Gönderen Konu: EŞCİNSELLİK : eleştiriler / Psikolog Hüseyin KAÇIN 0 555 326 22 91  (Okunma sayısı 30996 defa)

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Hayırlı günler hocam
Adım ....... 43 yaşındayım
Adresinizi internetten aldım ve ciddi bir sıkıntım var .
Acaba görüşebilirmiyiz. Biz Almanya'da yaşıyoruz. Oğlum eşcinselmiş.
Müsait olduğunuz bir zamanı yazın görüşelim inşallah
Hayırlı günler

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Selamun aleyküm hocam Ben küçük yaşta cinsel istismara maruz kaldım küçük aklımın hiç bir şeye yetmediği çoçuk yaşımda bunu kimseye söyleyemedim hep içimde taşıdım Yıllar geçti büyüdüm normal bir ergenlik geçirdim kızlara ilgi duyan tam bir erkek gibi davranıyırdum hafızamda bana yapılanlar canımı yakıyordu ama unutup normal hayatımı yaşıyordum askere gittim her şey normaldi cesaretim tamdı kendimi eksik hissetmiyordum normal bir erkek gibi hareket ediyordum hayatımda eşcinsellik diye hiç bir sey olmadı çünkü Ben bu duyguları tanımadım küçük küçük yaşta bana yapılan her şeyi mezara gömmüştüm askerliğimi şırnakta bir karakolda 2011 yılında bir erkeğe yakışır şekilde tamamladıktan sonra memleketime geldim çalışmaya başladım Babamın yanında Mermer ve mozaik mezar yapımında çalışıyordum bi kızı seviyordum onunla konuşmaya başladım ve sonunda bu kız benden Ayrıldı her gün her an düşünmekteydim beni Neden bıraktı hep kendimi eşcinsel olarak düşünmeye başladım bu giderek arttı ve bacaklarım fiziğim gözümde değişmeye başladı zamanla hateketlerimin değiştiğini hissettim ve insanların bana tuhaf baktığını hissettim Kafam titremeye başladı sonra kendimi eşcinsel değil bir hasta olarak görmeye başladım norolojik doktorlara gittim bir şeyim olmadığını söylediler sonra hormanlarımın bozulduğunu düşünerek bir üroloğo gittim hormanlarımın eksik olduğunu söyledi testestoron hormonu aldım fakat hateketlerim değişmedi ağır yürüyen adam gibi hareket eden kendini ve yanındakileri ne olursa olsun cesurca savunabilecek koruyabilecek mustafa yok oldu toprağa girdi yerine tuhaf fıtratına aykırı bir mahluk çıktı utaniyorum kendimden sokakta bir kıza laf atan olunca mertce gidip ona Sen neyapıyorsun diyebilen içinde erkeklik olan çoçuk kayboldu yerine kendünden utanan bu mahluk çıktı hiç bir zaman eşcinsel olmadım bir erkeğe bir şey hissetmedim halada hissetmiyorum beni kurtarın hocam düzelmesem bu illetten bu kalıbıma oturmasam intihar edeceğim iyi günler

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
merhaba hüseyin bey sizi uzun uzun internette araştırdım bi çözüm yolu bi çıkış arıyodum sizin konuşmalarınız yazılarınız güven verdi bana bu içinde bulunduğum durumdan bi çıkış yolunun olduğunu gösterdiniz bana ne mi benim sorunum ben eşcinselim ve bu durumdan kurtulmak istiyorum yıllardır araştırıyorum ama dün akşam sizin konuşmanızı dnledim çok güven verdiniz bana hüseyin bey ben 23 yaşındayım askerliğimi yaptım görünüşt çok sağlıklı biriyim ama işte bu kusurum var aynen siin anlatmlarınız bana uyuyor çocukluğumdan beri babamla pek anlşamadım ilgiszdi bana karşı yeni yeni düzeliyoruz anlıycanız pk bab sevgisi göstermedi bana. çocukluğumdada çocukluk aklı işte sessiz içine kapanık bi yapım var benim bzı akadaşlarımın tacizlerine maruz kaldım. hüseyin bey siz bana bi umut ışığı yaktınız ben tedavi olmak istiyorum evlenmek ve çocuk sahibi olmak istiyorum nolur bana yardım edin internette adresinizi bulamadım tam adresinizi verirseniz bana dünyanın bi ucundada olsanız bende umut ışığı yaktığınıziçin gelmek istiyorum cevabınızı bekliyorum..

