Gönderen Konu: danışan'a danışın - eşcinsel terapisine katılmış danışanımız utti341@hotmail.com  (Okunma sayısı 7220 defa)

bureax

• Administrator
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Psikolog Hüseyin KAÇIN
0 555 326 22 91
www.huseyinkacin.com

27 Mart 2011 Pazar akşamı TV5 Ana Haber Bültenindeki söyleşide
"eşcinsellik hakkında"
gündemdeki eşcinsel parti adaylarının varlığını konu alarak konuşma yaptı.

http://www.youtube.com/watch?v=u1iMl9dDm-o&feature=related  tıklayınız

http://www.youtube.com/watch?v=tYzUWd-BFag&feature=related tıklayınız

26/12/2011 tarihli Radikal Gazetesinde sitemiz ve eşcinsel terapiler hakkında
yayınlanan makaleye ulaşmak için tıklayınız

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1073587&Yazar=PINAR_OGUNC&Date=26.12.2011&CategoryID=97#
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 03:08:27 öö Gönderen: psikolog »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Kardelen Yılan

Ne zamandan beri eşcinselik bir hastalık ve tedavisi aranıyor burda beni tek etkileyen mektuptu ama o kadar sizlerin özelinize girmek istemedim sadece cok sacma buldum sonra da "toplum bızlerı hasta sanıyor demeyın" kendınıze ıyı bakın umarım yazdıklarıma kızmazsın ....

sanırım bu arkadaş mektubu neden yazıldığını anlamamış

mektubu yazma amacım sizin de dediğiniz gibi bir itiraf yani kendimi onlara anlatabilseydim bunları söyleyebilirdim babında kaldı ki oğlum şu an bile bunları anlayacak ve okuyabilecek yaşta değil.
Bence bu tepkileri yazan kişiler benimle değil de kendileri ile savaş açmaları gerekiyor ben kendimi nasıl kurtarabilirim düşüncesine girmeleri gerekli eğer rahatsız hissediyorlarsa öyle değil mi hocam haksız mıyım kişilerin özelini sadece bir faydası olur diye yayınladığı yazıları biz bir dedikodu ve ya tartışılsın diye ilan etmedik bu yazıları bundaki amacımız kişiyi anlamak ve ortak noktaları bulunan kişilere yardımcı olarak yol göstermekti .Bunlar böyle biline..........
Saygılarımla

14.10.2010

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
selamlar hocam

buraya cevap yazan arkadaşlar benim internette bunları takip ettiğimi sanıyorlar ama durum öle değil bunları bana ulaştıran benim psikoloğum (yani hocam ben öyle hitap etmek istiyorum kimin ne dediği de boş) hüseyin kaçın'dır. e-mail olarak gönderiyor bende okuyorum ve şunu da söyleyeyim rahatsız da olmuyorum istediğinizi yazabilirsiniz arkadaşlar hiç umrumda da değil ben eşcinsellik güdülerinden çok büyük şekilde rahatsız oluyordum ve kurtulmak için her şeyi yaptım çok şükür bu yolda bayağı büyük bir mesafede aldım ama sizler öyle yaşamak istiyorsanız bir şey diyemem ama şu da kesin ki bu güdüler biyolojik doğamıza aykırı psikolojik saplantılarımızdan kaynaklanıyor. bunu da Yaradan kuranı kerim de açıkça söylüyor  lut kavmi demişler evet lut kavminin ameli eşcinsellikti  ve uyarıcı olarak lut as gönderildi .Yaradan affetmem demiyor aksine dönün kabul edeyim diyor. Bir de şunu anlamıyorum neden düzelmeye çalışan bir kişiye bu kadar abes bakılıyor bu kadar tepkili kardeşim rahatsız oluyorsa size ne bundan hatta sizin bile destekçi olmanız gerekmez mi ama siz homoseksüel olarak hayatınızın sonuna kadar yaşamak istiyorsanız buna da ben bir şey söyleyemem isteyen istediği gibi yaşar....

17.10.2010

selamlar hocam

e-mailleri okuduğumda artık gülüyorum yahu arkadaşım siz neden bu kadar uğraşıyorsunuz tedavi olmak isteyenler ve tedavi edenlerle kimse kimseyi zorla baskıyla tedavi etmiyor ki kişi kendini bu homoseksüel (neden hakaret diye algılıyorsunuz anlamadım bu kelimeyi, işin özü bu değil mi homoseksüel ,eşcinsel ,gay  ne fark eder)duygu, düşünce ve hareketlerinden çok rahatsız hissediyorsa tedavi yolunu da araması gayet normal ve olağan eğer kabulleniyorsa kimsede zorla gel seni tedavi edeyim demiyor zaten. Bu yazıları yazan arkadaşlar her halde kabullenmişler ve  onları da anlıyorum eğer istiyorlarsa kabulleniyorlarsa varsın istedikleri gibi yaşasınlar ama rahatsız hissedenlerin psikolojilerini onlar anlamıyorlar sanırım ne kadar ağır geldiğini algılamıyorlar. Bir kimse hiç ağrısı olmadan ağrı kesici içer mi durup dururken eğer ağrıdan dolayı kendini rahatsız hissederse ağrı kesici alır veya yardımcı olacak bir doktora başvurur o ağrıyı kabullenmez öyle değil mi. Şimdi diyecekler ki ne alakası var kardeşim çok alakası var eşcinsel duyguları kabullenmeyen ve rahatsız hisseden kişiler bedenlerindeki her ağrıyı kabul edip kurtulmak bile isteyebilirler o derece rahatsız hissedenler var bir tanesi de bendim ve kurtulmak için her yolu denedim ama en son bunun bir psikolojik bozukluk olduğunu anladım (kendim için söylüyorum) ve çok şükür gün geçtikçe de beynim sıfırlıyor her şeyi... bu bende olduğu gibi her rahatsız hissedende de olabilir kimse kimseye engel olmamalı bence herkes hayatını yaşar ve kimse kimseye zorla hiç bir şey yaptıramaz.

