Gönderen Konu: ANNE: PANİK ATAK ve OBSESİF KOMPÜLSİF KİŞİLİK OĞUL: EŞCİNSEL OLURSA  (Okunma sayısı 4586 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Yaz dediniz de, bu öyle iki, üç A 4 kağıdına yazacak kadar kolay değil.. gazetede yazan haberi gösterip ne kadar normalleştiriliyor modernlik adı altında dediğinizde anladım. bende Oğlumla yaşıyorum şu eşcinsellik belasını dediğimde ilk sorduğunuz feminen davranışları mı var.. yoktu yada bizim yanımızda yoktu bilmiyorum. öfkeli saldırgan ailesine karşı nefret dolu biri oldu çıktı.. 4 yaşındaydı kardeşi daha, abiciğim diye sarılmaya kalktı.. öyle nefret doluydu ki çocuğu tutup fırlatmasını hiç unutmadım. abla müdahale etmeye kalkınca tekme tokat girişti. küçük delirmiş gibi çığlık çığlığa ağlıyor abi ablayı dövüyor.. çocuğu mu sakinleştireyim, büyükleri mi ayırayım derken baba geldi. ne yapıyorsun diye araya girdi, babayı itti babanın tırnağı çarpmış koltuğun kenarına.. her yer kan içinde tırnak yerinden kopmuş meğer.. abla alıp babayı hastaneye götürdü, oğlum aldı sırt çantasını sanki hiçbir şey olmamış gibi evden çıktı.. Kardeş bayılmak üzere, çıkarken öyle nefret dolu baktı sadece.. yaşadığım süre o geceyi asla unutamam.. Ağlayamıyorsun bile 4 yaşında bir çocuk var. oğlum ne ara kayıp gitti bizden, ne ara bu kadar nefret doldu..2013 yılında başlayan değişimi, aslında her şey gözümün önünde yaşandı da ben kör oldum, lal oldum.. tutamadım oğlumu gün gün eşcinsellik batağına saplanırken göremedim..aslında gördüm de diyemedim, konduramadım.. şiirler yazmış okurken daha şüphelendim, öyle açıktı ki her şey.. o şiirler ve tarihler.. biz neredeydik 9 Haziran 2013 te..hiç bitmesin sarılışı, hiç bitmesin öpüşü, hiç bitmesin o gece.. deniz şahit olsun.. yıldızlar şahit olsun demiş.. Bulutum ol demiş, okudum kitaplardan biz olabiliriz demiş, Güneş bulutunun olabilirmiş demişte demiş.

Mutsuz bir evlilik sürerken, kavgaların gürültülerin arasında 3.çocuğun şokunu yaşarken göremedim.. 9 ay ağladım; nasıl bakacağım diye değildi ki gözyaşlarım, aynı şeyleri buna da yaşatma korkusuydu.. sonrası yaşanan ölüm travması ve akabinde gelen panik atak belası.. 19 ay süren zorlu terapiler ve diğer sağlık sorunları arasında göremedim. yanlız atlattım panik ataklarımı, hiç gelmedi önemsemedi bile..terapist aile yakınlarını yönlendirirken de yanlızdım çünkü eşim hiç oralı bile olmadı..şiirleri okuduğum zaman anladım aslında..o yaz o tarihte bizimle tatile gelen erkek arkadaşa yazılmıştı..daha ne kadar açık ve net olabilirdi..belkide işime geldi sürekli evde olmaması, hep büyük kavgalar olurdu evde olduğu zaman..ne kadar gezsin hayatı öğrensin diye izin verdimin ardına sığınsamda..iyi ki kız olmuş bu küçüğü diyordum her fırsatta marifet gibi, oğlumun yaralanacağını düşünmeden..Kızlarla iyiyim mutluyum yani, babasından ne gördüm ki oğlundan göreyim..aslında şimdi fark etmeye başladım bunların da yanlışlarım arasında olduğunu..Evet ciddi anlamda dışlandım oğlumu ve sosyalleşsin diye izin verdim yalanına sığındım galiba.bir kaç kez söylemişti anne benimde sorunlarım var sen hep kızlarınla ilgileniyorsun..babayla hiç iletişimi iyi olmadı zaten garip bir şekilde hep kötü davranırdı oğluna..öfke kontrolü olmayan canavar anne aslında mutsuz bir anne..bir erkeğin gücüne, güvenine ve sevgisine ihtiyacı olan bir anne..
Tamamen tesadüf mü desem, Allah artık öğrenme vaktinin geldiğini mi gösterdi desem..karşıma çıkan bir eşcinselin bloğu ama ben eşcinsellikle ilgili bir şey aramıyorum..Oğlumun aynı kaderi paylaşıyoruz yorumunu görüyorum..Artık eminim sorduğumda da inkar etmedi zaten..ilk sorduğum tacize yada tecavüze mi uğradın oldu..Neden diye sorarsanız ,gerçekten bilmiyorum.sakinim sadece canım acıyor, acı babamın ölüm haberini aldığım zaman hissettiğimle aynı..babaya söylemeliyim diye düşündüm ama çok yanında olmayacağını düşündüm ve zamana bırakmaya karar verdim. En azından şimdilik söylememe kararını aldım ..Psikoloğa gitmeli ama kime diye düşünüyorum hiç yatmadım sabahladım..bir psikoloğa gittik öğrendiğimin 3 üncü günü..tamamen his doğru adres değil düşüncesi kafamın içinde..Oğlum mutlu çıktı, hormonal olabilirmiş test yapılması gerekiyormuş. Hormonal bozukluk çıkarsa kabul ediceksin, ben hormon falan almam..cerrahi ve üroloji doktorları da görücekmiş ne alakası varsa.haftası olmadan buluyorum Hüseyin hocayı, arıyorum uzun bir telefon konuşması ardından randevu alıyorum.başlamış oluyor zorlu terapiler zorlu diyorum ya böyle kolayca hemde çok zor ve yıpratıcıydı gitmek istemiyor.Ben kabul ettim, sende beni böyle kabul ediceksin. Hakaretler, tehditler yok gidecekmiş yok intihar edecekmiş..kaybedecek hiçbir şeyim yok,kaybetmişim oğlumu zaten..ben seni böyle kabul etmem, sana ne benim hayatım..o istediğin hayatı benim yanımda yaşayamazsın ,hayatını mahv etmene izin vermem o zaman git..intihar ederim et ulan zaten bir oğlum vardı oda öldü..gider boş bir mezar alır çiçeklerle bezer, her gün gider ağlarım..sağlıklı bir kadınım istersem çocuk ta doğururum.Terapilere hep zorla gidişi nedeniyle fazla umutlu değildim başlarda ,kandırmayı da çok denedi..sonra fark ettim de her terapi sonrası o arkadaşına falan gitmesi hocanın oku diye verdiği kitabın resmini çekip göndermesi..Birde ilk gittiğimiz pisikog için amk kevaşesi hayatımı mahv ediyordu pislik demesi..Oğlum ona da yardım etmek istiyor,bunlar ya aynı yada sevgili..sevgili oldukları hissi daha ağır çünkü yazılmış şiirler var. Kulüp hocasının ciddi ve sert uyarışı ne yaparsan yap ,oğlunu o çocuktan kopar..Erkek karısına bırak sevgilisine böyle davranmaz..kimseyle konuşmasına izin vermiyormuş yanına kimseyi yaklaştırmıyormuş.Kulüpte söylentileri de başlamış bunların,oğluma doğum gününde bir kız arkadaş tarafından hediye edilen paramparça edilip sonra yelerde tekmelenen tişört ,hocası kameralardan izleyince..beni aramaya karar vermiş korkuttu beni ,o an ki halini izlerken o tişörtü parçalarken tekmelerken ki ifadesi öfkesi korkuttu dedi..bizi hiç istemedi maçlarında deliriyordu gelmeyin istemiyorum..Artık çağırıyor ve olan biten sorunları paylaşıyor.oğlumun bedeni ama içinde ki oğlum değil o arkadaşın yansıması gibi olmuştu uzun zaman da bunu hissettim..Oğlum senin bununla ne işin var ne biçim arkadaş seni aşağılıyor küçümsüyor dalga geçiyor hem ailenin yanında böyle arkadaşmı olur..aklım alınmış gibi,canına okurdum şu an olsa ne diyorsun ulan sen ,benim yanımda aşağıliyorsun oğlumu..nasıl neden sessiz kaldım bilmiyorum ve kendime kızıyorum.Allah bazen aklını alıyor ,basiretin bağlanıyor işte..