Gönderen Konu: AŞK YANLIŞ KAPIYI ÇALMAK MIDIR?  (Okunma sayısı 2120 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
AŞK YANLIŞ KAPIYI ÇALMAK MIDIR?
« : 01 Haziran 2009, 03:22:58 öö »
Hızlı kalp çarpıntılarımla ve ellerimin titreyişleriyle oturdum 1 yıldır oturmadığım odamdaki çalışma masama sigaramla birlikte kulağımıda vermişim Sezen Aksu’ya ……
              Beni bu masaya tekrardan oturtan şey öss’yi kazanmak için çözüceğim testler değil,büyük bir kavganın ardından geçirdiğim sinir kriziyle kalbimin kırıklığı oldu. Belki ağlayabilseydim bu kadar sıkılmayacaktım.Açık penceremden görünen ağaçlara bakarak İstanbul’a geldiğim ilk günü hatırladım.Öss’yi kazanmış ,istediğim bölüme yerleşmiş ,yeni bir hayata başlamak için can atıyordum.Geleceğimle ilgili bir sürü hayalim vardı.Benim gibi ailem ve çevremdekilerde heyecan içindeydi.Benim üzerime kurulmuş ,bir çok hayaller ve verilmiş sözler vardı. İstanbula geldiğimin 2.günü uzun zamandır MSN’den konuştuğum ve çok güvendiğim çocukla buluştum.Ona güveniyordum ve onla olmak istiyordum.Çünkü MSN’den konuştuğumuz zamanlarda geçmişindeki yanlışlardan pişman olduğunu,sıkıntılı günler geçirdiğini,yeni bambaşka bir hayatta yaşamak istediğini söylüyordu.Bende yeni bir hayata başlıyordum.NEDEN? ikimiz yeni bir hayata başlamayalım dedim ki içimden …Onu ilk gördüğüm anda titremeye başladım çok heyecanlanmıştım vede ilk kez Taksim Meydanı’na gidiyordum ve Taksime onla buluşmak için tek gitmiştim.Metrodayken bu çocuk sana çok şey kazandıracak diyordum ,çünkü beni almaya okula gelmemişti, eğer gelseydi cesaretimin farkına varamayacaktım .Normal yaşantımda bana bu tavrı başka bir erkek takınsaydı  herhalde yüzüne bakmazdım.Çevresinde onca erkek bulunan bir kız için bu tavır ilgisizlik belirtisi olarak görülebilirdi.Fakat bu duygular içerisinde kafam karışmaya başlamıştı.Benim çok iyi bir okulda okumam,yurtdışına gidicek olmam onla ters düşüyordu.Ailelerimizin farklılığı ortadaydı ve birlikte olmamız imkansız gibi görünüyordu.Ama kendimi ondan alıkoyamıyordum hemde hayatımda başka biri olmasına karşın.Elimi tuttuğunda ondan hiç ayrılamayacakmışım gibi hissediyordum.Ben bunları hissederken o benimle fazla ilgilenmiyordu.Günde beni 2 kez arıyor ve haftada sadece 1 gün buluşuyorduk.Ben iyice kafayı takar olmuş,onu hayatımın dönüm noktası haline getirmiştim.Kimseyle görüşmüyordum ve ondan başkasını da istemiyordum.Onun ilgisizliğine daha fazla dayanamayıp ayrılmaya karar verdim.Gece telefondan ayrılmak istediğimi söledim ve bana HAYIR diye karşılık verdi.Onunla geçirdiğimiz tek bir gece her şeyi  değiştirmişti.Artık o da beni seviyordu.Birbirimizden kopamıyor ,her fırsatta telefonla görüşüp,buluşuyorduk.Ama kafamdaki bitmek tükenmek bilmeyen konum farklılığı beni öldürüyordu.Çok düşündüm ve ona ilgisiz davranmaya karar verdim.Farklı olduğumuzu,evlenemeyeceğimizi ona söyledim ve onu kendimden ittim.Ama olmuyordu.Aşkımız sönmüyordu.