ben eşcinsel duygu ve düşüncelerimden kurtuldum ve iyileştim...

19.10.2010

utti341@hotmail.com
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 08:15:55 ös Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Sevgili babacığım,

Sana bu mektubu çok uzaktan yazıyorum şimdi diyeceksin ki ne uzağı buradasın diye ama bedenlerimiz burada ama birbirimize şimdiye kadar ne kadar mesafede uzaktık düşündün mü bunu belki de diyeceksin bu mektup nerden icap etti niye yazdın çok saçma bulacaksın biliyorum ama işte bu kadar uzağız birbirimize baba gerçek bu işte. Sana bu mektubu yazmamın sebebi seninle benle ilgili çok önemli bir şeyi sana söyleyecek olmamdır. Duyduğunda belki benden nefret edeceksin hatta belki de evlatlıktan red edeceksin ama biliyorum ki bu mektubu sonuna kadar okuyup bana hak vermeyeceksin ama en azından beni biraz da olsa anlayacaksın mektup yazmamın diğer bir sebebi de bu çünkü yüzyüze olsak beni sonuna kadar dinlemeyip kestirip atacaksın. Baba benim durumun dışarıda gözüktüğü kadar iyi değil yani iç dünyam çok karmaşık diyeceksin neyin eksik maddi olarak belki de eksiğim yok ama içim kan ağlıyor sana direk yazacağım baba bunu ben eşcinselim evet şu anda yüzün nasıl oldu tahmin edebiliyorum

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?topic=431.0  tıklayınız

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Sevgili anneciğim,

sana bu mektubu değil de anlatacaklarımı yüzüne anlatmayı çok isterdim ama çok zor.Benim için değil de senin anlatacaklarımı anlaman çok zor yazarak belki de daha iyi anlayacaksın beni eğer yüzyüze anlatmayı tercih etseydim belki de hiç bir şey sormadan beni reddedip suçlayacaktın. Konuya nerden girsem bilemiyorum, benim yaşantım senin gördüğün kadar düzgün gitmiyor anne dışarıdan belki de hiç sorunum yokmuş gibi gözükebilir ama kocaman bir dağ kadar derdim var yaklaşık 15 yıldır ve  bunca yıl tek başıma üstesinden gelmeye çalıştım ama tek başına çok zor tek yapabildiğim sadece daha ileriye gitmemek oldu buna da çok şükür diyorum .

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?topic=430.0   tıklayınız

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Canım biricik eşim,

Şimdi bu mektup nereden çıktı diyeceksin ama hakikaten bunları yüzüne söyleyemezdim ve yazacaklarım gibi anlatamazdım kendimi. Ne olur beni anlamaya çalış yaklaşık olarak 13 yıldır beraberiz çocukluk aşkıysı bizimkisi ama benim bir de iç dünyamı bir görsen nasıldı bir örümcek ağı gibi karmaşık evet hiç abartmıyorum bu kadar karışık ne diyeceksin yaklaşık olarak 15 yıldır eşcinsellikle baş etmeye çalışıyorum evet şimdi düşüp bayıldın belki ama gerçek bu şekilde ama inan bunu kesinlikle kabullenmedim hiç bir zaman hep bir kurtuluş aradım şimdi diyeceksin niye evlendin benimle o zaman diye evet belki de haklısın ama sen benim için bir kurtuluştun nitekim de öyle oldun.

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?topic=425.0  tıklayınız

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
"oğlum, sana bu mektubu babanın hepimiz için büyük bir savaşta olduğunu..."

Benim biricik oğlum,

sana bu mektubu babanın hepimiz için büyük bir savaşta olduğunu bilmen için yazıyorum kiminle mi savaş kendimle sana ve annene daha iyi yaşam sunabilmek için maddi olarak değil manevi olarak tabi bunları anlaman için daha çok zaman var belki de savaşım bitmiş olacak beni anladığında ama sana söz veriyorum ki benim hasret kaldığım hiç bir şeye sen hasret kalmayacaksın aramızda bir uçurum olmayacak her şeyini bana rahatlıkla anlatabilirsin ve bu konuda hiç çekinme rahat bir şekilde gel yanıma. Beni anlaman dileği ile.
Bu dünyada görebileceğim en büyük aşkım canım oğlum...

http://www.huseyinkacin.com/forum/index.php?board=25.20  tıklayınız