Gönderen Konu: GENÇLERİN DOSTU HÜSEYİN BEY'İN CESARETİ Psikolog Hüseyin KAÇIN 0 555 326 22 91  (Okunma sayısı 4202 defa)

hayat

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Ben Hüseyin Bey'i cesaretinden dolayı kutluyorum.Diğer meslekdaşlarınında bu konuda duyarlı olmasını diliyorum.
Ben bir eşcinsel gencin annesiyim,bunu ancak yaşayan anlayabilir hem benim hem oğlumun psikolojisini.Yıllardır bu konuda araştırıyorum sadece bir bayan psikolog bana 'eşcinsellik cinsel bir kimlik bozukluğudur ,benliğe aykırı eşcinsellik kişinin isteğine bağlı olarak düzeltilir'dediği anda sanki dünya varmış dersiniz ya öğle oldum.Sonra internette araştırırken Hüseyin Bey'i buldum,tanıştım.
Bazı insanlara denirya seni Allah mı gönderdi?gerçekten insanlara acı çeken gençlere ışık yaktığı için kendisini tekrar tebrik ediyorum.
Diğer meslekdaşlarından da her şey para değil diyerek yardıma ihtiyacı olan gençlere yardımcı olmalarını diliyorum.Bir gencin hayatını kurtarmak,elinden tutmak,ne güzel bir meziyet!Bu terapilere şiddetle karşı çıkanları şiddetle kınıyorum!Bu yardım isteyen bir insanın yüzüne kapıları kapatmak gibidir.Eşcinsel kalmak isteyen kabul eder mutlu mesut yaşar ,istemeyen evlenip yuva kurmak,evlat sahibi olmak için mücadele eder.BU DÜNYANIN ÖTESİ DE VAR.
Bu herkezin kendi özgür iradesine bağlıdır.Bana Listag a git diye tavsiye ile mesaj atanlara buradan diyorumki,hiç bir şey göründüğü gibi değildir,bizim babamız bilmiyor,bunu bilmesi aile faciasına yol açar,asla kabul edemez...kabul edenlere  ve ettirenlere sözüm yok,ama kimsenin de bana bu konuda söz söylemeye hakkı yok..
Buradaki gençlere Allah yardımcı olsun dualarım oğluma,size,ve Hüseyin HOCA ya ,
Allah'a emanet olunuz..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 11:43:12 ös Gönderen: psikolog »

umut

• Ziyaretçi
Ynt: GENÇLERİN DOSTU HÜSEYİN BEY'İN CESARETİ
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2010, 01:37:31 ös »
Merhaba hayat mahlaslı üye . Oğlunuz kaç yaşında bilmiyorum , bende 21 yaşına girmek üzere olan eşcinsel bir gencim . Söylediklerinize hiçbir itirazım yok . Gerçekten de Hüseyin Kaçın gençlerin ve insanların dostudur , paraya , pula pek takılan bir insan değildir . Beni söyledikleriniz içinde sanırım hassas olduğum için babası mevzusuna takıldım . Evet bir bireyin eşcinsel olması cinsel yönelim bozukluğudur , hastalıktır fakat sağlık nasıl hayatın bir parçasıysa hastalıkta bir parçasıdır ve bireyin eşcinsel yöneliminde çok büyük payıda babasına aittir , baba sevgisizliği ve ilgisizliği bireyin erkek yönünün zayıf kalmasına yol açıyor ki Hüseyin Hoca zaten bunları söylemiştir size , kusura bakmayın konunuza sazanlama atlamak istemezdim , sanırım benim babama olan öfkem ve nefrete yakın duygularım bunları yazmama sebep oldu , asla sadece kendizinizi suçlamayın , baba ihmalini gözardı etmeyin . Hemen hemen bütün eşcinsel bireylerin çocukluk döneminde aynı şeyleri yaşaması tesadüf değildir , bu sorun psikolojik , bu bize bunu gösteriyor . Hüseyin Hocayla bir terapi geçirdim , ikincisine de en kısa zamanda gideceğim . Sizede başarılar diliyorum , bakın bu çok ağır bir yük , hiç kolay değil , ve oğlunuzun yükünü hafifletiyorsunuz inanının ki . Ben asla kimseye anlatamadım . Kolay gelsin .

hayat

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2010, 07:11:13 ös »
Sevgili Umut,
Oğlum 22 yaşında,konuyada balıklama atlamadın:)bende Onarım Psikolojisi kitabını okudum,malesef asıl sebep anne,baba ve çevre.
oğlumun baba sorunu vardı..fakat ben burda babayı suçlamak ve kötü duruma düşürüp kendisine  saygısızlık etmek istemiyorum.
Babamızda farkında değil çünkü onunda babası öğle davranmış ilgisiz, uzak ve kendi bunu göremez kabul etmez,yani davranışlarındaki hataları göremez..
Fakat şu anki aklım olsa farklı davranır ve babamızın farklı davranmasına çalışırdım,arkadaş çevresine dikkat ederdim.
Evlat  yetiştirmek hata yapmamakmış,çünkü,oğlum kusura bakma suç bizde demek daha büyük acı..üzüntü verici,demekki bizler ona hatalı davranmışız yada çevredeki kötülüklerden koruyamamışız,,sanırım kendisinin terapileri başlayınca gerçeği ondan öğreneceğiz..
Umut'cum inşallah sizler başarır ve diğer gençlerin UMUDU olursunuz,inşallah hepiniz iyi bir doktor,avukat olursunuz..
İnşallah hepiniz yuva kurup iyi bir baba olursunuz..ben başaracağınıza eminim.Bu belki ömür boyu mücedele edeceğiniz mesele.
Allah yar ve yardımcınız olsun..

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2011, 01:32:55 öö »
...

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle