Gönderen Konu: sorular: eşcinsel miyim? ne yapabilirim? çözüm nedir?  (Okunma sayısı 13636 defa)

ivan

• Ziyaretçi
sorular: eşcinsel miyim? ne yapabilirim? çözüm nedir?
« : 10 Haziran 2010, 10:38:00 ös »
Psikolog Hüseyin KAÇIN
0 555 326 22 91
www.huseyinkacin.com

27 Mart 2011 Pazar akşamı TV5 Ana Haber Bültenindeki söyleşide
"eşcinsellik hakkında"
gündemdeki eşcinsel parti adaylarının varlığını konu alarak konuşma yaptı.

http://www.youtube.com/watch?v=u1iMl9dDm-o&feature=related  tıklayınız

http://www.youtube.com/watch?v=tYzUWd-BFag&feature=related tıklayınız

26/12/2011 tarihli Radikal Gazetesinde sitemiz ve eşcinsel terapiler hakkında
yayınlanan makaleye ulaşmak için tıklayınız

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1073587&Yazar=PINAR_OGUNC&Date=26.12.2011&CategoryID=97#

Merhabalar. Öncelikle böyle bir forum oluşturup yardımda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

20 yaşında bir öğre

öğrenciyim. Duygusal olarak size soracağım bazı sorular olacak.
Bugüne kadar 2 kıza karşı duygu besledim. Kimseyle bir ilişkim olmadı. Bazı erkek arkadaşlarıma karşı duygusal olarak bağlandığımı hisseder oldum son 2-3 yıldır. Bu duygu (şu anda) erkek bir dosta karşı büyüdü.  :-[ Ve artık kafam karışmaya başladı. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve bu durumu kimseye açıklayamadığım için içimde büyüdükçe büyümekte. Lütfen nasıl düşüneceğimi, ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 03:05:32 öö Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eşcinsel miyim?
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2010, 09:56:38 ös »
J H 13 Haziran, 15:29

selam.bn 16 yasında bir erkeğim.ben hemcinslerimden hoslanıyorum.bu durum beni cok rahatsız ediyor .bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum lütfen bana yardım edin.ilerde hayatımın mahvolmasını istemiyorum.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2010, 10:51:43 ös Gönderen: alıntı »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2010, 10:38:45 öö »
lütfen yardım edin!!!‏

hocam selamlar

ben 6 yaşındayken arkadaşım tarafın taciz edildim sanırım bu olay benim hastalığı kapmamda öncü oldu hastalık diyorum çünkü bunu hastalık olarak görüyorum okul yıllarımda bu içimde bir yara olmaya devam etti 13-15 yaşları tam hatırlamıyorum biraz benim tahriki biraz karşımdaki insanların olsa gerek 3  kişiyle daha sürtünmü yoluyla ilişkim oldu kendimi bastırmaya çalışsamda başaramadım en son askerde gene sürtünme yoluyla 1kişiyle birlikte oldum bu en uzun ilişkim oldu 6 ay kadar sürdü ve şuan 24 yaşındayım ailem beni evlendirmeye çalışıyor ama ben bu halimle başka birinin hayatını karatmayı istemiyorum aslında sizin sitenizi görmeden önce içimde bir umut vardı evlenince düzelirim diye bazı hastalarınız yazılarını okuyunca bunun bi hayal olduğunu anladım ben konyada yaşamaktayım malumunuz bu hastalığın vermiş olduğu huzursuzluk,sinirlilik hali,ve çok kırılganım en ufak şeyden kızıp küsebiliyorum kimseyle arkadaşlık yapamıyorum dolayısı ile ne bir arkadaşım nede çevremde birkişi var dışarı çıkamıyorum korkuyorum kalabalıktan hoşlamıyorum insanların benim hakkımda kötü konuştuğunu düşünüyorum dış görünümüm de itici olması bunun cabacı askerden geldikten beri işsizim korkumdan çalışamıyorum  sizden yardımcı olmanızı istiyorum söylediğim gibi konyada yaşıyorum benim düzelme şansım varmı veya düzele bilmem için kaç seans  geçmesi lazım seans ücretiniz ne kadar haftada kaç seans yapabiliriz çünkü konya dan geleceğim lütfen bana yardım edin beni bu hastalıktan kurtarın şimdiye kadar korkumdan dolayı hiç doktora gitmedim bu olayı ailem dahil hiç kimse bilmiyor sizden haber bekliyorum şimdiden teşşekkürler.

