Gönderen Konu: ERNESTO'NUN EŞCİNSEL TERAPİSİ  (Okunma sayısı 7956 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ERNESTO'NUN EŞCİNSEL TERAPİSİ
« : 03 Mart 2011, 07:02:36 öö »
E....'nin ,kullandığı takma isim ERNESTO ,4. Terapi sonrası ,yazı bir.                          ب

Kendime ernesto diyorum . yaş 17 lise 3' e gidiyorum . istanbul'un en iyi liselerinden bir lise .   yazacak çok şey var ama ben size terapimle alakalı sözler söyleyeyim belki daha yararlı olur .şu an 5. Terapideyiz galiba.açıkcası her terapiyi net olarak hatırlamıyorum . başlayalım .ben gay olduğumu düşünüyordum .en yakın arkadaşıma aşık olmuştum . hazırlık sınıfında bunun farkına vardım .bu yaşadığım 6 senelik bir sevgi idi .ondan ayrılınca onu çok sevdiğimi ve gay olduğumu anladım .değişmeyi çok istedim , kendi içimde her şeyi denedim ama nafile . psikolog hüseyin kaçın ile msn sayesinde konuştuk , para sorumun olduğu için gitmedim . belki de para olayı sadece bahanemdi . psikolog hüseyin kaçın ilk terapiye gelirsen daha sonra terapiye devam edip etmeyeceğini sonra karar verirsin dedi . en sonunda kendi kendime , bu iş düzelmezse hayatımda çok büyük sorunlar oluşacak bu işi çözersem çok güzel olur rahat ederim , dedim . ve ne olursa olsun deneyeceğim dedim .bir Pazar günü kalktım saat 2 de randevu vardı . tedirgin bir şekilde kadıköy'e gittim .merkezi buldum 4. Katta daire gibi bir yerdi aslında korktum ama ne olursa olsun artık dedim .kapıyı çaldım içeri girdim , odaya girdik .ben tedirgindim , konuşmaya başladık .murat hoca sorular sormaya başladı . bir saat sonra aklımda şimşekler çaktı desem yeridir .çünkü sorulara verdiğim cevaplar aklımda bir an birleşti ve genel bir tablo oluştu .bu tablo benim neden gay olduğumu çok iyi açıklıyordu . bu tablonun farkın avarmak inanılmazdı . sonra ne konuştuğumuzu hatırlayamıyorum . odadan çıktığımda çocuklar gibi şendim . yalan söyleyip abartmıyorum .inanın çıktığımda hoplaya zıplaya vapura gidiyordum J

Terapilerde ne konuşulduğunu hatırlayamıyorum ama etkili noktaları söyleyeyim .1)genel tablo 2)ben'in ilişkilerdeki yeri 3) arkadaşlar 4)yalnızlık 5)kendim değilim 6) hayatım ve çevremin yabancısıyım .

1.    Maddeyi anlattım zaten çocukluktan bugüne yaşadığım olayları anlatınca aklımda parlayan genel tablo

2.    Madde terapilede hep sevdiğim erkeği ve kızdan bahsettim hep, bu ilişkide onlar vardı ben yoktum .

3.    Madde kız arkadaşlarım yoktu , arkadaşlarıma bu durumu söyleyemiyordum . ilk önce bir kız arkadaşıma sonra 10 tane arkadaşıma söyledim .

4.    Maddeyi açıklamak gerekirse iki yüzlü bir yaşam ve büyük bir iç yalnızlık oluştu .

5.    Meddeye değinmek gerekirse kendim değildim . toplumun istediği kişiydim ama kendimle yüzleşiyordum ve çok acıydı .

Sonuçları söylemek istiyorum :

1)    Benim böyle bir hayatım vardı , gaylik sorunumu çözmek için herşeye rağmen terapiye gittim

2)    Şu an 5. Terapideyiz galiba( henüz sorun tam çözülmedi ama çok büyük bir ilerleme var )

3)    Kız arkadaşım var

4)    Her şeye rağmen mutluyum

5)    Değişmek istiyorsanız mutlaka ve mutlaka terapiye gidin

6)    Her türlü sorunuz için e-mail adresimi ekleye bilirsiniz .

Kusuruma bakmayın terapilerden çok hayatımı anlatmışım .

------------------------------------------------------------------------------------------------

E....' NİN, YAZI 2 , KULLANDIĞI TAKMA İSİM ERNESTO                                           ب

Evet az once terapiden çıktım ve yurttayım . ne anlatacağımı biliyorum .sömestırın 2. Haftası evde yalnız kaldığımda bilgisayarı açtım . bir kaç gün sonra eski alışkanlıklarıma döndüm galiba . normal videolar izlerken birden gay videoları izlemeye başladım .bence bunlar GAY özelliğimin henüz körelmediğini gösteriyor . biriyle tanıştım , şans eseri aynı yerde oturuyoruz . Bana ilişki teklif etti ve kendisinin her hafta en az 2 kere ilişkiye girdiğini söyledi .bana çok cazip geldi çünkü 15 yaşında ve çok tatlı , karizma bir çocuktu . sonra düşündüm . neden böyle bir şey yapayım diye .beni bundan kurtaran din olgusu oldu . açıkçası evet dine aykırı olduğunu düşünerek bunu uygulamadım . nefsimin ne kadar köreldiğini ve dünyevi zevklere ne kadar düşkün olduğumu gördüm . ama şuda var gay olmak istemiyorsam kızlara ilgim olmalı , ama buda nefsin kötülüğünü gösteriyor . sonuç olarak beni o durumdan kurtaran din olgusu aslında , arkasında bilmediğim düşünceler olan bir maskeydi . şu anda istersem gider yaparım ama hala frenliyorum .. aşıkçası o illişki teklifinden 2 gün sonra o ilişki aklıma bile gelmedi . bu olayda kararımı tam inceleyemiyorum belki bu yazıyı yazdıktan sonra okuduğumda cevabı bulurum . evet kızlardan soğumamı sağlayan büyük nedeni itiraf ediyorum . bugüne kadar terapilerde söylemedim ama belki murat hoca anlamıştır . söyleyememem benim salaklığım J ama neyse bu yazı olayıyla bunu da aşmış olacağım .

Evet ben sevdiğim kişiyi yakışıklı olduğu için , kızlar onu sevdiği için sevdim . kızlar beni sevemezdi ben yakışıklı değilim , tatlı değilim .... ilk başlarda şöyle düşünüyordum ( erkeğe bak ne yakışıklı ne tatlı , kızlar bunu sever . keşke bende o kadar yakışıklı olsaydım .ama sonucu bu oldu işte kızlar unutuldu geriye sadece erkekler kaldı .
« Son Düzenleme: 20 Mart 2012, 10:56:30 ös Gönderen: psikolog »

denizz

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: ERNESTO'NUN EŞCİNSEL TERAPİSİ
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2011, 12:53:53 öö »
olayları gayet güzel anlatmıssın azmin ve kararlılığın açıkcası cok hoşuma gitti. inş böyle de devam eder
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:41:39 ös Gönderen: psikolog »

nesiminki

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2011, 10:53:41 ös »
o kişi benim ''ernesto'' şimdiki durumumu söylemek için girdim  :

lanet olsun böyle hayata eşcinsellik değiştirilmeyecek bi şeydir kabullenmek lazım intihar etmeyi kaç kere düşündüm kaç kere kalkıştım ama ben salağın biriyim cesaretisizm yapamadım ... tek çözüm eşcinselliği unutun sadece insan olduğunuzu düşünerek yaşayın ..... hayatı akışına bırakın , mutluolun
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:41:49 ös Gönderen: psikolog »

denizz

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2011, 08:17:46 ös »
hmm yanlş düşünüyorsun arkadasım.
eşcinsellik değiştirilemez tabii, ama tedavi edilir.
ben tedavi oluyorum ve inan eşcinselliğe dair pek çok şeyi geride bıraktım.
bende intihar ettim ama kabullenmediğim için ettim.
fakat böyle birşeye kalkışmak çok sacmaydı.
hayatı akışına bırakın demişsin.
evet doğru akışına bırakılmalı ama kontrolünüde kaybetmemen gerekiyor.
senin adına çok üzüldüm inş. en kısa zamanda fikrin değişir...
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:41:59 ös Gönderen: psikolog »

nesiminki

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2011, 11:09:34 ös »
eşcinselliği unutun sadece insan olduğunuzu düşünerek yaşayın ..... hayatı akışına bırakın , mutluolun .. msn de söylediğin sözün devamı da bu , beraber oku daha anlamlı olur senin için ;)
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:42:09 ös Gönderen: psikolog »

denizz

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2011, 11:14:10 ös »
senin umutsuzluğun ve vazgeçmeye meyilli yapın iyi değil umarım düzelirsin...
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:42:19 ös Gönderen: psikolog »

nesiminki

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2011, 11:29:29 ös »
senin umutsuzluğun ve vazgeçmeye meyilli yapın iyi değil umarım düzelirsin...

beni düşündüğün için teşekkürler ,
umarım sen de düzelirsin
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:42:49 ös Gönderen: psikolog »

nesiminki

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2011, 10:18:14 öö »
gençler değişmek istiyorsanız size açılmış büyük bir kapı : terapi ....

düşüncelerim değişti hep o yüzden yorumlarım da değişti gördüğünüz gbi ;)
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 10:42:29 ös Gönderen: psikolog »

nesiminki

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2013, 01:30:41 öö »
 8 nisan 2013 :D

günler haftalar aylar derken yıllar geçmiş :D

açıkçası eşcinsellik diye bir problemim kalmadı

lakin süreç hiç de hoş değildi çok hırpaladılar beni :D 

şakası bir yana sancılı ve zorlu bir süreçti burdaki yorumlardan da anlayacağınız gibi sürekli değişken düşünceler tutumlar vs vs

7-8 aydır böyle bir problemim yok

inanmak için illa somut bilgiye ihtiyaç duyan kişiler bunları okuyorsa onlar için de ek bilgi vereyim , bu 7-8 ayda 3 tane bayan sevgilim oldu . sayı

biraz sıkıntılı biliyorum :D

iyi kalın ;)