çok mesaj attım Hüseyin hocama içimi boşaltmalıydım bir türlü yoksa çatlardım..kimseye anlatmadım en yakınımdakilere bile, sadece kızım bildi..anlamayacak tı kimse biliyorum bu süreçte birde kimseye laf anlatmakla uğraşamam..Oğlum eşcinsel değil biliyorum geçicek ergenlikte olur böyle şeyler..şüphelerimi yazdım duygularımı her şeyi..Baba en büyük neden ama o çocuğun da suçu çok..Oğlum yaklaştığında ağzını burnununu kıramadıysa demek ki erkek kimliği oturmamış..yaklaşmış öpmüş belli ,yazmış olanları arkadaşlık değil..o çocuk suçlu arkadaş olarak yaklaşmıyorsun amaç belli iyi niyet olamaz..o zaman tecavüze uğrayan çocuklarda suçlu ve onların aileleri de demek tecavüze uğramasalar da eşcinsel olacklarmış..hala oğlumun hayatını bok edenin o çocuk olduğunu düşünüyorum..hayatında kızlar oldu uzun arkadaşlıkları da oldu..hocanın sayfasında okuduğum çocukluk hayatları yazıları var danışanların..hiç biri oğlumla eşleşmiyor..tutan aileler var bizimle ama oğlumun çocukluğuna benzeyen yok..gayet normal erkek arkadaşları olan,sokakta oynayan,erkek oyuncaklarını seven bir çocuktu..arabaları ,trenleri olan oyun kartları ,misket biriktiren bir çocuk..Eve bilgisayar alındıktan sonra başladı arkadaşlarından uzaklaşmaya..Açev eğitim seminerlerine katıldım orada anlatmışlardı cinsel kimliği epey de dikkatli gözlemlemiştim.Ama yoktu hemde hiç 6. Sınıfa giderken sormuştu unutmuyorum ,televizyonda çılgın dersane oynuyordu..Anne bikinili kızları görünce benim pipim sertlesiyor neden diye,hatta kardeşimin eşide vardı.Ağır geldi yaşananlar belki babayla paylaşılsaydı daha kolay olabilirdi..sorarsanız eminmisin iyileştimi diye, hayır derim..ister istemez bir paronayaklık oluyor işte..Başladığından bu güne ne değişti?Oğlum iyi hemde çok iyi daha iyi olacak biliyorum.Yavaş yavaş geçiyor bendeki şüpheler..ama ben artık oğlumun bir kız arkadaşı olsun istiyorum yani..eksik çok parça var daha onlar da oturdumu bitecek.Çok arştırdım hayatlarını sadece cinsellik üzerine kurulan yalan bir dünya..sen avratsızlık ne demek bilirmisin diye yazmış biri..peki sen kocasızlık ne demek bilirmisin diye yorum atmış diğeri.Nasıl dedim; bunlar nasıl bir oyun oynuyorlar..Karım diye, kocam diye birbirlerine hitap ediyorlar. Aslında normal hayatlara özeniyorlar erkek erkeğe böyle hitap etmek ne alaka..evlenelim, evlat edinelim birde karı kocacılık oynayalım..