16 Haziran 2010

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2010, 09:44:54 öö »
 M E      17 Haziran, 18:59

mrb ben vandan .... yaşım 18. çocukken komşumuz tarafından taciz edildim daha sonra bu ilişkiye dönüştü. beni kullandılar. şimdi de ben kendim ilişkiye girmek istiyorum. aynı zamanda kadınımsıyım. pasifim. bu şeyden kurtulmak istiyorum ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen...!!!
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2010, 09:46:33 öö Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2010, 02:21:15 ös »
 Ferhan  23 Haziran 2010

insanlar bana mı bakıyor beni mi takip ediyor bir şey yaparsam bir şey konuşursam hata yaparmıyım eşc. olduğum anlaşılır mı beni yadırgarlar mı yürürken yapısal kırıklığımı nasıl kamufle edebilme endişesi neticesinde daha çok bocalama ve daha çok fire verme erkekler bayanlardn bahsederken sende konuya dahil olursan nasıl bir gelişme sergileyeceğim kaygısına mahal vermemek için geri - çekkin durma endişe kaygı endişe kaygı eziklik hor görülme alaycı ifadeler özgüvenimi bitirme noktasına getirdi hayata tutunma yolunda ilerlerken önüme sürekli dikenler çıkıyor çoğu zaman bunlar çok can yakıcı olabiliyor ben bunların tedavisi mümkünmü onu merak ediyorum yoksa hemcinsime olan ilgim geçmez lanet olsun ama geçmez bundan adım gibi eminim çünkü akıl baliğ değilken de hemcinsime ilgim vardı şimdi de öle ha şu davar bayan arkadaşım olsun isterdim ama kadın kadına şeklen uygun olmaz sanırım feminenlik bariz olunca insn bundan da yani bayan arkadaş konusundan da kendini soyutluyor benim derdim bitmez hem eşc. olmam hem bedenen ve ruhen sıkıntılı bir insanım bazıları çok rahat onlara imreniyorum hayatta başarılı olanlar kendine özgüveni olanlardır bende büyük bir noksanlık var bu konuda linetin bir şarkısında dediği gibi çaresizim çaresiz

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: sorular: eşcinsel miyim? ne yapabilirim? çözüm nedir?
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2010, 11:58:19 ös »
fghbn dfg (........@yahoo.com) 

Gönderme tarihi: 07 Şubat 2010 
Kime:  huseyinkacin@hotmail.com

escinsel terapi hakkinda bilgi verir misiniz?

ise yariyor mu? bugune kadar hep genetik olduguna inaniyordum, su anda da her iki cinsten etkileniyorum ama daha cok kendi cinsim olan erkek vucuduna cekim hissediyorum.

iyi sonuclar aliyorsaniz denemek istiyorum.

umut/aydın 07/02/2010 21:47 

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2010, 11:59:07 ös »
hocam merhabalar!!!
ben 19 yaşındayım yaklaşık 8 ay önce hemcinsim birine aşık oldum, fakat karşılık bulamadım.8 aydır hareketlerimde ve konuşmalarrımda değişiklikler oldu. gay olduğumdan emin değilim. başka hiç bir şekilde hemcinslerimden hoşlanmadım öyle olduğumu bilip bilmemek için denemek istedim ama iş cinselliğe girince kaçtım.bana yol göstermeniz mümkünmü gerçek bir çıkmazın içine doğru gidiyorum...
sevgiyle kalın....

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2010, 12:03:33 öö »
ESCINSELLIK‏
Kimden:    ş..........

Gönderme tarihi:   05 Şubat 2010 Cuma 10:43:22
Kime:    huseyinkacin@hotmail.com
Merhaba hocam,23 yaşında bir eşcınselim.Sizinle görüşmek istiyorum,ancak ögrenmem gereken bir olay var.Eşcinsellik bir hastalık mıdır?Tedavisi mümkün mü?henüz anal ílişki yasamadım,yol yakınken bir çaresi varsa bulmak isterim.şimdiden teşekkürler