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Hüseyin hocam ben şuan üniversitesi okuyorum 1. Siniftayim yaşım 21... ailemle herhangi problemim yok tam tersine onları çok seviyorum onlarda beni rahatsız olduğum durum erkeklere bazı duygular besliyorum neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama şunu diyebilirim ki 2.3. Sınıfa giderken benden baya büyük olan amcaoglum tarafından tecavüze uğradım 😞 tabi bu böyle çok devam etii sonra 8. Sınıfta baktimki bende bu duygular başlamış yani bende yapmak istiyorum ama ondan sonra sadece içime atıp Allah sahidim ki ne yaşadığımı biliyor bundan fazla bi öteye gitmedi bu gün psikatriye gitip çözümün olmadığını ve bunu ancak kendi idarenle yok edebilirsin dedi bende eve geldim köşeye geçtim çok kötüydüm Her namaz kildigimda her başımı sadece ya koydugumda Allaha yalvardim neden ben diye ve halla umudumu kaybetmedim çünkü ben bilirim en son kaybedecegim şeydir umut... lisede erkek öğretmenime bile aşık oldum... Toplumda hep rol yaparak diğer arkadaşlarım gibi olmaya çalıştım   ve halada aynı şey devam ediyor...gerçekten son umudumsunuz Allah rızası için Yardımcı olun size minetar kalırım hayata size çok dua ederim 😒😞

Ne yapmam gerek hocam bana azda olsa muhamed aleyhi selam hatri için bir umut verin

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Sizin sayfanızı okudum bayagi bilgilendim. Biz sorunlu ve sıkıntılı bir süreçten gectik hocam babam bizi terk edince erkek kardesim 9 yaşındaydı icine kapanik oldu bugunlerde telefonundan bazi seyler gördük. Bir gurup ile konusuyor lgbt sayfalarini begeniyor bu konuda endiseleniyoruz bunla ilgili nasıl bir yol cizebiliriz. Bir cok psikologa gittim konustum bazilari kimlik karmaşası olabilir diyor bazilari kendini öyle benimsemis ve bundan kurtulmanın yolu yok diyor. Sayfanizda bir cok kisinin duzeldigini gördüm. Hocam ablasi olarak nasil bir yol izlemeliyim nasil yaklasmaliyim bilmiyorum. Direk soylersem ona kacabilir diyorlar ne yapacagimi bilmiyorum hocam yardimci olur musunuz bu konuda
Kardesim 16 yaşında ergenlik cağında

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Hocam bu escinsellik konusu ile alakali olarak burada yapilan argumanlarin hicbiri psikoloji ilminin suzgeclerinden gecirilip, escinselligin hastalik kategorisinden cikartilmasini destekleyecek saglam bir delili yok. isin etik, ahlak, sosyolojik boyutlari ele alinarak yapildigina hemen hemen ikna olmus durumdayim. gecen sene agustos ayinin sonunda ingiltere'de 25 bin kisinin katildigi escinsel geni arastirmasinin sonuclarini bile paylasmak istemiyorlar. sonuclara gore escinsel genini birakin bu sekilde nitelendirebilecek hicbir sey yok. Sonuclara gore tek bir gen degil, pek cok genin etkisi olabilirmis! hicbir seyden kendilerini hakli cikaracak sonuc almak konusunda ise cok basarililar.

bir iliskinin sadece kadin ve erkek seklinde kalmasi duzenin boyle kurulmasinin bir sonucu oldugu, dolayisiyla bu yapinin olmadigi takdirde her birimiz cinsiyetsiz varliklariz savini ortaya atarak, escinselligin sosyal yapinin evinde istemedigi bir cocuk muamelesi gostermesine sebep oldugu dusunuluyor.

Tam bir rezalet

bu ulke ozgur diyorlar ama burada bunlari konusmak gercekten zor

okulda bunlari konusmak basima bela bile acar