Gönderen Konu: İYİ HASTA OLMAK  (Okunma sayısı 6357 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
İYİ HASTA OLMAK
« : 09 Ocak 2016, 11:40:01 öö »
İYİ HASTA OLMAK

Herkes kaçınılmaz olarak alınyazısı gereği hasta olur ama hasta olmak yetmez "iyi hasta olmak" gerekir. Nedir iyi hasta olmak? Hekim ve hasta ilişkisinde öncelikle güvene dayalı bir ilişki kurmak gerekli.

Tahliller sonucunda ortaya çıkan "kötü" hastalığı doktor hastaya aktarırken kurduğu bir iki cümledeki ses tonunda küçük bir tılsım olmalı. Bu tılsım bilinçli yada bilinçsiz ömrünü mesleğine adanmış hekimlerin sesinde muhakkak vardır...

Kendi hastalık sürecimde bu tılsımlı hekim sesini ilk önce Edirne Devlet Hastanesi Endokrinoloji Uz.Dr. Hakan KORKMAZ, daha sonra Tıp Fakültesi Genel Cerrah Doç.Dr. Atakan SEZER'den işittim.. Bu tılsımı yakaladıktan sonra doktora sıkça yerli yersiz sorular sormak yerine doktorunuza güvenmeniz gerekiyor. O an hastalığınızın büyüklüğüne değil iyileşeceğinize tüm kalbinizle tereddütsüz inanmanız gerekiyor. Tahliller devam ederken sabırdan başka şansınız olmasa gerek.. Şifalı bitkilerden, otlardan, karışımlardan uzak durmak en iyisi.. Asla internetten hastalık tanısı ve tedavisi araştırması yapmadım. Bir kere "tiroid kanseri" ilgili bir yazıya öylesine bir merakla göz attım sadece...

"Kanser" kelimesini iki doktorumdan da asla işitmedim. İyi olmayan bir sonuç olduğunu sadece yüz ifadelerinden anlamış oldum.. Herşeyi doktorun yüzündeki ifadeden anlamak insana sırlı bir şekilde "güç" veriyor..

Bu yazıdaki ifadeler abartılı bulunup eleştirebilir belki ama doktorumuzdan gelen mail belki bir belge yerine geçerdir...

"Hüseyin Bey merhaba
Öncelikle güveniniz için teşekkür ederim.
İnşallah hep beraber sağlığınıza kavuşturacağız.
Şimdiden geçmiş olsun.. 20 Kasım 2015, Atakan SEZER"

Hastane koridorlarında umut ararken "İnsan neden hasta olur?" sorusunu da kendinize sık sık sorarsanız eninde sonunda bir cevap buluyorsunuz. Hastalığınızla barışık olabilir misiniz? Eğer hastalığınızla barışmayı başarırsanız ruhunuza güç katmış olursunuz.

İtiraf etmek gerekirse ameliyata biraz umursamaz yorgun ve uykusuz girmiş oldum. Hastabakıcının gür sesi " Hüseyin KAÇIN hadi gidiyoruz "... Ameliyat masasında yine ve yeni bir tılsımlı ses işitiyorum. Prof.Dr. Beyhan KARAMANLIOĞLU'nun sesi.. ve sonra Doç.Dr. Atakan SEZER'in güven verici bir bakışı... ve sonrası kayboluyor.. Bu kayboluş dört saat sürmüş... Zor bir ameliyat başarı ile sonlanmış...

Tiroid Kanseri hastalığından ne öğrendin denirse cevabım hazır:
Hastalık insan ruhunu güçlü bir şekilde iyileştirirmiş...

İnsan insanın duasıdır.
İnsan dostlarının duaları ve sevgisi ile iyileşirmiş..

Hastalığıma da teşekkür borçluyum
ve en sonunda da beni iyileştiren
sevgili Allah'ıma da şükrüm bol olsun..

Psikolog Hüseyin KAÇIN

www.huseyinkacin.com

09 Ocak 2016
10:00
Edirne

« Son Düzenleme: 04 Şubat 2016, 10:19:52 ös Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: İYİ HASTA OLMAK
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2016, 02:55:45 öö »
Hayat değirmeninde zamanı öğütürken "tiroid kanseri" olmuşuz.
Hadi hayırlısı...

Tedavi sürecinde ve iyileşmemizde
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener YÖRÜK, Rektör Yardımcısı Süleyman PİŞKİN, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin SARIOĞLU ve
Tıp Fakültesi Doç.Dr. Atakan SEZER, Prof. Dr. Beyhan KARAMANLIOĞLU, Yrd.Doç.Dr. Semra AYTÜRK, Arş.Gör.Dr. Buket Yılmaz BÜLBÜL ve Uzm.Dr. Mehmet Çelik
Edirne Devlet Hastanesi Endokrinoloji Uz.Dr. Hakan KORKMAZ'a ve tüm doktorlara...
destek ve emekleri adına
sonsuz teşekkürler...
insan,
dua ve sevgi ile iyileşirmiş bu anlamda sevdiklerimizin dualarına da sonsuz
teşekkürler...

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: İYİ HASTA OLMAK
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2016, 05:38:07 öö »
İYİ HASTA OLMAK

Bu sabah kardeşim Bülent KAÇIN'ı da önce Allah'a sonra gözümüzde ve gönlümüzde büyük yürekli adam olan Doç. Dr. Atakan SEZER'e emanet ediyoruz..

Bizim olduğumuz "tiroid kanseri" ameliyatının biraz daha büyük olanından ameliyat olacak.
"Lenf bezleri yoluyla yayılan bu kanser türü,
boyundaki lenf bezlerine yayılabilir."

"Tiroid Kanseri hastalığından ne öğrendin denirse cevabım hazır:
Hastalık insan ruhunu güçlü bir şekilde iyileştirirmiş...
İnsan insanın duasıdır.
İnsan dostlarının duaları ve sevgisi ile iyileşirmiş..
Hastalığıma da teşekkür borçluyum
ve en sonunda da beni iyileştiren
sevgili Allah'ıma da şükrüm bol olsun.." demiştik...

Yarın Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sekreteri Bülent KAÇIN'ın sevenlerinin dualarını bekliyoruz....
Doç. Dr. Atakan SEZER'e kardeşimiz adına da güveniyoruz ...
Kolaylıklar dileriz kendisine..

16 Şubat 2016
Edirne