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2010, 12:04:50 öö »
derdim çok büyük Lütfen Oku‏
Kimden:    uğur (.........@hotmail.com)
    Bu göndereni tanımıyor olabilirsiniz.Güvenli olarak işaretle|Gereksiz olarak işaretle
Gönderme tarihi:   22 Ocak 2010 Cuma 22:50:01
Kime:    huseyinkacin@hotmail.com
Neler yazıcagımı bilemiyorum Ben 7 yaşında iken bnden 3 yaş büyük halamın oğlu tarafından cinsel istismara ugradım ondan sonra 10 yaşında komşunun oğlu tarafından cinsel istirmara ugradım ama o ilki gibi değildi sevişme tarzıydı ilkinde resmen olan oldu ama komşunun benden büyük oğlu ile olmadı sonra ise bidaha hiç aramadım ve kendimi öyle hissetmedim doktor lütfen bana yardım et ben öyle biri olmak eşcinsel olmak istemiyorum onurlu şerefli bir hayat sürmek istiyorumm şimdilerde içimde bi hormon beni tetikliyor sevemiyorum kimi sevdiysem onun geleceğini  mahvetmemek iiçin ondan ayrıldım hiç mutlu değilim hep gülüyorum ama özümde ağlıyorum hemde kan ağlıyorum. son çıktıgım kıza derdime anlattım oda okuyo doktor olucak senin geleceğini mahvedemem dedim ve beni böylede kabul ettiğini söledi ama ben bu ezik hayatımı sürdürmek istemiyorum ben d.... abim gibi onurlu şerefli bi hayat istiyorum kaderse bile böle kader istemiyorum kaç gece allah a benim canımı al canımı al canımı al diye ağlayarak yalvardım 20 yaşından sonra hertürlü pisliği yaptım...................... telefonda tahrik olmaktı kız sesi ile konuşmaktı ben böle ölmesi gereken bi insanım doktor bilmiyorum ulaşıcak mı sana ama ilk akrabam tarafından istismara ugradıktan sonra hiç biri ile beraber olmadım kurtulabilirmiyim Doktor cevap verirmisin lütfen
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2010, 12:10:06 öö Gönderen: alıntı »

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2010, 12:08:01 öö »
"şimdi benm annem ve babam ben 3 yaşındayken ayrıldılar,ben 5yıl kadar annemde kaldım sonra babama velayetimi verdiler 9 yıl kadar onda kaldım sonra üniversiteyi kkazanınca anneme yakın die onun yanına yerleştim 5yıldırda annemleyim şimdi üni. bitti master yapıyorum...durum şu babam 9 yıl onla kaldıktan sonra anneme gitmemi onu terketmek gibi algıladı ve maddi durumu çok kötü 11 milyar borcu var ben okurkende çalışıp ona yardım etmeliydim ama tembellikten etmedim şimdi üni bitti aslında çalışıp ona bakmam lazım ama ben birazda mecburen mastera başladım onun paraya ihtiyacı var benm hiç gelirim yok ve hergün bunu düşünüp vicdan azabı çekiyorum SENCE NE YAPMALIYIM?

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2010, 12:11:27 öö »
istem dışı gelen mail‏
Kimden:    -danisma@googlegroups.com
Gönderme tarihi:   28 Aralık 2009 Pazartesi 19:47:38
Kime:    paylasim-danisma@googlegroups.com
merhabalar ben ......... benim e-mail adresime   e-mailiniz ulaşmıştır ama ne büyük bir tesadüftürki benimde bazı takıntılarım ve sıkıntılarım var ve bunlardan kurtulmak için bir yol arar durumundaydım e-mailinizi okudugumda (eger yanlış yorumlamadıysam)kişilerin geçmişinde yaşadıgı olayların bilinç altına yerleşmesi sonucunda yaşamının ilerleyen yıllarında hareket ,tutum ve davranışlarının bazen olumsuz sonuçları olabilecegi ve bunların ancak tedavi veya terapi ile düzeltile bilecegi konusunda  bir yönteminiz oldugu izlenimi bende oluştu umarım yanılmamışımdır beni bu konuda bilgilendirmenizi rica ederim. sıkıntılarım noktasında ise ikili insan ilişkileri diye ön başlık atmam sizler için yeterli olabilecegini umarım . bana yardımcı olabilacekseniz iletişim için gerekli bilgileri göndermenizi rica eder işlerinizde kolaylıklar dilerim

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2010, 12:23:25 öö »
slm hocam yeni grdim bn memurum  maddi sıkıntım yok evliyim kızım var  normal brşleşme oluyo ama  bn  birliktelk için  copk zorluyom kendimi   felakert br sekilde erkek istemek var bende gay oldumu düşünüyorum hislerim cinsellikte erkeklere sapıyo asla yapmayı istemiyom  mutlu br ailem var  ve  bozmak istemem ne olur yarıdmcı olur hisler degişirmi