Gönderen Konu: CİSED'İN EŞCİNSELLİK ANKETİ Psikolog Hüseyin KAÇIN 0 555 326 22 91  (Okunma sayısı 3996 defa)

hayat

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Toplam Kişi
5000

Yaşınız Nedir?
%25 16 - 20
%45 21 - 31
%15 32 – 42
%15 43 ve Sonrası

Cinsiyetiniz Nedir?
%48 Erkek
%40 Kadın
%12 Diğer (Eşcinsel, Biseksüel, Lezbiyen, Gay, Travesti, Transeksüel)

Cinsel Yöneliminizi Nasıl Tanımlıyorsunuz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%60 Eşcinsel/Gay
%10 Eşcinsel/Lezbiyen
%20 Biseksüel
%05 Travesti
%05 Transeksüel

Eğitim Durumunuz Nedir?
%05 İlk ve Orta
%30 Lise
%40 Üniversite
%25 Yüksek Lisans / Doktora

Sizce Eşcinsellik Bir Sapkınlık mıdır? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%75 Evet
%20 Hayır
%05 İlgilenmiyorum / Fikrim Yok

Sizce Eşcinsellik Bir Sapkınlık mıdır? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%40 Evet
%50 Hayır
%10 İlgilenmiyorum / Fikrim Yok

Sizce Eşcinsellik Ruhsal Bir Bozukluk mudur? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%70 Evet
%15 Hayır
%15 İlgilenmiyorum / Fikrim Yok

Sizce Eşcinsellik Ruhsal Bir Bozukluk mudur? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%40 Evet
%45 Hayır

Sizce Eşcinsellik Bilinçli Bir Seçim midir? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%40 Evet
%40 Hayır
%20 İlgilenmiyorum / Fikrim Yok

Sizce Eşcinsellik Bilinçli Bir Seçim midir? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%60 Evet
%20 Hayır
%20 İlgilenmiyorum / Fikrim Yok

Eşcinselliğin Tercih Değil Doğal Bir Eğilim Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%15 Evet Katılıyorum
%70 Hayır Katılmıyorum

Eşcinselliğin Tercih Değil Doğal Bir Eğilim Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%75 Evet Katılıyorum
%20 Hayır Katılmıyorum
%05 İlgilenmiyorum / Fikrim Yok

Sizce Eşcinsellik Görme veya Örnek Alma İle Oluşabilir mi? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%75 Evet
%15 Hayır

Sizce Eşcinsellik Tedavi Edilebilir mi? Değiştirilebilir mi? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%55 Evet
%30 Hayır

Sizce Eşcinsellik Tedavi Edilebilir mi? Değiştirilebilir mi? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%35 Evet
%55 Hayır

Eşcinselliğe Karşı mısınız? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%75 Evet
%15 Hayır

Eşcinsellere evlilik hakkı verilsin mi? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%95 Hayır
%05 Evet

Eşcinselleri özgürlükleri konusunda destekliyor musunuz ? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%75 Hayır
%25 Evet

Arkadaşınızın eşcinsel olduğunu öğrenseydiniz arkadaşlığınızı bitirir miydiniz? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%75 Evet
%25 Hayır

Hayatınızın Bir Döneminde Hiç Eşcinsel Bir Deneyim (veya Deneyimler) Yaşadınız mı? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%15 Evet
%85 Hayır

Hiç Aynı Cinse Erotik İlgi Duydunuz mu? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%25 Evet
%75 Hayır

Hiç Eşcinsel Fantezi Kurdunuz mu? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%25 Evet
%75 Hayır

Eşcinsellerin Tek Seçeneklerinin Fuhuş Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%50 Evet Katılıyorum
%40 Hayır Katılmıyorum

Eşcinsellerin Tek Seçeneklerinin Fuhuş Olduğu Fikrine Katılıyor musunuz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%75 Evet Katılıyorum
%20 Hayır Katılmıyorum

Çocuğunuzun Eşcinsel Olmasını Nasıl Karşılarsınız? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%80 Asla Kabul Etmem
%20 Anlayışla Karşılarım

Çocuğunuzun Eşcinsel Olmasını Nasıl Karşılarsınız? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%15 Asla Kabul Etmem
%85 Anlayışla Karşılarım

Çocuğunuzun Eşcinsel Olmasını İster misiniz? (Sadece Heteroseksüel Olanlar Yanıtlayacak)
%100 Asla Eşcinsel Olmasını İstemem
%00 Eşcinsel Olmasını İsterim

Çocuğunuzun Eşcinsel Olmasını İster misiniz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%90 Asla Eşcinsel Olmasını İstemem
%10 Eşcinsel Olmasını İsterim

Eşcinsel Eğilimlerinizi İlk Defa Hangi Dönemde Fark Ettiniz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%25 Ergenlik Öncesi Dönem
%45 Ergenlik Dönemi
%20 Genç Erişkinlik Dönemi
%10 Erişkinlik Dönemi