çıplak vücutlar, dudak büzerek fotoğraf paylaşan sakallı makyajlı erkekler iğrenç yaşamlar..Araştırmaya devam ettikçe daha çok güçleniyor ve oğlumun bu hayatın bir parçası olarak yaşamasına izin vermem diye daha emin adımlarla yola devam ediyorum.Hüseyin hocaya bir hayat bir oğul borçluyum..Hocam iyi bir şeyler yapıyor ,keşke insanlar anlayabilse..Allah yarattı bu doğuştan safsatasına hiç inanmadım en ufacık bir şüphe duymadım.sürece değil çözüme odaklandım.Anladım ki hiç kolay olmayacak, ama eninde sonunda olacak.Arnavut kızıyız nede olsa inadımız ,pes etmeyişimiz ondandır e tabi asabiyetimizde azıcık soydan..oğlum fıtratına göre erkek kimliğini yeniden buldu..size ilk geldiğimde ben normal değilim demiştim hala normal olmadığımı söylüyorum ama anlatamıyorum..eşiniz çocuklar hep sizi suçlayınca evet diyorsun hepsi aynı fikirdeyse demek ki gerçekten de sorun var.son görüşmemiz bana çok iyi geldi. Uzun zamandır herkes beni suçluyor siz beni yargılamadan dinlediniz..sen annesin, hayvanlar bile yavrularını sahipleniyor daha duygusal olman normal bunun tıbbi yönü yok sadece annelik duygusu..yazacak anlatacak çok şeyim var ama yorgun hissediyorum..nede olsa majör depresyondayım ee siz dediniz, öfke kontrosüzlüğümün de nedeni depresyonmuş..Nasıl depresyomuş bu bilemedim bi bitmedi..ama artık yemekleri yakmıyorum..güçlü falanda olmak istemiyorum sadece mutluluk istiyorum, huzur istiyorum..sanırım bu kadar şeyi istemeye hakkım var..eşimle olan sorunlara hiç gelmeyelim sizde sormayın artık..düzelmez bende bu saatten sonra düzelmesini falan istemiyorum..23 yıl olacak ben yanlızım evin hem erkeği hem kadını oldum..Allaha havale ettim onu, ilaç sa ilaç toparlanmak istiyorum..onunla uğraşmak çok yıpratıcı adam bu dünyada bile yaşamıyor kendi dünyasında o..istediğim çocuklarımın ahlaklı, imanlı düzgün hayatları olsun.onlar için düzelmek istiyorum daha çok onların bana, benim onlara ihtiyacımız var. Allahın emaneti üç yavrum ,daha fazla incitmem evlatlarımı..eşime hiç duyuramadım sesimi ona olan öfkem yaktı beni, bende etrafımdakileri..iyiyim diyorum inanıyorsunuz,iyi değilim normal değilim diyorum inanmıyorsunuz..dilim döndüğü kadar benden bu kadar..
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 11:22:20 öö Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Sizde gördüğüm hayatlar; artık hayır canım olmaz diyemiyorum..duyardık ta canlı şahit olduk, bu bambaşka..kime güvenelim, en yakınımızda olan insanlar ve bizati kendimiz aileler neler yapmışız bu çocuklara yazık..ağlayarak okudum bazı yazıları, yok artık dedim bazılarının yaşamlarına..size atıp tutanlar, o yazıları sizin yazdığınızı iddia adenler..işin kolayına kaçanlar modernlik adı altında gerçekleri görmek istemeyenler..yazık ki onca gencin eşcinsellik batağında boğulmalarına göz yumuyor ve bunu özgürlük ve çağdaşlık yalanına sığınarak yapıyor..hepsi de mutsuz aslında bağıra bağıra kabullenmiş görünenler de..o öfkeleri, kendi içlerinin de içlerinin kabul etmeyişi aslında..Nasıl güzel birşey yapıyorsun Hüseyin hocam..oğlumdan da biliyorum nasıl hayatlarımız güzelleşiyor..zor engebeli, yıpratıcı başlarda ama yolun sonu güzel aydınlık..bırakmasınlar ,vaz geçmesinler Allah elbette ki hidayete erdirecek biliyorum..sizde bırakmayın, sizde vazgeçmeyin hocam..

