Gönderen Konu: EŞCİNSEL ve DİNDAR OLMAK!  (Okunma sayısı 8047 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
EŞCİNSEL ve DİNDAR OLMAK!
« : 17 Mayıs 2010, 09:57:00 öö »
Neden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum ama çok zor durumdayım. Söyleyemediğim için yazmak zorunda kaldım. Benim şikayetim şu : Ben hemcinslerime karşı ilgi duyuyorum. Acaba eşcinsel miyim  veya gay miyim diye düşünüyorum.  Bu durum benim hayatımı alt üst etti. Hayatı yaşanmaz hale getirdi. Bana bir çıkış yolu gösterirseniz, bana yardımcı olursanız ömür boyu dua ederim size.

Hayat gittikçe benim için yaşanılmaz hale geldi. Çünkü hemcinslerimle ilişkiye giriyorum ve ben artık bu saatten sonra buna engel olamıyorum. Hastalık gibi bir şey vazgeçemiyorum. Daha önceleri vardı bir şeyler ama bu kadar sık değildi. Sadece düşüncede kalıyordu. Ama şu an faaliyete dönüştü hem aktif hem pasif  olarak. Ben iğreniyorum, utanıyorum kendimden. Çoğu kez intiharı bile düşündüm ama yapamadım.

Ben dinime sadık bir insanım, inançlı bir insanım. Dinimizde ise böyle bir şeyin yeri asla yok.  Ben kendime yakıştıramıyorum bu durumu. Çünkü ben böyle bir insan değilim. Kabullenemiyorum bir türlü ama kendime de hakim olamıyorum.  O an hiç bir şey düşünemiyorum. Hayat umurumda bile olmuyor.

Ne olur yardım edin bana. Ne yapacağımı bilmiyorum.  Bir çok ilaç kullandım. Bir çok psikologa, psikiyatra gittim ama fayda etmedi. Son umudum sizsiniz kurtarın beni bu bataklıktan Allah rızası için.

Not: Bu okuduklarınızı kimse bilmiyor.Ailem öğrenirse bu durumu bu uatnçla yaşayamam. İçinde bulunduğum durumdan rahatsız olmasaydım Tedaviye başvurmazdım.

Ben burda öğrenciyim ailemin maddi durumu hiç iyi değil. Normalde böyle bir tedavi için maddi imkanım yok benim ama tedavi olmak zorunda olduğum için tedavi olmam lazım.   

sarp159

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EŞCİNSEL ve DİNDAR OLMAK!
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2010, 12:34:09 öö »
Merhaba arkadaşım.Aynı sorun bende de var.Fakat kendimi frenliyorum.Aslında şöyle bir duurm var.Eşcinsellik sadece islam da değil islam da öncede Allah'ın sevmediği ve en çok günah saydığı hastalıklardan daha doğrusu sapkınlıklardan biridir.Bazıları bunu eğer benim içimde bu tarz duygular varsa ve böyle bir durum varsa neden günah peki?

Allah Hz. Adem ve Hz. Havva anamızı yarattıktan itibaren çeşitli sınavlara tabii tutmuştur.Bunlar içerisinde kimisini zenginlikle,kimisini güçle,k,m,s,n, akılla kimisini de cinsi heves ve duygularla.Allah hiç bir kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez.O yükü insan kaldırmaya çalışır.Eşcinsel duyguları olan bir insan ölene kadar kendini cinsel ilişkiden koruyabilirse cennete gider.Peygamberimiz dili ile apış arasını muhafaza etmeye söz verene bende ona Cenneti söz vereceğim der.Bizim sabredeceğimiz şunun şurasında en kötü 60-70 yıl.Sonrasında sonsuzluk var.Kim 1 saniye için koca bir sonsuzluğu heba etmek ister ki?Kendine sor.Acaba şu anda ölsem ve bana sorsalar dünyada ne kadar kaldın diye?Sadece bir kaç dakika diye düşünürsün.Sadece o an vardır.Ve çabucak bitmiştir.Aklına hep Peygamberimizi getir.Allah'a bol bol dua et.Ama samimi bir şekilde.Bu illetten kesin kurtulmak istediğini hisset.İsteksiz olma.Bol bol Kur'an okumaya Peygamberimizin hadislerini okumaya çalış.Emin ol ki ne kadar çok dininle meşgul olursan şeytan o kadar çok senden uzaklaşır.

Her gün nefes alabiliyor,yemek yiyebiliyor,çalışabiliyor,düşünebiliyor isek Allah'ın sayesinde.Her gün rızkımızı veriyor,her akşam öldürüp her sabah diriltiyor.Herkes bizi terkedebilir,aldatabilir,yalnız bırakabilir ama Allah asla kendine inanları yalnız bırakmaz.Böylesine bir yaratıcımız varken onu sevmemek mümkün mü?Hep Allah dan korkun derler.Ben Allah'tan korkmayı şöyle anlarım.

Hani eşimizi dostumuzu arkadaşımızı çok severiz ve onları üzmemek için korkar sakınırız.Aman belki kötü bir söz ederim alınır yada kırılır diye kırk dereden su getiririz.Peki bizi yaratanın hiç mi gözümüzde kıymeti yok.Tabii ki var.O zaman Allah'ı seviyorsak sevdiğimizi üzmemek kırmamak incitmemek için korkmalıyız.

Gene çok açıldım valla.Uzadı gitti konu.Yani sözün özü yeterki Allah'ın her şeye ama her şeye aklının almadığı kulağının duymadığı şeylere gücünün yettiğini bil.Buna inan ve bol bol dua et.Bil ki samimi bir duayı Allah asla geri çevirmez.Bende senin dua edeceğim.İnşallah kurtulursun bu sapkınlıktan.Sadece sana değil bu bataklığa düşmüş herkes için dua edeceğim...

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2012, 09:52:59 ös »
27 Mart 2011 Pazar akşamı TV5 Ana Haber Bültenindeki söyleşide
"eşcinsellik hakkında"
gündemdeki eşcinsel parti adaylarının varlığını konu alarak konuşma yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=tX0T68Pwuq8&index=10&list=UUIe19S-aZ6TQNiC1Tsfjviw

izlemek için linki  tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=knzoJyzDmHk&list=UUIe19S-aZ6TQNiC1Tsfjviw&index=9

izlemek için linki tıklayınız

26/12/2011 tarihli Radikal Gazetesinde sitemiz ve eşcinsel terapiler hakkında
yayınlanan makaleye ulaşmak için tıklayınız

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1073587&Yazar=PINAR_OGUNC&Date=26.12.2011&CategoryID=97#
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2016, 10:26:07 ös Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2014, 08:52:58 ös »
..

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle