Gönderen Konu: EŞCİNSEL TEDAVİ GAY TREATMENT / GAY THERAPY  (Okunma sayısı 40190 defa)

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
EŞCİNSEL TEDAVİ GAY TREATMENT / GAY THERAPY
« : 29 Ekim 2010, 11:49:11 ös »
Psikolog Hüseyin KAÇIN
0 555 326 22 91

(terapiden önce)
merhaba hocam

onarım terapisi kitabının altına yazdığınız yazıyı okuyunca çok ümitlendim.ben 29 yaşında evli ama gayım ama öyle utanıyorumki bu durumdan umarım anlarsınız bi okadra da kurtulmak istiyorum şimdiye kadar hiç bir yere korkumdan başvuramadım ama size güvenip bununla ilgili olarak ilk defa bi hamle yapıyorum bununla ilgili olarak neler yapmalıyım hangi yolu izlemeliyim yardımlarınızı bekler iyi günler dilerim.

24 Aralık 2009 Perşembe
utti341@hotmail.com

Hi my psychologist

I became very hopeful after I read your note under Repair Therapy Book. I am 29 years old. I am married but I?m a gay. I?m so embarrassed while I want to get rid of my situation. I?m so fearful, for this reason I could not apply anywhere. This is my first attack with my trust to you. What should I do?, which way should I follow?. I?m waiting your help. Good days.

24 December 2009 Thursday
utti341@hotmail.com
translated by gokkusakgok@mynet.com

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?topic=421.0
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2018, 10:29:31 öö Gönderen: psikolog »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: utti341
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2010, 11:49:57 ös »
Merhaba hocam

bana öle bişey söledinizki valla içimdekileri yazıya dökmek benim için çok zor bi şey daha doğrusu pek beceremem onun için en başta özür dilerim
2. terapiden sonra kendimi daha rahat hissetmeye başladım ama ara sıra içime yine sıkıntılar geliyor hocam bi ses beceremeyeceksin boşuna uğraşma diyor diğeri ise bu sefer tamam yapacaksın diyor biliyorum ilki şeytan dan geliyor ama etkilyor beni hocam bilmiyorum bu olaylarım bu süreçte yaşanması normal mi yoksa a normalmi ama oluyor işte.Ama şuna kesin olarak inandım sizin kesinlikle ilk önce yardım amaçlı yaklaştığınıza sizin tabiki mesleğiniz bu ama para konusunda bile elinizden geleni sonuna kadar yapıyorsunuz sırf süreç tam işlesin ve kişiler bu melanetten kurtulsun diye Allah razı olsun sizden ve sizin gibilerden çünkü siteden görüştüğüm bir kaç arkadaşa da sizi tavsiye ettim onların bana söylediği böyle kişilerin para için bunları yaptıkları sonuçta hiç birşeyin değişmeyeceği gibi gibi. ama onların sözlerini hiç takmıyorum bu terapiden sonra,tabiki sihirli bi değneğiniz yok okus pokus yapıp herşeyi normale döndürmek için sabırla olacak inşaallah zaten anlattıkça rahatlıyor insan belkide anlatamamanın bi sıkıntısı olsa gerek.Hocam bu terapiden sonra hep düşündüğüm kendimle savaş,kendimi niye kulladırıyorum ama hala bulamadım cevabını belkide ben istiyorsum bunu,birde üç karakter.
3. terapide görüşmek üzere hocam kendinize iyi bakın.....

saygılarımla..

11 Ocak 2010 Pazartesi

utti341@hotmail.com

Hi my psychologist

You said to me very strange thing for me. Writing my feeling to a paper is very hard for me and to be honest I can’t do it, so I want to start with mo apologies.
   I began to feel more comfortable after my second therapy, but I feel disturbed in sometimes. A voice says me that I can not be successful, and another voice says me that I can do it. I guess the first voice is devil’s voice, but it affects me. I don’t know these events are normal or not. But I absolutely believe that your attitude is only about helping. Of course this is your job, yet I can see that you can do everything about the cost of therapy to continue a healthy process and people get rid of this illness. God save you and other people like you. I suggest you some friends who I talked on this web site. These friends said to me people like you do this to get money and there will be no change in their life. I don’t take care of their comments after this session. Normally, you don’t have a magic stick and you can’t say ‘hokus pokus’ to change everything to normal. We can do it with patience, I hope. I feel more comfortable by telling my story, maybe it can be explained a boring situation by not talking.
   After this session I always think a war with myself. Why am I used by others? I haven’t found answer yet. Maybe you want it and also 3 characters.
   See you at 3. Session. Take care yourself.

11 January 2010 Monday
utti341@hotmail.com

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?topic=421.0
« Son Düzenleme: 27 Mart 2012, 08:16:49 öö Gönderen: psikolog »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2010, 11:51:00 ös »
Hocam merhaba

3. terapiyi de arkada bıraktıktan sonra artık adım adım sonuca ilerliyorum diye düşünüyorum.
Sanki bu hafta sıkıntılarım arttı gibi sebebi ne y bilmiyorum belkide farklı bişey ama her halde daha önce dediğim gibi iki ses var diyorum ya gitgide beni zorlayıp moralimi bozuyor olabilir ama olsun ben yine de kararlıyım dinlemeyeceğim o sesi.
Evet hocam düşünüyorum babamla olan ilişkilermi de hakikaten elle tutulur bişey yok,okulda,mahallede arkadaşlarım anlatırdı çocukken babamla şu oyunu oynadık babamla buraya gittik diye bende hep onların babalarına özenir acaba benim babam niye böyle davranmıyor diye düşünürdüm hiç unutmadığım bişey var babam bir kere kardeşlerimi ve beni alıp parka götürmüştü çok şaşırmıştım bizimle oynamadı bi kenarda çekirdek yedi ama yinede çok sevinmiştim bir de bayramlar bazen luna parka götürüdü ama biz çok yalvarırdık götürsün diye,amcamlar çocuklarınla şakalaşır oyun oynardı  ama bizde böyle birşey imkansızdı sadece hayal kurardım babamla hayalimde oyunlar oynardım ama hayl kurnak bile zordu babam sert mizaclı olunca işler benim için zorlaşıyor du. Yaptığım bir şey babam tarafında onaylanmıyor takdir edilmiyordu hep ya kötü yada güzel bile olsa normalmiş gibi bana yansıtıyordu.Belkide o zamanlardan aklıma girmiş olsa gerek hep konusu açıldığında aynı şeyi konuşurum ama derim erken çocuk yapın (zira kendim için de geçerli) arda çok yaş farkı olmasın sonra çocuk ile baba arasında uçurum oluyor.Hep öyle düşündüm öle am aslında buda değil sebebi sadece ilgi yeterli çok basitmiş gibi gözüküyo ama öyle hiç bir baba ilgisiz değildir çocuğuna belki am bunu çocuğa hissettirebilmek ona özeleştirmek önemli olan artık hiç bir şeye basit gözü ile bakmıyorum en ufak problemleri başıma neler getirdiğini gördüm ama bundan sonra en azından kendi çocuğum için ben aynı hatalara düşmeyi hiç düşünmüyorum.
4. terapide görüşmek üzere hocam saygılarımla

19 Ocak 2010 Salı
utti341@hotmail.com

Hi my psychologist

After I took my third session, I think that I’m going to the result step by step. I guess I feel more stressful this week, I don’t know the reason. Maybe it’s a different thing, but as I said before I have two voices my inside. The bad voice wants my failing, but I am determined, so I won’t take care of this voice.
 While I’m thinking of my relationships with my father, I noticed that there is nothing that is precious. My friends were telling their stories with their fathers at school or at our street and I admired to their fathers with asking why my father does not like these fathers. I never forgot this story. My father took me and my brothers and we went to Child Park. We were very surprised; he did not play with us. He ate pip outside the park, while this situation we liked it very much. Another event, my father and we went to amusement park in festival days. We begged so much. My uncles were making joke with their children and they played together, but in my family this was impossible. I only imagined that I played with my father. Imagining was so hard because of my father was a cool man. Anything I did was not approved or it was reflected me normal although it was good or bad. Because of these reason I suggested having a child in early age. I guess this idea came to my mind in my childhood. When there is a big distance with a father’s age and a child’s age there may be a chasm between of them. I thought like that. But interest is enough. This seems so simple, every father is interested in his child, yet I can’t think anything is simple that includes make child feel this interest. I saw the results of casual problems. After that I don’t make these mistakes for my child.
See you at fourth session.
With my respects.
19 January 2010 Tuesday
utti341@hotmail.com
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2012, 11:07:12 ös Gönderen: psikolog »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2010, 11:51:46 ös »
Merhaba hocam,

Geçtiğimiz terapiden sonra bir kez daha anladım eşcinselliğin genetik olmadığını,zaten buna inanmıyordum ama bu terapi bunun bir nevi onayı olmuş oldu.
Evet tam ergenlik çağına girmek üzereyken bir derste hocamın ergenliğe giriş ile ilgili sözünü hatırlıyorum çok yabancı gelmiş bir şeydi bana acaba bana ne olacak derken bu soruyu anneme sordum bi çare yanında bulunan ablam ve yengemin de bunu kahkahalarla karşılaması benim çok ağrıma gitmişti küçükdüşürülmüş hissettim kendimi evet belkide bu dönemden sonra ben bu eğilimlere kapılmaya başladım kendimi desteksiz ve yalnız hissediyordum zaten bundan sonrada yalnızlık hissi hiç yakamı bırakmayacaktı.
Hani siz dedinizya bütün eşcinsellerin yaşantılarında mutlaka böyle bir olay  vardır diye kesinlikle katılıyorum size.Birde sitemim bu eğilim normal diyenlere, şunu anlamıyorum ben kendim olarak bu eğilimlerden kurtulmak istiyorum ve kararımı veriyorum çünkü kendimi rahatsız hissediyorum ama bazı psikologlar bunu kabullenme terapileri düzenliyor kişi kendini rahatsız hissediyorsa neden çözüm için sadece bir avuç insan yardımcı olabiliyor çok saçma geliyor bana zaten bütün eşcinsellerde rahatsız içinde oldukları durumundan bu kesin ama sadece kesin kararlarını veremiyorlar bence, ama terapiye gidip gelmek için katedilen yol bile iyileşme sürecinde bence, bu bile iyi geliyor şüphesiz çünkü gidilen yol doğru yol....
 saygılarımla hocam kendinize iyi bakın....

26 Ocak 2010 Salı

utti341@hotmail.com

Hi my psychologist

After the last session, I understood homosexuality is not genetic again. Be honest, I didn’t believe this, and this session became approve of this. I remember my teacher’s speech about adolescence at the beginning of my process. I thought it was very strange for me, what will happen to me?. I asked to my mother. My sister and my aunt were with her. They laughed at me. I felt terrible. I was humiliated. Maybe I have these tendencies after this times, I felt lonely and without support. And this loneliness will never leave me.
 As you said before many homosexual people live like these events, I totally agree. I also against people who think this tendency is normal. I can’t understand I want to change my tendencies and I give my decision because I feel bad. But some psychologists organize therapies that include accepting this situation, if a person feels bad. I wonder that the reason of there is a few people who help these people. It is so absurd. I think all of homosexual people is disturbed this situation, but they can’t give their own decisions. The reality is, the way to therapy helps at treatment process, because the way is the right way.
With my respects
Take care yourself
26 January 2010 Tuesday
utti341@hotmail.com

« Son Düzenleme: 30 Ocak 2012, 11:32:19 ös Gönderen: psikolog »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2010, 11:52:39 ös »
Hocam merhaba,
Bu adres benim esas mail adresim  artık diğer email adresini kullanmayacağım o adres  'eski hayatımda' kullandığım adresti artık size yazılarımı bu adresten atacağım.
Hocam hakikaten çok zor bir dönüşten geçtiğimin farkındayım ve bu dönemde daha güçlü olmam gerektiği inancındayım eğer bu geçiş dönemini de atlatırsam bundan sonrası benim için daha kolay olacak
ama bu tamamen benim istememe bağlı o kesin attığınız maili aldım orda bazı arkadaşlar bu safsataları sizin uydurduğunuzu söylemişler ve hakaret etmişler bence çok büyük haksızlık etmişler.
Gerçi bu davranışların olması normal siz daha iyi bilirsiniz ama zaten agresif oluyorlar bu arada kendimi tamamen eşcinsellikten uzakmış gibi yazıyorum şimdi fark ediyorum ama siz dediniz bana parmaklarını bırak onlar yazar diye valla onlar yazıyor bakın bu bile bir gelişme değil mi, evet agresif olurlar demiştim bende öleydim bu terapiye başlamadan önce bence bu terapiler sadece eşcinsellik terapisi değil yeniden hayata bakma terapisi çünkü her şeye bakış açısı değişiyor insanın şimdilerde daha az sinirleniyorum mesela bunlara ben bile şaşırıyorum sevinçle.Buradan duyurmak istiyorum ki daha şurada tam olarak 7 terapiden sonra bir eşcinsel de erotize etmenin azaldığını, hayata bakış açısının değiştiğini,karşı cinse ilgini çoğaldığını,bunalım döneminin bittiğini, yaşamış biri olarak  söylemeyi borç biliyorum.Yaşamış derken aşkla yaşadığını zannetmiş biri olarak
yani bir erkeğe aşık olduğunu sanarak ki ne kadar zor bir şey olduğunu ancak yaşayan ve bunu anlayabilen bilir.Burada önce ve kesinlikle kişinin kendisinin kararını verip böyle bir yolculuğa başlaması, kendi için  kendinden  hicret etmesi gerekiyor.Ve bunun içinde uzman birini yardımı Allah razı olsun ki onlardan, hala böyle kişiler bulunmakta.....
saygılarımla..........

05 Şubat 2010 Cuma

utti341@hotmail.com

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2010, 12:13:07 öö »
Merhaba Hocam,

Bu hafta daha durgun geçiriyorum geçen haftaya göre ama yine de tabi ki her şeyi bitirmiş değilim kafam da, bir şeyi daha fark ettim hocam düşünüyorum da akıl ve mantık olarak düşündüğümde yaptığım yanlışları biliyorum ama burada sorun bu değil de yanlış gelişen duyguları bastırmak evet o çok daha zor dediğiniz gibi bunca yıl onları besle besle biranda silmek tabi ki zor ve zaman isteyen bir şey burada şems' sin kurallarından bir tanesi aklıma geliyor  'ebe bilir ki sancı çekilmeden doğum olmaz ana rahminden bebeğe yol açılmaz.Senden yepyeni ve taptaze 'sen' zuhur edebilmesi için zorluklara,sancılara hazır olman gerekir.' ve aynen de böyle.
Taptaze bir beni çıkartmak için yardımlarınızla var gücümle çalışıyorum desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.
Hocam bu akşam gönderdiğiniz maillere baktım da birisi türban ile ilgili bir mail atmış bununla ilgili terapi gibi şeyler yazmış bir tercih olduğunu yazıp eşcinselliğin de bir tercih olarak lanse etmiş.Halbuki eşcinselliğin bir tercih olabilmesi için bizi yaradan tarafından bunun normal bir şey olduğunu bize bildirmesi gerekmezmiydi? aksine yaradan bununla ilgili olarak uyarılar yapıyor kutsal kitabında, ayrıca eşcinsellik bir 3. ve-veya 4. cins felan da değil sadece bunu saçma sapan sebeplerden dolayı ayrı bir cins olarak gösterilmeye çalışılıyor eğer öyle olsaydı yoktan her şeyi yaradan rabbimiz bunları da birer ayrı cins olarak yaratmaktan mı acizdi? tabi ki hayır bu sapkınlığı  da yaradan o fakat sadece bir imtihan için bunu çok iyi ayırt etmek gerekir. Ayrıca biz insanlar sonsuzluğu ne kadar düşünebiliyoruz neredeyse hiç gibi çünkü bunu düşünemeyecek şekilde yaradılmışız
yani düşündüğümüz hemen her şeyde bir son var peki eşcinsellikte bu yok hiç son yok evlenebiliyor musun? hadi evlendin dünyadaki en büyük aşkın olacak çocuğun olabiliyor mu? hayır bunları düşünemiyorsun son yok ve bundan dolayı eşcinseller hep bir buhran ve  sıkıntı içindeler çünkü fıtrata aykırı davranıyorlar. Evet bizim için bir son da nimet öyle bir nimet ki son kapısından sonsuzluğa açılıyoruz.
Terapi de görüşmek üzere hocam

saygılarımla....

09 Şubat 2010

utti341@hotmail.com

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2010, 12:19:01 öö »
Merhaba Hocam,

Bu terapide size boşluktan bahsetmiştim, geçtiğimiz haftayı hep aynı duygularla geçirdim hakikaten çok enterasan bir hafta oldu benim için ne bir sıkıntı veriyordu eşcinsellik ne de mutluluk yani tamamen boşta gidiyordu şimdiye kadar hiç böyle hissetmemiştim kendimi ama tabi bu da olumlu bir şey bence zaten siz de çok iyi açıklık getirdiniz şu an en dipten tam ara noktasına gelmiştim ama burası ne cehennem ne de cennetti burası tam olarak araftı yani ikisinin ortası sonuçta cehennemden çıkmıştım ya oh bundan sonra inşaallah cennet hedefim. Öyle ya cennete girmek o kadar kolay değil sonuçta çok dikenli yollardan geçmek gerek. Hocam belki de eşcinselliği düşünmemek te olabilir boşta olmamın sebebi önceden eşcinselliği çok düşünüyordum ve erotikleştiriyordum fakat şimdi ne çok sık düşünüyorum ne de erotikleştiriyorum, istemiyorum da düşünmek aslında tabi bu söylediklerim çok abartı da olmasın yani bu '0' demek değil ama rahatsızlık derecesinde değil en azından bu sebepten rahatım yani. Buradan tekrar iddalı bir şekilde belirtmeliyim ki inanmak başarmak demektir kim iyileşeceğine inanıyorsa samimi olarak bence çoktan iyileşmiştir. Terapide görüşmek üzere hocam kendinize iyi bakın.....

16 Şubat 2010

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2010, 12:19:43 öö »
Hocam Merhaba,

9. terapiyide geride bıraktıktan sonra söyleyebileceklerim diye sorarsanız, ilk önce büyük bir değişimin olduğu kesin terapinin sonunda ben ötesi ekibinden bir kişinin  odaya girmesini sormuştunuz ilk önce kesinlikle hayır diye geçti içimde belki daha önce olsa bu cevabı verecektim ama çok kısa bir tereddütten sonra evet diyebildim bence kendim için büyük bir değişim en azından tedavi için herşeyi yapabiliyorum neden hayır diyecektim diye sorarsanız gizlilik cevabı olabilir ama bence en doğru kararı vermiştim en azından gelen kişide büyük bir destek verdi bana açıklamalarıyla kendisine de çok teşekkür ediyorum.
Bu terapide bağımlılık ve bağlılığı çok daha iyi ayırt edebildim. Bağımlılığa verdiğimiz örnekten olsa gerek en yakın çevremden bağımlı olduğum kişilerden karşılığı bulamayınca tek bir kişide bunu aramak ve onunda kesinlikle olmayacağı, tıpkı borçlu birinin borçlarını tahsil edemediği için bankadan aldığı kredi gibi o kredi bir de onun iflası olunca bağımlılığa verdiğimiz örnek tam yerine oturmuş oluyor artık biliyorum ki bağımlı olmanın hiç bir faydası yok aynı diğer kötü maddelerin bağımlılığı gibi bizi güçsüz düşürmekten başka bir işe yaramıyor bence bağımlı olmaktansa değer verdiğimiz kişilere bağlı olmak çok daha faydalı olacak.
Bir de terapi de sorduğunuz 'ben daha önce neler yapmışım' 'bunları yapmaya değermiymiş' gibi soruları da size dediğim gibi pas geçiyorum evet yaşadıklarım aklıma gelmiyor değil ama sadece çok pişmanım ve Allah affetsin diyerek geçiyorum çünkü biliyorum ki bu soruları düşünecek olsam onlar beni çok karanlık düşünce odalarına sokacak ve kendimi suçlayıp moralimi düşürecekti bunların yerine morali yüksek tutacak düşünce odalarına girmeyi tercih ediyorum. Mesela öz güvenimi kuvvetlendirecek, cersaretimi yükseltecek şeyleri düşünmem çok daha iyi oluyor. Çünkü biliyorum ki moralim  (tabii normal bir moral bozukluğunda bahsetmiyorum tabii olarak her insanın morali zaman zaman bozuk olabilir)bozuk olunca yani ben başaramadım ve ya yapamadım gibi düşüncelere girince bütün katettiğim yolları kısım kısım düşürerek geriye atacak,ve bakıyorumda geçmişte verdiğim kötü kararlar ve olaylar hep moralimin bozuk olduğunda yaşamışım........

10. terapi de görüşmek üzere kendinize iyi bakın.............

21 Şubat 2010

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2010, 12:20:16 öö »
Merhaba Hocam,
Bu terapiden sonra artık diyebiliyorum ki bağımlı olduğum kişiler yok artık meğer şimdiye kadar ben kendimdeki gücü başkalarına verip beni kendi gücümle başkaları kullanıyormuş ama artık durum farklı şimdi ben güçlüyüm diyebiliyorum rahatlıkla, artık kendimi yormuyorum başkalarını hayatıma sokup ta kendi hayatımı mahvetmeyi şimdi daha iyi anlıyorum ne kadar boşa kürek çekmişim zamanımı boşa harcamışım.
Hocam geçen gün gönderdiğiniz e maili de okudum orda yine size baya bir sert çıkmışlar benim yazdıklarımı sizin uydurduğunuzu söylemişler tabiii bunun sonu yok bu yazıyı da siz yazdınız zannedecekler şüphenin sonu yok ama böyle düşünen kişilere şunu söylemeyi borç biliyorum bunca zaman hayatınızda neler yaşadınız hakikaten içinize ters gelen ilişkiler, aşklar(öyle zannediliyor ama bence böyle bir aşk olamaz),cinsel ilişkiler, ortamlar vs. diliniz hep ben böyleyim dedi ama içinizde azda olsa bir ses de böyle olmamalıydı dedi ve diyordur mutlaka bunca yaşanmışlığı kurtulma adına böyle güzel bir başlangıç yapmanın sizce nesi kötü aksine sırf kendinize bir yatırım olacak onca kötü şeyler yaşandı zaten daha kötüsü ne olabilir ama iyisi ise eşcinsellikten kurtulup kendinize güvenle yeni güçlü biri olarak hayatınıza devam etmek için bir adım atmak bu kadar zor mu bence bu adımı kendinden esirgeyen kişi düşman aramasın etrafında en büyük düşmanı olarak kendisini bulacaktır zamanı gelince onun için daha fazla pişmanlık duymadan daha fazla ezilmeden bence cesaretinizi toplayıp büyük bir inançla bu yola çıkın zaten en büyük yardımcınız Allah olacaktır. Para tuzağı olarak görmeyin nelere para vermiyoruz ki kendimizin değişmesi adına yapılan çalışmaya vermeyelim kaldı ki hakikaten para konusun da kendileri elinden geleni yapıyor böyle bir bahaneyi de ortaya atmak çok saçma daha önce belirttiğim gibi tedaviye gidip gelmek bile iyi geliyor insana hakikaten parayı vermek te bu tedavinin bir parçası kesinlikle ama yine de parayı dert etmeyin derim kendisi elinden geleni yapacaktır.
Kendinize iyi bakın hocam terapide görüşmek üzere

28 Şubat 2010

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2010, 12:24:39 öö »
Hocam merhaba,
Evet 3 ayı geçkin düzenli bir terapiden sonra size söyleyebileceklerim gayet güzel  iyi şeyler, bundan sonra diyebiliyorum ki artık kimsenin bağımlısı değilim yanlış ilişkilerde değilim artık kendim için yaşıyorum sadece bulunduğum anı yaşıyorum ne geçmişi eşeliyorum ne de aşırı olarak geleceği kendim için yaşayınca dolayısı ile yakın çevrem için de yaşamış oluyorum aşk sandığım dertten kurtuldum aslında aşk demek bile istemiyorum sadece bir güç arayışıydı bu ama zamanla o gücü kendim de keşfettim nasıl derseniz daha önceleri ne yaparsan yapayım aklımda eşcinsel düşünceler fanteziler ve aşık olduğumu sandığım kişi aklımdan çıkıyordu ama şimdi nerde isem hangi zamanda isem o şekilde huzurlu olarak yaşayabiliyorum diyeceksiniz ki hiç mi aklına gelmiyor geliyor ama etkisi yok denecek kadar az daha önceleri aklıma geldiği andan itibaren onları işliyordum kafamda şimdi ise zararlı olduğunu ayırt edebiliyorum ve düşünmeyi kesiyorum. Şimdi bu yazdıklarımı eşcinseller kabul etmeyecekler yalan diyecekler ama gerçek bu işte sadece yapmanız gereken inanmak ve cesaret bu bana özel bir durum değil inanan ve cesareti olan her kişi bunu çok rahatlıkla başarabilir. Eşcinsellik özgüven,kişinin gücünü kullanamamasının en uc noktası bence ve eş cinsellerin büyük bir enerjileri ve hırsları var işte bunu doğru yöne yani kendinize kullandığınızda sonuçta eşcinsel düşüncelerden kurtulmuş biri olarak buluyorsunuz kendinizi bu o kadar güç veriyor ki insana bu gün hocama dediğim gibi artık kendi ayaklarımın üstünde desteksiz durabilmek için can atıyorum çünkü kendime güveniyorum ama belki olmayacak olsun yine bir destekle kalkarım ayağa ama önemli olan kendine güven bence.Bundan sonra yapacağım kişisel gücümü kazandığımı düşünüyorum Allah'a kendimi af ettirebilmek için bir sunumda bulunmak ömür boyu.....

Saygılarımla hocam terapide görüşmek üzere....

19 Mart 2010

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2010, 12:25:24 öö »
Merhabalar,

Tam olarak 3 ay terapi gördükten sonra geldiğim nokta müthiş bir yer şimdiye kadar hiç hayal edemeyeceğim yere geldim ve o kadar büyük cesaret geldi kendime ki psikoloğuma artık kendi ayaklarımın üstünde durmayı dememek istediğimi de söyledim ve inşaallah bunu da başaracağım belki hemen koşamayacağım ama zamanla onu da başaracağım geldiğim nokta da şunları sıralayabilirim belki yaşanlar bunları kabul etmeyecekler ama bu kadar kısa bir sürede bu seviyeye gelmek belki inandırıcı gelmiyor olabilir ama kesinlikle istedikten sonra başarılamayacak hiç bir şey yok mesela artık gay sitelerine girme isteğim '0', gay pornosu seyretme isteğim '0' gaylarla msn de konuşma isteğim '0' evet doğru bunları yapma isteğim hiç ama hiç gelmiyor içimden, ama daha düşünce saldırıları ve daha önce yaşanılmış şeyler fantezi olarak geliyor aklıma onunda oranı %25 ama onları kontrol edebiliyorum ve bu düşünceleri def edebiliyorum bunu da şuna benzetiyorum hani çok yakın birisini kaybedersiniz yakın günlerde acısı hemen geçmez ama 1 ve ya 2 yıl sonra acısı ilk günkü den çok daha az olur inanıyorum ki bu da öyle olacak bunları düşünmeye düşünmeye düşüncelerin ve yaşanılanların hepsi silinmeyecek ama en alt raflarda kalarak unutulacak. Bunun için Allah'a binlerce kez şükürler olsun ve tabii ki Hüseyin Kaçın' dan da Allah razı olsun. Artık diyebilirim ki ben eşcinsel değilim zaten kabul de etmiyordum ama artık değilim bu sadece yaşadığım bir kabustu ve uyandım artık çok şükür.Terapilere gelince ilk önce tedirginliğim hep cinsellik ile yaşadıklarımın tekrar psikolog tarafından deşilecek olması canımı sıkıyordu bu da şuna benzetiyorum yemek yerken iğrenç bir şeyden söz edilse nasıl insanın iştahı kapanır midesi bulanır öyle bir şey bu da iyileşmek içi terapiye gidiyorsunuz ama terapide yaşanılan cinsellikler deşilince tabi ki insan sıkılır zaten bunları yaşamamak için gidiliyor bunların deşilmesi ile tekrar yaşanılmış oluyor sanal da olsa ama hüseyin beyle girdiğim hiç bir terapide cinsellikle ilgili konuşmalarımız oldu ama hiç bir zaman hüseyin bey yaşanılan cinselliğin derinliklerine inmedi zaten cinsellikte yani gay cinselliğinde nelerin yapıldığı da belli değil mi yapılanlar aynı ama kişiler değişiyor sadece yüzeysel olarak konuştuk bunları aslında eşcinsellikle konuşulacak olan zaten yaşanılan yanlış ilişkiler de değil zaten kişini kendi gücü nü keşfetmesi eşcinsellik kişinin kendi gücünü kullanamaması ile alakalı bütün olarak terapilerin tümünde bunlara yatırım yaptık beraber. İlk önce özgüven sonra bağımlılık ve bağlılık sonra benlik daha sonra kendini cezalandırmama bunları işlemekle kişinin kendi gücü keşfetmesi amaçlıyor bu güç yakalandığında ise zaten kişini sırtı bir daha yere gelmez Allah'ın izni ile. Bu terapilere tamamı ile eşcinsellik terapisi demek te yanlış aslında çünkü bütün bunlar ile birlikte sadece eşcinsellik tamir edilmiyor aynı zaman da kişisel olarak ta gelişiyor insan hayatın her safhasında kendini gösteriyor bu gelişmeler çünkü yaşadığın an ve mekanlarda oluyorsunuz. Yaşadığım ve anlayabildiğim için kendime bor biliyorum bunları söylemeyi eşcinsellik genetik değildir sadece gelişim sırasında kaybedilen gücü başkalarında aramaktır ve kesinlikle kişinin inancına ve azmine bağlı olarak ta tedavi edilebilen psikolojik bir hastalıktır tedavide en çok görev danışana düşüyor her şey onun inancına ve azmine bağlı psikolog ise yol gösterici, yolda yanlış bir sapağa giren çocuğun elinden tutup doğru yolu gösteren kişi.Hocam emeğiniz, gösterdiğiniz alakadan ve anlayışınızdan dolayı çok teşekkür ederim Allah sizden ve sizin gibilerden razı olsun........SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2015, 03:17:21 ös Gönderen: psikolog »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2010, 12:26:09 öö »
hocam merhaba,

3 haftadır terapi görmeden ayaklarımın üstünde Allah a çok şükür bir aksilik yaşamadan yoluma devam ediyorum bu 3 hafta içerisinde de bayağı bir yol aldım kendimce artık çok minumumlara düştü eşcinsel düşünceler o kadar mutluyum ki anlatamam bir de terapilere girmeden yani yalnız başıma devam edebilemem çok önemliydi benim için çok şükür ki şu ana kadar bir aksilik yok evet durmak yok yola devam diyorum
saygılarımla

17 Nisan 2010

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Hi my psychologist

I became very hopeful after I read your note under Repair Therapy Book. I am 29 years old. I am married but I’m a gay. I’m so embarrassed while I want to get rid of my situation. I’m so fearful, for this reason I could not apply anywhere. This is my first attack with my trust to you. What should I do?, which way should I follow?. I’m waiting your help. Good days.

24 December 2009 Thursday
utti341@hotmail.com

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: EŞCİNSEL TEDAVİ GAY TREATMENT / GAY THERAPY
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2012, 11:42:29 öö »
‎27 Mart 2011 Pazar akşamı TV5 Ana Haber Bültenindeki söyleşide
"eşcinsellik hakkında"
gündemdeki eşcinsel parti adaylarının varlığını konu alarak konuşma yaptı.

http://www.youtube.com/watch?v=tX0T68Pwuq8 tıklayınız

http://www.youtube.com/watch?v=u1iMl9dDm-o tıklayınız

Konuk: Psikolog Hüseyin KAÇIN
Konu : Kadına dair her şey....
19 Aralık 2012
Çarşamba 12:30

http://www.youtube.com/watch?v=1KHCfOMHkiQ

26/12/2011 tarihli Radikal Gazetesinde sitemiz ve eşcinsel terapiler hakkında
yayınlanan makaleye ulaşmak için tıklayınız

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1073587&Yazar=PINAR_OGUNC&Date=26.12.2011&CategoryID=97#

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: EŞCİNSEL TEDAVİ GAY TREATMENT / GAY THERAPY
« Yanıtla #14 : 21 Ağustos 2014, 12:56:29 ös »
GAY THERAPY

The way homosexuals feel themselves as quilty,angry, depressive is a very common occassion. to act as a homosexual even it is not suitable for ones "being, existence and soul"(!) can lead these persons to depression. Homosexuality is a traumatic aspect of a mislead childhood often neglected by parents. Thus, homosexual...ity is a gender disorder, pathologic disorder and a menthal disorder. Thus physchology as a science has the responsibility to search, analyze the structure and the reasons of homosexuality and will always have it. According to this theory not remediating the homosexuals who want to get rid of their homosexuality and calling it "not remediable" is an attitude insulting homosexuals and is immoral.

Psikolog Hüseyin Kaçın - 0555 326 22 91 -

Eşcinsellerin kendilerini suçlu, huzursuz, yalnız, depresif, sıkıntılı ve gergin hissetmeleri sık rastlanan bir durumdur. Yani ruhuna ve benliğine aykırı olduğu halde eşcinsel eylemlerini sürdürmek zorunda kalmak veya dürtüyü kontrol edememek kişide ruhsal sıkıntı yaratabilir. Ayrıca eşcinsellik; özgür bir tercihin değil, genellikle çocuklukta yaşanan travmaların ve (anne-baba) ihmallerin bir sonucu gelişen bir durumdur. Bu açıdan baktığımızda da eşcinsellik ruhsal bir bozukluktur, bir cinsel eğilim bozukluğudur, bir cinsel kimlik bozukluğudur. Bu neden psikoloji biliminin eşcinsel yaşam tarzının ve toplumsal kimliğin sağlıklı olup olmadığını ayrıştırma, eşcinselliğin nedenini, yapısını ve tedavisini araştırmaya devam etme sorumluluğu vardır, olmalıdır, olacaktır. Bu bağlamda, kendi özgür seçimi ile eşcinsellikten kurtulmak isteyenlere tedavi imkanı sağlamamak, ?bu tedavi edilebilen bir hastalık değildir? demek gerçekte eşcinselleri küçük düşüren ve ahlaki olmayan bir tutumdur.