Çok iyi giden derslerim planlarımı değiştiriyor,hedeflerimi daha büyük tutmamı sağlıyordu.Bir sabah telefonunu bana vermemişti ve içimden benden bir şeyler saklıyor diyordum.Israrla telefonunu istedim vermedi.Sinirle kapıyı yüzüne çarpıp çıktım evden.Arkamdan gelmiyordu.Normalde benim bir dediğimi iki etmeyen, bir damla göz yaşıma dayanamayan sevgilim ardımdan gelmiyordu.Yolda yürürken içimden bitti diyordum.Eğer sevgisi bitmeseydi benden bir şeyler gizlemeseydi ardımdan gelirdi diyordum.GELMEDİ… Aradan 1 ay geçmişti ne o beni arıyor ne de ben onu arıyordum .Hani sevgililer dayanamazya birbirlerini özel numaradan arayıp seslerini dinlerler.Bir kere olsun aramadım.Sürekli kendimi kasıyor ,direniyordum.Kendimi daha da çok derslerime vermiştim.Başarılarım konuşuluyor ,hocalar hergün biraz daha motive ediyorlardı beni .Okuldaki arkadaşlarımla daha çok vakit geçirmeye başlamış, hayatımı bir düzene sokmuştum.Tam bir öğrenci gibi davranıyordum.Kafamdan okul bitince evlenirim onunla düşüncesini atmaya çalışıyordum.Hayatıma girmek isteyen birkaç erkek oldu.Bu benim için bir fırsat mıydı ?YOKSA her şeyin tekrardan alevlenmesi mi kestiremiyordum.Ama denemekte fayda vardı.Hepsiyle konuşup,aralarından birini seçmeliydim.Birbirimizi tanıma amacıyla çıkılan yemekler gezmeler tozmalar… Korktuğum başıma geldi.Ben hiçbirşeyi silememiştim.Aksine her şeyi bastırmış ,ve bastırdıklarım su üstüne çıkmaya başlamıştı.Dayanamıyordum.Okuldan arkadaşlarımla gittiğimiz gecede ,içmeye başlamıştım .İlk defa rakı içiyordum.Hocalarımızla çoşuyor her şeyi unutmaya çalışıyordum. Ama o gece ona bağlılığımdan, sanki birisi beni kapıcakmış ,sahiplenecekmiş gibi hissettim ve bana doğum günümde aldığı tek taş yüzüğü taktım.O yüzüğün bendeki anlamı sevgi ve bağlılıktı.O yüzük parmağımda olduğu sürece ona olan bağlılığım devam edicekti.Gece bitmişti.Kankam dediğim güvendiğim ama beni sırtımdan vuran canım arkadaşım beni eve bırakacaktı .Yolda son ses müziği açmıstık ,son hızla gidiyorduk ,ben sarhoştum ve dayanamayıp ona Allah belanı versin diye msj attım.Msjlaştık ,bana soğuktu.Eve vardığımda mutsuzdum.Çünkü o yanımda yoktu.Ben onsuz içmez, onsuz eğlenmezdim.Gel zaman git zaman onun doğum günü geldi çattı.Gece 12’ de ona msj attım.Doğum günün kutlu olsun diye. Msjın karşılığı sana ihtiyacım var ne olur gel taksim’de buluşalım oldu.Dayanamadım gittim. İçimden barışırız diyordum.Karşılaştığımız gibi ellerimiz birbirini buldu.O çok sarhoştu.Çünkü tek vazgeçemediği  şey İÇKİYDİ.Büyüklerimiz her söylerler ya ,eğer bir yuvada içki varsa o evde bereket ,huzur olmaz. Ona yalvarıyor ,sözler alıyordum içmemesi için.Ama onu gene sarhoş bulmuştum.O geceden sonra sürekli buluşmaya başladık ama benle barışmıyordu.Ağlıyordum,yalvarıyordum olmaz diyordu.Benim gözyaşlarıma dünyayı devirecek adam yoktu karşımda.Ama benden de vazgeçmiyordu.Bir gece beni kız kulesinin karşısına götürdü,içiyorduk. Ağlamaya başladım.Bana boşuna ağlama diyen erkek ,birden ağlamaya başladı.Seni seviyorum ama senle olamam ,beni ağlattın mutlumusun diye bağırıyordu.Derin bir sessizlik bürünmüştü.İkimizde engin denizi izliyorduk.Onun mutsuz aile yaşantısı benim içimi parçalıyordu.NEYDİ?  bu çocuğu beni bu kadar severken , benimle olamamaya iten.Kafam iyice karışmıştı.Gece gündüz durmadan ağlıyordum. Kendime şaşıyordum zaten.İlk defa gururumu ayaklar altına alıp bir erkeğe barışalım ,ben sana bir şans  tanıdım şimdi o şansı  tanıma sırası sende diye ağlamıştım.Benim karakterimdeki bir kız için gururu ayaklar altına almak imkansız bir şeydi.Çevremde bir sürü benle olmak isteyen erkek vardı.Ve ben hayatıma kimseyi sokmuyordum.Seçiciliğim yüzünden hep mutsuz oluyordum.Çünkü arkadaşlarım bir zaman sonra bana zor kızsın anladık da sen abartıyorsun demeye başlamıştı.Ama kimse bilmiyordu içimde kopan fırtınaları.İnsanlar hep beni sıcakkanlılığım ve güleryüzümle tanıyordu.Ama önceden bunlar suistimal edilmişti.Çünkü ben küçücük bir kasabada yaşıyordum ve kendimi hemen fark ettirebiliyordum.İnsanları ayırmamam ve herkese eşit davranmam hakkımda bir çok dedikodu çıkmasına neden olmuştu..Benim bir arkadaşıma selam vermem , onunla çıkıyor demelerine yetipte artıyordu bile.Kendimi bir an önce toparlamam gerekiyordu.Ve ona msj atmaya karar verdim.Msjımda benimle olmayacağını biliyorum,artık böyle bir çabamda yok zaten ,tek istediğim yeni hayatımda senden izler kalmaması yazdım.Ve benle olmak isteyen çocukla buluştum.Kararlıydım onla çıkıcaktım.Yeni bir ilişkiden çıkmıştım,başka biriyle birlikte olmamın doğru olmadığını biliyordum fakat o psikolojiyle ne yapıcağımıda bilmiyordum.Neyse çocukla buluştuk deniz kenarında oturuyorduk ama aklım hep ondaydı ,dalıp onla geçirdiğim güzel günlere gidiyordum.Beni eve bırakırken birden elimi tuttu.O na karşı bir şey hissetmediğimi o an anlamıştım. Sanki o elimi tuttuğunda sevdiğim insana ihanet etmiş gibi hissettim kendimi.Çünkü elimi tutarak sadece o bırakırdı eve ve de alnımdan öperek. Eve vardığımda merdivenleri koşarak çıktım gözyaşlarımı kimsenin görmemesi gerekliydi .Güçlü diye tanınıyordum arkadaşlarımın arasında ve acizliğimi bilmemeliydiler.Balkonda hıçkıra hıçkıra ağlıyordum o anda telefonum çaldı,arayan oydu,gel diyordu.Yarın sınavım vardı ve çalışmak zorundaydım.Dayanamadım gittim.O gece barıştık biz.Herşey eskisi gibi olmuştu bir anda. Deli gibiydik ayrı kaldığımız 2 ayın acısını çıkarırcasına  birbirimizi seviyorduk.İkimizinde gözlerinin içi gülüyordu.Hiç ayrılmıyor ,gece gündüz birlikte kalıyorduk.Ailesiylede aram düzelmişti.Annesinin o soğuk bakışları yoktu artık üstümde.Herşey normale dönmüştü.Sevgisinden zerre kadar şüphe etmiyor ,sonsuz güveniyordum.Ama ayrılık vakti gelmişti.Okul bitmişti ve ailemin yanına dönmek zorundaydım.İkimizde kara kara 3 ayı nasıl ayrı geçireceğimizi düşünüyorduk.Ben otobüse bindiğimde telefondan EN KÖTÜ ALIŞKANLIĞIMSIN diyordu.Bu birbirimizi görmeden dinlediğimiz bizim şarkımızdı.Belkide bu şarkı sevgimizin simgesiydi.Eve döndüm.Artık onsuzdum ama çok mutluydum.İçim ilk defa bu kadar rahattı.Sınıfımı geçmiştim,hemde iyi bir başarıyla. Eve gurur telefonları geliyordu.Yurtdışı için önüm açılmıştı ve her an gidebilirdim.Hafta sonu kız arkadaşımın düğünü vardı.Düğüne gittim.Onla  msjlaşıyorduk, bana evde olduğunu dikkat etmem gerektiğini yazıyordu.Bende sana ona yakışmayacak bir harekette bulunmayacağımı yazıyordum.4kız düğün yerine doğru yürüyorduk.Birden karşıma çıkıverdi.Birbirimizin gözlerinin içine bakıyorduk ve donakalmıştık.Dakikalar sonra kendimi toparladım ve boynuna sarıldım.Sadece 15 dakikalığına beni görmeye gelmişti.Elim ayağım titriyordu, boşalmıştım iyice.İçimdeki sevgi tarif edilemezdi.O istanbul’ a dönmüştü.Düğün bitmiş bende evime gelmiştim.Msn’den konuşuyorduk gene .Aşkım elim ayağım titredi,seni çok seviyorum diyordu.Ertesi akşam gene msn’de konuşuyorduk,aramızda ufak bir tartışma geçti.Bana sakinleşelim sana çok kızdım daha sonra konuşalım dedi .Bende tamam dedim ve 10 dk sonra ne yapıyor diye baktım.Kesin dedim okey oynuyordur başka ne yapacak ki.. Girdiği salona girdim ve bir kızla okey oynuyordu.Girdiğim gibi masadan çıktı,şüphelendim.Kıza sordum “nerden“ tanıyorsun diye.,sevgilim dedi….Beynimden vurulmuşa dönmüştüm.Elim ayağım titriyordu,bayılacak gibi oldum,kendimi toparladım 3 sigarayı peş peşe içtim.Telefonda bana evet sevgilim,aldattım seni,pişmanım seni seviyorum diyordu.Teli kapadım ve 10 gün hiç aramadım.Geçirdiğim kötü günler gelmişti.Durmadan ağlıyor ,inanamıyordum.KABULLENEMİYORDUM!!!!.Çünkü ona hiç yanlış bir şey yapmamıştım.Beni hiç aramamıştı.O kızla devam edip etmediğini deli gibi merak ediyor,kimseye bir şey anlatamamanın sıkıntısıyla sancılı günler geçiriyordum.Kızı internette buldum.Kavga ettik hala onla olduğunu sölüyordu kız bana.Nefretimi kusmak için onu aradım.Kızın yalan söylediğini ,ispatlayabileceğini söylüyordu.Konuştuk ve tatile gitmeye karar verdik.Aşkım yüzünden gözüm hiçbirşey görmüyordu.Ailesiyle birlikte mutlu bir gece geçirdik.Ve sabah olunca yola koyulduk.Herşey yolunda gidiyordu. Tatilde herkes bizi evli zannediyordu,bu durum hoşuma gidiyordu.Ama aklımdan 1 sn olsun çıkmıyordu.Onun ellerinide benim ellerimi tuttuğu gibi mi tutmuştu.Ya gözlerinin içine bakışı..İkimizde çok mutluyduk tatil süresince .Fakat bir sabah terler içinde uyandım o kızla birlikte onu rüyamda görmüştüm.Onun suratına baktığımda içimi nefret kaplamıştı.Ne yapacağımı şaşırdım. Ordan hemen gitmek istiyordum.Ama o tatile her şeyi kabullenmek için gitmiştimve bunu yapmamalıydım.Ona sarıldım hemen öptüm.Geçmesini bekledim içimi karartan bu durumun.Neyse ki kendimi toparladım.Zaten her şeyi yoluna da koymuştuk.Ben her şeyi unutacak o da bir daha böyle bir şey yapmayacak hareketlerine dikkat edecekti.Tatil bitti,mutlu bir şekilde eve döndüm.Ama bana hala benden habersiz açtığı msn’ in açtığı şifresini vermemişti.Tekrar şüphelenmeye başladım.İstediğim gibi olmuyordu hiçbirşey. Eskiye dönemiyorduk.Eski hallerimden daha da mutsuz olmaya başlamıştım.İçimi rahatlatmıyordu.O na kalsa ona güvenmeliydim, çünkü o bazı şeylerin farkına varabilmişti, beni ailesiyle iç içe tutuyordu,evlenmeyi düşünüyordu.Ama bilmiyordu kafamın karışıklığını ,kalbimin kırıklığını….O NA göre her şeyi maf ediyordum .Ve onun bana yaptıklarını hiçbir erkek yapmazdı, beni onun kadar başka bir erkek sevemezdi..
           Teknoloji koşulsuz insan hayatında bir kolaylık.Ama görüyoruz ki bazı durumlarda insan hayatını kötü yönde etkileyebiliyor.Eğer Hüseyin Hocam bişeyler karalamam için beni zorlamasaydı belkide bunları yazamayacaktım.Bu nedenle Hüseyin Hocam ‘a buradan çok teşekkür ediyorum.Beni cesaretlendirdiği ve içimi dökücek bir yol sağladığı için.Belkide okuyanlar neden bunları yazdığımı soracak eleştirecekler.Bu anlattıklarım hayatım boyunca beni en çok etkileyen olay olduğu için yazdım.

ANLADIM Kİİ aşk insan hayatının her döneminde varmış.Ve hiç kimse kendinizden daha  değerli değilmiş.Umarım insanlar hak ettikleri sevgiyi hak eden kişilerde bulurlar. 
              SANA GELİNCE umarım yazdıklarımı okur ve anlarsın.İçkiyi ön planda tuttuğun hayatında her şeyini kaybedeceğini bil. Basit oyunlar oynayarak insanlığını belli etme.((aldatma süresince söylenen yalanlarda zayıf karakterin göstergesidir))İnsanlığını kaybettiğin hayatında mutluluklar!!!

KANIM AŞKINA AKARKEN ,HASRETİN ZEHİRLEDİ.GÖZÜM SANA DALARKEN ,HAYALİN BENİ KÖR ETTİ.CİĞERİMDE SON NEFES OLSAN BİLE EN KÖTÜ ALIŞKANLIĞIMSIN .   …. İŞTE
                                                                               BIRAKAMIYORUM!!!!!!!