamın rahminde ur başlangıcı olduğunu söylediler.Zararsız ve ilaç ile yok edilebilcek bir urmuş bu.Ablam bir gün 'seni mutsuz görüyorum ne zamandır buna kafamı taktım ondan böyle oldu üzülme artık neyin var söylemiyorsunda'deyince tabi ben hemen ayrılmıştım.2.sevgilim ise ortalama 10-12 ay kadar sürdü ilişki basitti o kendi çevresinde popüler yakışıklı ben kendi çevremde popüler ve güzeldim.Başladık ve 10-12 ay sonra o taşındı ve ben de güvenmediğim için bitirdim.Hatta ortaklaşa bitirdik.3.sevgilim ise futbolcuydu aynı şekilde harika maaşı,harika dış görüntüsü vardı ve Etilerde oturuyordu.Onunla ilişkimde ortalama 10 ay sürdü ama o cinselliğe düşkün biriydi.Ben ise cinselliği mükemmel erkekle yaşama taraftarıyım ki hala onu bulamadığım için hala yaşamadım ve bulana kadarda yaşamayı düşünmüyorum.Aşırı cinsellik isteği onu aldatmaya itmişti.Kendisi biseksüeldi.Çok ilginçtir bir gün fal bakarken kendime bunu hissettim ve anında ondan ayrıldım.Sonra facebook adresini açınca kızlarla olan mailleşmesini görünce iyiki de bitirmişim dedim ve hislerim yine doğru çıktı.4.sevgilim ise çok ünlü bir inşaat firması sahibinin en küçük oğluydu.Yani bildiğiniz kraliçe edasındaydım. 9-10 ay kadarda bu sürdükten sonra çevreye bu durumu açıklayamayacağı için bana da pek bir açıklama yapmadan gitti.Uzun süre konuşmadık arada konuşuyorduk.Sonra oturdum kendi endime düşündüm ve narsist tarafım o kim ki? gibi düşünmemi sağladı ve ondan da ayrıldım.Sonrasında görüşmek istedi ama benim için o dönemde sadece bir varoştu.Aslında yazınca farkettim ki biraz problemli tiplermiş :))) yine ilerleyen seanslarda bu heteroseksüelleri eşcinsel yapmak ibaresi üstünde durduk ve önümüzde ki bir yıl boyunca hiç bir heteroseksüeli eşcinsel yapmamalıyım nasihatını verdi Hüseyin Bey hatta bunu esprili bir dille rahat bırak heteroseksüelleri bir süre dedi :) .Bilmeden baştan çıkarıyordum işin açıkçası onları baştan çıkarabilme yeteneğim olduğunu Hüseyin Bey gösterdi bana ben de bu kurala uyup dikkat ettim konuşmalarıma ve hareketlerime heteroseksüellerin yanında.Pek işe yaradığı söylenemez dikkat ettiğim halde hala bile kendini kaybedenler var ama ben adım atmıyorum en azından artık onlara.2009 da yaşadığım son ilişkiden sonra aşktan soğudum aslında hiç aşıkta olmadım onlara benimkisi sadece eğlenceydi onlarla eğleniyordum.Onlarla sadece eğlendiğimi seanslarda anladığımda aşktaki kriterlerim artmaya ve değişmeye başladı.Aşk ile alaklıda bekleme sürecine geçtikten sonra kişiliklerime gelmişti sıra.Hüseyin Bey benim aslında borderline olduğumu ve aileme direnmek ve ezilmemek için narsist ve histerik taraflarımıda üste çıkardığımı söyledi.Başta narsist ve histerik tarafı duymak hoşuma gitmişti borderline'ı ise kabule tmek istememiştim.Anca Hüseyin Bey bana borderline olanların daha güçlü olduğunu ve daha yetenkli olmakla beraber daha sağlıklı hayat yaşadığını söyleyince uzun bir süre düşündüm.Yavaş yavaş hayatımı değiştirmeye başladım evdekilere karşı narsist davranma kararı aldık.Uyguladım anca evdekiler pek kaldıramadı zaten narsist yüzüme çok alışkınlardır ve hiç kaldıramazlar.Arkadaşlarıma borderline davranma kararı aldık ki bunu hala ağustostan beri uygularım.Bu borderline davranma durumu bir çok arkadaşımı elememe sebep oldu ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlamıştım.Kişiliklerim bir dönem beni el geçirmişti resmen artık yatağa yatarken onların içimde konuştuğunu bile duyardım farlı bireylermiş gibi.Son zamanlarda bir gözdem vardı hoşlanıyordum ama bana göre bir tip değildi.Bursada oturuyordu bir arkadaşımın kuzeniydi.Hoş çocuktu ama çooook boştu.Egosu boş yere kabarmış hayatı sex üzerine kurulu bir tipti.Aslında duygusalmışta zamanında aldatılmış ondan böyle olmuş.Bende aldatıldım ama hiçte umrum olmadı nasıl etkilenmişse bu kadar:) Benim istanbulda yaşadığımı ve dansçı olduğumu duyunca çocuk geri adım attı onunla oynayacağımı düşündü ki pek haksızda sayılmaz aslında:)) tabi geri çekilmesi beni sinirlendirmişti.
Narsist tarafım''o kim ki bunu yapabiliyor Allahın varoşu İstanbulda bile yaşamıyor ne olur sanki ondan diyordu.Histerik tarafım ise narsist 'ben' e cevap veriyor 'Amaaaan boşver sen yoluna devam et diyordu.Borderline ise 'ama bence yinede bir şans vermek lazım' diyordu.Evet inanması güç ama bu 3 farklı sesi duyuyordum ve sanki ben odada ki dördüncü kişi gibi yukardan onları izliyordum.Bu durum artık kaosa dönmeden önce kişiliklerim üstünde Hüseyin Beyin yol göstermesiyle ani bir değişiklik yaptım .Bu kolaydı benim için oyunculuğum iyiydir kişilik rollerini değiştirdim hemen.Kıyafet tarzımda artık gösterişsizdi,yolda yürürken podyumda gibi değil normal sokakta gibi yürümeye başladım.Kötü giyinen yada çirkin birini gördüğümde artık adece normal bir insan deyip geçiyordum.Artık borderline'ım tamamen diyebilirim.Narsist ve histerik yönümü sadece gerektiğinde ortaya çıkarıp kullanıyor ve geri kutusuna kapatıyorum.Pagan olmam doğal olarak cadılık yada mistizim üzerine eğilmemi sağlıyordu.Hüseyin Beyin mistik yönünüde görmüş oldum bu sohbetlerde ve seanslarda.Bildiğim bir çok şeyi başka bakış açısıyla bana parça parça anlatması büyük bir yap bozu tamamlama mı sağladı.İstediğim mistik şeyleri elde etmem için hem dünyevi olarak hemde ruh olarak neler yapmam ya da bu yolda kendi deneyimlerine dayanarak neler yaşanabileceiğini zaman zaman bana anlattı.Bu da tabi ki aramızda ki bağın artmasını sağladı.Seanslarda gözlemediğim başka çok ilginç şeylerde oldu ki bu da Hüseyin Bey ile aramda olan mistik enerji.Zaten telefon numarasının son rakamları benim doğum günüme denk gelmesi'bu adamda mistik şeyler var' dememe sebep olmuştu ama bunun pratiğe dökülmesi çok ilginçti.Benimle alakalı geleceğe yönelik öngörü denilen şeyleri hissedip görmesi seansların kopuş noktasıydı.Kendisini bilemem ama seans odasında ki 'ben'bilinçaltının kapılarını açmış ve keşife çıkmış bir 'ben.Bir çok konuda aynı fikire sahibiz ki bunu görmem ortalama 9-10 ay önce oldu.Ortak bir kaç seansa girdiğimde Hüseyin Beyin elinden tuttuğu biri vardı ona yaşam koçluğu yapmış gibi de diyebilirz.Bu genç bilinçaltı diye bir şeyin olmadığını ve bunları bırakıp sisteme ayak uydurmamız gerektiğini söyledi.O sırada Hüseyin Bey ile hafif narsistimsi bir kahkaha attık diyebilirim.Orada bir enerji yakalanmıştı mesela aynı fikirdeydik ve karşımızdakinin saçmaladığını biliyorduk ve dönüp birbirmize bakmıştık.Burada bunu böyle anltınca bir çok kişi normal algılasada değildi arada farklı mistik bir bağ vardı aslında.Zaten seans odasında seansa girmeyen kişi nelerin nasıl yaşandığını anlatsakta anlamaz.Bu paranormal olaylar ve bağda kurulduktan sonra artık seanslar belli bir tarza oturmuştu.Ben eşcinselliği ile gayet mutlu olan ve bunun bir ödül ya da bir nimet oluğunu düşünen biriyim anca ailem böyle düşünmemekte tabi ki.Doğal olarak benimde içimde son bir yıldır bir soru vardı acaba Hüseyin Bey alttan alta beni değiştirmeye mi çalışıyor? diye.Bu bir korku değildi aslında benim burada ki sıkıntılı bulduğum şey böyle bir şey varsa aradaki paranormal bağ ve güven tabi ki yıkılacaktı çünkü ben Hüseyin Beye eşcinsel olarakta rahat ve sağlıklı bir hayat yaşabilmek için gidiyordum.Bu soruyu daha geçenlerde ona yönelltim ve bana çokta mantıklı ve ona inanmamı sağlayacak bir cevap verdi.Hüseyin Beyin derdi eşcinseli heteroseksüel yapmak değil kimliğiyle kendini kabul eden herhangi bir bireyi sağlıklı yaşama götürmekti.En azından bana karşı olan tutumu buydu.
Farklı bir eşcinsel olduğumu hep biliyordum.Ama ne denli farklı olduğumu yine seanslarda anladım.Girdiğim ortak bir kaç seansta  kişiliği tamamen bozuk hayatı alt üst olmuş insanlarla dolu seanslardı.Hiç biri benim gibi değildi.Hepsi sanal dünyanın oyuncağı olmuş kendini cinsel obje konumuna ya da köle konumuna sokmuştu.Tacizler,cinsel eylemler,klişeleşmiş ve ucuz bar sistemine ayak uyduranlar ya da uydurmak isteyenler.Daha kendine eşcinselim diyemeyen bile vardı.Tabi ortak noktalarımız da vardı bu kişilerle.Mesela aile yapısı bana uyan,ablasını aşırı seven,anne baskısından ciddi anlamda sıkılmış olan hepsinden vardı ama farklar daha büyüktü.Anne baskısından sıkılmıştım ama savaşta açmıştım kazanan öyle ya da böyle ben oluyordum,ablamı çok severdim ama bir sınırı vardı ki bu sınırı aşarsa gözümde eksilirdi,eşcinseller barlara gitmezdim çünkü et pazarı olduğunuu düşünürüm,sanaldan aşk yaşamaktan nefret ederim ve bilgisayara kamerada şov yapmak yerine araştırmak ya da oyun için kullanırım ve en önemlisi pasif bir gay olduğumu ben de dahil herkes bilirdi.Kimliğimi asla gizlemedim ki gizli gaylerden de hiç hoşlanmam.Ben eşcinsel olduğum halde eşcinsellerin %90'ını sevmem hepsi boş ego ve sex peşinde olan basit yaratıklar benim gözümde.Bu düşünce sistemim Hüseyin Bey ve onun seansına konuk olarak ya da direk seans olarak gelen bir çok kişiyi tabi ki etkilemişti.Ama burada önemli olan şey ben eşcinselim ve böyle yaşarım demek değilmiş seanslarda bunu anladım.Önemli olan benim sağlıklı ve düzgün bir yaşam sürdürmem için neler yapmam lazım? sorusunu kendine sormak ya da profesyonel bir destek almak.Şimdi dönüp ilk seanslarıma baktığımda sinir,öfke bir sürü negatif duygu barındırırken şuan ki seanslarımda tamamen mantık çerçevesinde hayat ve birey olmak üzerine çeşitli konularda bilgi alışverişine döndü.Artık insanları ya da ailemi eleştirmiyor kendi hayatımı onlardan bağımsız ve düzgün yönetmeye çalşıyorum,artık insanların dertlerini dinlemek ve fal bakmak yerine kitap yazıyorum ve kendime vakit ayırıyorum.Eşcinsellik gezmek,giyinmek,süslenmek yada histerik kahkahalar atıp heteroseksüelleri baştan çıkarmak demek değil,her eşcinsel yazar,iş adamı,yönetme vs vs her şey olabilir.Önemli olan yaşadığın hayatta ki eksiklikleri fark edip bunları düzeltmek için çabalamak.Gösterişli ve sanki sürekli sahnede yaşayan, bir sürü arkadaş gibi görünen hayranı varken birden 2-3 dostu olan sıradan giyinen ve yazı yazmaktan artık keyif alan bir eşcinsel olmuştum.Uzaktan bakıldığında ya da kendinizi açmadığınızda seanslardan faydalanmak zordur benim en başta yaptığım gibi ama gerçekten Hüseyin Bey gibi profesyonel birinin yardımına 'evet' diyerek hayatınızı olumluya götürmek ise insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliklerden biri.Seanslarımda kişiliklerimi,ailemi ve en önemlisi hayatımı tanıdım diyebilirim.Kim olduğumu neye ne kadar tahammülüm olduğunu gördüm bu seanslarda.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2013, 08:39:43 ös Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
..