Eşcinsel Kimliğiniz Nedeniyle Hiç Fiziksel Şiddete Maruz Kaldınız mı? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%75 Evet
%25 Hayır

Fiziksel Şiddet İçermeyen Ancak Ayrımcı Bir Uygulama Olduğunu Düşündüğünüz Bir Muamele İle Karşılaştınız mı? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%90 Evet
%10 Hayır

Nerede veya hangi ortamlarda fiziksel şiddete maruz kaldınız? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%55 Çalışma hayatında
%60 Ailemde
%70 Sosyal hayatımda
%15 Askerlik yaparken
%30 Okul hayatımda
%40 Diğer

Çocukluğunuzda Şiddete Maruz Kaldınız mı(Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%75 Evet
%25 Hayır

Çocukluğunuzda Cinsel Taciz veya Tecavüze Maruz Kaldınız mı? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%65 Evet
%35 Hayır

Çocukluğunuzda Aile Ortamınız Nasıldı? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%45 Otoriter Baba veya Anne
%35 Katı Ahlaki ve Dini Değer Yargıları
%50 Ciddi Aile Sorunları
%65 Aile İçi Şiddet, Cinsel Taciz veya Tecavüz

Eşcinsel Deneyimler Yaşamadan Önce Cinsel Sorunlarınız Var mıydı? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%75 Evet
%25 Hayır

Eşcinsel Deneyimler Yaşamadan Önce Var Olan Cinsel Sorunlarınız Nelerdir? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%45 Erken Boşalma
%05 Geç Boşalma
%35 İktidarsızlık
%15 Cinsel İsteksizlik
%35 Orgazm Olamama
%05 Vajinismus
%45 Disparoni / Ağrılı Cinsel İlişki
%55 Kötü veya Başarısız Cinsel Deneyimler

Eşcinsel Deneyimler Yaşamadan Önce Eşinizle veya Partnerinizle Ciddi Sorunlarınız Var mıydı? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%75 Evet
%25 Hayır

Eşcinsel Deneyimler Sonrasında Neler Yaşadınız? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%85 Suçluluk
%75 Yalnızlık
%65 Depresyon
%60 Anksiyete / İç Sıkıntısı
%80 Kendinden Utanma
%75 İçe Kapanma
%82 Acı
%75 Topluma Uyumsuzluk
%60 Arkadaş Guruplarına Girmede Zorlanma

Eşcinsel yönelimlerinizi aile üyelerinden, akrabalarınızdan, okul ve iş çevrenizden gizliyor musunuz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%85 Evet
%15 Hayır

Eşcinsel Deneyimlerinizi Aileniz Nasıl Öğrendi? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%35 Kendim Açıkladım
%40 Ailem Başkasından Öğrendi
%20 Ailem Kendiliğinden Fark Etti
%05 Diğer

Eşcinsel Deneyimlerinizi İlk Kiminle Paylaştınız? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%55 Anne
%05 Baba
%60 Yakın Arkadaş
%20 Diğer

Eşcinsel deneyimlerinizi paylaştıktan yani açıldıktan sonra ne gibi sorunlarla veya önyargılarla karşılaştınız? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak) (Birden Fazla Seçeneği İşaretleyebilirsiniz)
%65 İnanamadılar, “emin misin” diye sordular
%50 Doktora/psikologa veya cinsel terapiste götürdüler
%70 “Aktif misin, pasif misin?” diye sordular
%55 “Nasıl sevişiyorsunuz?” diye sordular
%50 “Hiç onlara benzemiyorsun” yorumunda bulundular
%65 “Zaten şüpheleniyordum” yorumunda bulundular
%50 “Tacize veya tecavüze mi uğradın?” diye sordular
%40 “Doğru insanı bulamamışsındır” yorumunda bulundular
%50 Konuyu geçiştirip sustular
%65 Bana fiziksel ve duygusal şiddet uyguladılar
%50 Diğer

Eşcinsel Olduğunuz Halde Karşı Cinsle Evli misiniz? (Sadece Heteroseksüel Olmayanlar yani Eşcinsel/Gay, Eşcinsel/Lezbiyen, Biseksüel, Travesti ve Transeksüeller Yanıtlayacak)
%40 Evet
%60 Hayır

Günü Birlik ve Fiziğe Dayalı Bir İlişki İstediğinizde Kimi Tercih Ediyorsunuz? (Sadece Biseksüeller Yanıtlayacak)
%45 Hemcinsimi
%30 Karşı Cinsi
%25 Her İkisini de

Duygusal ve Biraz Daha Uzun Bir İlişki İstediğinizde Kimi Tercih Ediyorsunuz? (Sadece Biseksüeller Yanıtlayacak)
%25 Hemcinsimi
%50 Karşı Cinsi
%25 Her İkisini de

« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 11:43:30 ös Gönderen: psikolog »