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Anne çörek otu pirinç oku..malum sınav var.ulan oğlum na müsaitim kısmet bakalım..aha sıçtım sen okumassan başarılı olamam.41 tane çörek otunun her bir tanesine Ayetel kürsi Salatı tefriciye ve inşirah okunur..1 pirinç tanesine 184 ya mukaddim okunur..tamam sınava hazırız..ah be oğlum işimiz Allah'a kaldı desene..sen çalışma ,yan gel yat Osman beş dönüm bostan..önce çalış sonra tevekkül et..kazanamadım bunalımına gir bak canına nasıl okurum.kafana vura vura dersaneye gönderirim hayvan..

işe girip çalışması lazım hayatı öğrenmesi için..vereceğim sanayiye öküzü yada son ütücü olarak konfeksiyona.. midesi çok ağırdı ,bulandı falan stresten anladım..insan hayatında bir yıl çok önemli gelde anlat dangoza.. kuşçuluk bunların genlerinde var. Baba eve muhabbet kuşu getirir. Hakan öküzü bütün gün kuşu evcilleştirmeye çalışır. Bir de korkuyor kuş gagalarsa diye .. Ulan oğlum yemez lan alt tarafı cimcik gibi hissedersin.Aç kafesini ,yaklaştır kolunu ama korkuyorum.Korkma sakin ol, sapsarı oldu. Kolunu uzatınca kuş koluna geldi .Kimseyi yaklaştırmıyor yanına kafesi odasına götürdü. Bu benim kuşum ,benden başkası sevmeyecek.Garip bir bağ kurdu kuşla çok sevdi yani..kuşu kıskanıyor birde kızlar yanaşınca deliriyor. Allahım bir kuş eksikti tamam oldu her şeyimiz..Tırnak yemeyi bıraktı ben şok oldum. Yıllardır tırnak kesmiyordu,dün ilk defa kesmeye kalktı,  kesemedi tabi  bana kestirdi.iki yıl bir boşluk, kayıp sanki evde değilmiş te gelmiş gibi..yok hocam yok 2013 ten 2015 in Ağustosuna kadar kayıp yıllar..korkak özgüveni zayıf ,fazla kıskanç ama böyle değildi ki ne ara oldu.hep kızları daha çok sevdiğini düşünürdüm demişti.. Siz de sormuştunuz hocam kızları kıskanıyor olabilir mi diye..galiba öyle içten içe kıskandı demek..zorlanıyorum Hüseyin hocam nasıl davranayım tam olarak bilmiyorum.Hiç sağlıklı ruh hali olup eşcinsel eğilimi olanı daha gòrmedim. Ben normalim zaten onlar gibi değilim.He oğlum he çok normalsin..

Anlamıyorum ki, sen git daha 14 yaşında içkili mekanlarda fink fink gez.. internette baban yaşında tanımadığın adamları bul..28 yaşında ki erkeklerle ònünde bira şişesi poz ver birde paylaş..sonra tırsak, korkak a sosyal ol..Birde götünü başını çekip koyanlar, seks partilerinde gezenler önüne gelenle cinsel beraberlik kuranlar..bunları yaparken nasıl korkmuyorsunuz da sosyal hayatta böyle pısırıksınız ulan ibneler diyesim var da işte homofobik diyorlar.

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Kafka; Aforizmalar kitabını yeni bitirdim.şimdi de yok etme kitabına başladım.Ne deniyor hatırlamıyorum ama, bu adamlar kadın düşmanı..
Milena'ya mektupları da okumuştum.
Kadın düşmanlığına başka bir şey deniyor eminim de aklıma gelmiyor.
Aman neyse bu adamlarda var bir gariplik 😊Aforizmaları okuduktan sonra..yazarın eşcinsel bile olabileceğini düşünüyorum.Pis kokulu bi kancık ,nefesine bile tahammül edemiyorum.Kurtlanmış ve irinli dili gibi ifadeler kullanmış bir kadın icin..birde ensest ilişki yaşamış gibi sanki..çizdim kitabın bazı yerlerini..Yok etme kitabında abartılı bir nefret var.anneye gibi görünsede kadına karşı bir nefret gibi hissettim..kitabı bitireyim hele ev kadınlığında yüksek lisans yapan biri olaraktan nacizane fikrimi yazarım ,sanki sizin çok umrunuzdaymîş gibi 🤗Annemi öldürdüm filmini izledim..Yine anne oğul tartışmaları ve parçalanmış aile..eşcinseller fazla abartılı şekilde ailelerine öfkeli..oidipus kompleksi varya..hikâyeyi yeni okudum.mitolojide geçen konu ile ne alaka ki oidipus annesi olduğunu bilmeden evlenmiş..babasını öldürmüş ama babası olduğunu bilmiyor ki..yani bilmeyince nasıl ensest denilebilir..Baba òğrencisine tecavüz edince tanrılar tarafından lanetlenmiş..bu hikâye al sana Allahın adaleti olmuş..babayla özdeşleşme olmamış ama anneyle de olmamış ki nefret var ana ve babaya karşı 🤔🤔Kafka ve Thomas Bernhard ruhları paslı yazarlar demişti Pisikiyatrist..biri gayrimeşru doğmuş ama hangisi hatırlayamadım şimdi..Kafka Aforizmalar okumamı ve fikrimi yazmamı istedi..Bu dünyada hemcinsini seven kimse ,dünyada yalnızca kendisini seven kimseden ne daha çok ne daha az hata yapmaktadır.geriye tek bir soru kalıyor; insanın hemcinsini sevip sevemeyeceği. (F.Kafka )

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Eee hep kötü şeyleri yazacak değiliz Hüseyin hocam..fotolar gizli çekimdir 😅haberiniz olsun.bir ara iyice dibe vurdu beni epey endişelendirdi.şimdi maşallah toparlanmaya başladı.4 kilo verdi,tırnak kemirmeyi bıraktı acı cila sürmeye başladı,gergin olunca gene elim ağzıma gidiyor.maçlarında çok yiyordu ve karşıdan bakınca kötü bir görüntü oluyordu.sınav sonuçları açıklasın size öyle gelecekmiş.sanırım sizin yönlendirmenize ihtiyacı var.formasını geri aldı ve Fenerbahçe maçında oynadı..severek ve hırslı gidiyor idmanlara, daha erken yatıp kalkıyor..fazla endişeleniyorum bazen biliyorum..ama cidden çok iyi değildi pisikolojisi ,spor hayatı boyunca ilk kez kadroya giremediği maçları oldu..Siz demiştiniz hep aklımda tutuyorum kaybetmeyi öğreniyor ,gerçek hayatı tanımaya başladı bırak..elimden geldiğince yardımcı olmaya,motive etmeye çalıştım.içinde tutmuyor kaygı, korku ve kızgınlık hissedince anlatıyor.Anlatınca yanında olabiliyorum hiç bir şey olmasa dinliyorum.Büyümek kolay değil oğlum, karşımıza her zaman zorluklar çıkacaktır..bir gün öleceğimizi bile bile mücadele ediyoruz..amaan nasıl olsa öleceğim ne gerek var demiyoruz..tamam şanssızlık oldu kötü bir sezon geçirdin ama pes edersen kaybedersin sakatlandığın için değil..tamam çok zor zamanlar geçirdin kolay değildi biliyorum..bütün hayatını sil baştan kurdun..herşey iyi olacak böyle zorluklarla savaştıkça güçlü bir erkek olacaksın..iyi ki varsın annem, sende aslanım koçum benim..
Size bir geliyor ,herşey iyi anlamda düzelmeye başlıyor.sizde iyiki varsınız hocam 😊

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle