Gönderen Konu: HAYAT MÜCADELE EDENLERİ SEVER  (Okunma sayısı 287 defa)

MÜCADELEYE DEVAM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
HAYAT MÜCADELE EDENLERİ SEVER
« : 19 Kasım 2018, 20:24:20 »

Merhaba ne yapsam nereden başlasam bi türlü bilemiyorum. Aslında benim bu duruma düşeceğimi ve bu hale geleceğimi hiç mi hiç düşünmüyordum. Kısaca şöyle özetleyeyim 24 yaşındayım dinine düşkün bir ailenin çok iyi anlaşan ve gerekli her ilgiyi gösteren bir ailenin 4 çocuğundan 4. Süyüm evin ek küçüğü olduğum için ilgi çok olarak köyde büyüdüm. Küçüklüğümüz çok maddi sıkıntılar içinde geçti babam bize bakmak bizi okutmak için başka yerlere çalışmaya giderdi senede 2 veya 3 kez görürdüm babamı bu durumdan kurtulmak için 2004 yılında İstanbul taşındık ve bir hayat kurduk.. Gelelim bana islami usullere çok dikkat ederek ve tek hayalim imam veya dinkültürü öğretmeni olarak büyüdüm ama derslerim çok zayiftı. İnsanlara hep faydalı olmak isterdim ve bu şekilde de olmak için çabaladım. Kuran kurslarında kaldım hocalık yaptım. Daha sonra mensubu olduğum dernekte hizmet etmeye başladım devamda ediyorum her kez bana hocam diye hitap eder…bu arada kız arkadaşı olaylarına pek girmedim bir kişi olsun tek olsun hayaliyle yaşadım 6 ay öncesine kadar böyle güzel giden bir hayatım vardı. Ta ki o videoya denk gelene kadar evet bir eşcinsel videosuna denk geldim sosyal medyada bir anda ilgimi çekti 1 2 3 derken izlemeye başladım daha sonra kendimi eşcinsel hikayeler okumaya ve şevklenme ye başladığımı hissettim bu isteğim benim ilerlemeye başladı yakışıklı erkekler dikkatimi çeker oldu… kendimi frenliyorum aradan 15 gün geçiyo yine elim videolara hikayelere gidiyo..ve en kötüsü kendimi o pis sitede buldum en kötüsü o site yüzünden iki kişi ile buluşma noktasına kadar gitti durum tek gidiş sebebim merak acaba ne olacak ne yapacağım. Derken her gittim kişilerde hemen benimle ilşkiye girmek istedi bİr anda o kadar çok iğrendim ki zaten hemen boşalmıştım. Ve hiç bişey olmadan onların yanından ayrıldım..Kendimden o kadar çok nefret ediyorum ki ne yapacağımı bilmiyorum etrafımda bir sürü insan var arkadaşım var ama anlatamıyorum herkez bana farklı birisi olarak bakarken ben ne haldeyim. Aileme zaten anlatmam yıkılırlar uykularım kaçtı namaz kılamaz kuran okuyamaz imamlık yapamaz hale geldim. Sevdiğim kızla evlilik hayalleri kurarken yüzüne bakamaz mesaj atamaz oldum. Mensubu olduğum çok sevdiğim vakıf görevimi yapamaz oldum. Ne yapmalıyım derken sosyal medyadan bir genç ile tanıştım daha doğrusu ona ben yazdım çünki derdimi anlatmalıydım ona anlattım yardım istedim. Bana günlük ibadetlerimi çoğaltmamı kuran okumamı çoğaltmamı ve her gün onunla konuşmamı söyledi öylede yaptım. Bunun bir hastalık olduğunu bana aşıladı kurtulmalıydım..ne kadar ibadetleri fazlalaştırsamda gece hayallerımde erkek ler rüyalarımda erkek erkeğe ilişkiler ile uyanır hale geldim.. bişeyler olmalı ne yaparım ben yoksa o abi bana bir psikoloğa gitmemi söyledi bunu baştan beri araştırıyordum ama cesaret edemiyordum. İnternetten araştırma yaparken Hüseyin kaçın hocamın tv5 kanalına verdiği röportajı gördüm. Ve araştırmaya başaladım işte o röportaj o konuşmaları beni Hüseyin hocama götürdü iyikide izlemişim belki o konuşması olmasaydı ben içinden çıkmaz bir kuyunun içinde debelenip duracaktım. işte aradığım buydu yazılanları okudukça işte hastalığımı iyileştireceğim yeri bulduğuma inandım numarayı kaydettim ama arayamıyordum utanıyordum ya benimle dalga geçerlerse hem dincisin hem hocasın hemde erkeklerden hoşlanıyorsun aman ALLAHIM ne kadar kötü. Yine rüyamda bir erkekle ilişkiye girdiğimi gördüm ve dayanamadım aradım. Pazar gününe randevu aldım…Pazar günü geldi 1 saat erkenden gittim ara sokağa mavı kapılı binayı buldum ama tabela yok doğru yermı yanlış yermi bilemiyorum girsemmi girmesemmi diye binanın etrafında kaç tur attım bilmiyorum bile orada bir durağa oturdum baya bi oturdum acaba gitsemmi gitmesemmi derken başka çarem yoktu ki girmeliydim saat 2 oldu kapıyı genç birisi açtı ercan bey girdim bekleme salonuna kimse yoktu içeride bir hasta vardı ve gülme seslere hoş bi sohbet sesi geliyordu o kadar çok korkuyordumki ne yapacağımı şaşırmış bir halde kalbim yerinden çıkacak gibi sanki. Sıra bana geldi hüseyin hoca içeri çağırdı ayetel kürsi duasını okudum girdim içeri samimi bir şekilde karşıladı beni oturdum karşısına boğazımda düğümlenerek anlatmaya başladım. İçeri birisi girdi benden önceki hastası bir bayan 5 dakika hüseyin hocam anlat bakalım neden buradasın dedi meğer o kişide bir ilahiyat mezunu birisiymiş ve kendi hemcinsleriyle kadınlardan hoşlanıyormuş. Ben utancımdan yüzümü kaldıramadım ama ilk geldiği gün ile şimdiki halini anlattıkça gerçekten iyileşmiş olduğunu ben bile anladım benim için en önemlisi meğer ben kendimi dünyada tek zannederken hem dindar ben eşcinsel hastalıklı zannederken benim gibi çok kişi varmış.  İşte o zaman doğru yere geldiğimi ve Allah bana bir yol gösterdiğini anladım hüseyin hocama içimi döktüm seansın nasıl geçtiğini anlamadım. Hüseyin hocamın dediğine göre evet ben aslında kendimi hiç düşünmemişim hep başkalarına faydalı olacağım derken kendimi ihmal etmişim gerçekten de öyle Çok rahatladım bu hastalıktan kurtulmanın kararlığı daha da çok arttı bende. Evet buraya gelmeden önce bir dipsiz kuyunun içindeydim bu kuyudan çıkmak için eczane arar dururken doğru eczaneye doğru ilacı bulduğuma inandım Seans detayına girmiyorum çünkü ilk seans sanki bir rüya gibi geçti benim için hiçbir şey hatırlamıyorum birazda kafam çok karışık ayrıldım oradan.. tek bilmem gereken bu hastalığı yenip hayatıma tekrar dönmek. Ve inşallah bu olacak.

2. seans

Aradan tam 1 ay geçti 1. Seansa geleli 1. Seanstan çıktıktan sonra o kadar çok değişik bir hal ile ayrıldım ki oradan kafam karma karışık ne yaparım ne ederim şimdi her zaman yaptığımı yaptım üzülsem de sevinsem de kafa dinlediğim yere merkez efendi mezarlığına evet 1 saate yakın  oturdum. Hüseyin hocanın dediklerini düşündükçe ne kadarda haklı olduğunu anladım evet ben kendime bakmayan düşünmeyen sadece başkalarının mutluluğu için başkalarına faydamın olması için ne yaparsam Allah rızası için yapma duygusuyla kendimi çok ihmal etmişim…ilk işimde kendime vakit ayırmak oldu hemen valizi topladım ve memleketime kafa dinlemeye gittim sadece kendim için bazı vakıf görevlerimden ayrılıp daha çok zaman geçirmeye başladım. Gerçekten de nefes aldım. Gelen bu mutluluk yine hüsran yine aynı rüyalar yine aklımda kötü düşünceler… bir taraftan şeytan vesvesesi bir daha gitme 1 seans yeter gibi bu böyle olacak gibi değil benim ilacıma devam etmem gerekiyor ve yine o mavi kapılı binanın önündeyim yine 1 saat erken geldim. Yine korkarak geldim ama ilk günkü gibi değil biraz daha cesaretle buradayım.. İçeri girdiğimde bugün biraz daha kalabalık 3 hastası daha vardı. Sohbet edin dedi Hüseyin hoca ama ben yine utanarak edemedim.. içeride bir hastası varken beni içeri aldı Hüseyin hocam karşımdaki kişi kocaman 44 yaşında birisi ona kendi hikayemi anlatmam istendi utanarak sıkılarak anlatmaya çalıştım.. Meğer o kişi benmişim bende oymuşum onunla hikayemiz aynı o evlenmiş çocuğu olmuş ileride gelmiş ben ise evlenmeden ve daha genç gelmişim bu durum beni çok mutlu etti. O kişinin 4. Seansı ve gayet iyi gözüküyordu kendisi de ifade ettiğinde artık bir şeylerin değiştiğini söyledi. Bu yüzleşme çok iyi geldi bana eve Hüseyin hocam kime neyin iyi geleceğinin iyi biliyor. Odada baş başayız Hüseyin hocamla bana dediği ilk cümle 2. Seansa geldiğin zaman artık iyileşmeye karar verdin demektir. Ve sen benim kolay iyileşeceğini düşündüğüm hastamsın cümlesi o kadar mutlu etti ki beni iyileşmeliyim de zaten çünkü benim önümde daha güzel günlerim olacak ve bu durum dan  bir an evvel kurtulmalıyım egolarımdan konuştuk ben meğer kendi egolarımı kurutmuşum, kendi ihmalliğimden konuştuk. Seansın ilerleyen saatlerine artık utanmadan rahatça sohbet ettiğimi anladım. Buna çok ta ihtiyacım varmış. Bir seansın da sonuna geldik toparlayacak olursam kendime bakmaya kendim için bir şeyler yapmaya devam inanıyorum ki ilerleyen zamanlar da daha da iyi olacağım… Biraz salonda oturdum ve bugün salonda olan diğer hastalarla muhabbet etme  fırsatı da buldum..

NOT; -Değişik bir haldeyim 2. Seanstan beri kitap okumalarıma tekrar başladım arkadaşlarımla gezmeye tekrar başladım. Bu kez dernek programlarına programı düzenleyen tüm yükünü çeken olarak değil de programlara katılımcı olarak gitmeye başladım. Canım video izlemek istemiyor rüyada görmemeye başladım görsem de uyandığımda beni şehvetlendiremedikleri ni farkediyorum. Yalnız kaldığımda bazen aklıma yakışıklı erkekler gelse de  hemen dağılıyor aklımdan uzun zamandır kuramadığım kız ilişkileri canlanmaya başladı aklımda ve geçen hafta masturibasyon yaptım. Galiba iyileşme yolundayım. Mücadeleye devam Bir sonraki seansa gitmek için gün sayıyorum desem yeri 

MÜCADELEYE DEVAM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: HAYAT MÜCADELE EDENLERİ SEVER
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2018, 23:28:44 »

İkinci terapi den sonra baya zaman geçti bu zaman diliminde kendi kendime yapmadığım bir konuda şükretmeye başladım. Neden mi Hüseyin hocayla tanışmadan önce bu dipsiz kuyudan çıkmak için bir yol arayışına girmiştim. Aklıma gelen tek şey bir imama gitmekti bana bir imam yardımcı olacağını düşünüyordum sadece ama iyi ki de gitmemişim gitseydim alacağım cevap ya Lut kavmini anlatacaklardı yada sabret namaz kıl oruç tut diyeceklerdi yada aşağılayıp kovacaktı beni. Maalesef bu kılıfta eğitimsiz cahil insanların hiç bir şey bilmemesiyle olanlar oluyor. Aslında benim gibi bu hastalığa yakalanmış bir sürü cemaatlerde tarikatlarda kalan dinine düşkün bir sürü gençler var ve yanlış yönlendiriliyor.
   Bir diğer sitemimde Hüseyin hocamın konuk olduğu TV5 kanalına ve spiker Numan balcıya neden mi Hüseyin hocayı davet ettiklerinde seçim olması dolayısıyla eşcinsel adaylar olmasıyla hükümeti vurmak amacıyla çağırdılar belki de bu durumlara hassas olan bir  kurumun kanalı ve sunucularının bunu daha çok iyi bilinmesi gerekmezmiydi.? Ben Hüseyin hocamın o röportajını görmeseydim belki de onu bulamayacaktım. Belki devam ettirselerdi benim gibi bizim gibi birçok kişinin kurtulmasına vesile olacaklardı. Buradan sesleniyorum bu durumu bilmeyen tarikat mensuplarının cemaat mensuplarının cahil hocalarının eline değil gerçekten bilen kişilerin eline bırakın. Galiba o kadar çok doluyum ki daha çok haykırasım var.
   Gelelim bana 2. Terapinden sonra kendime bir söz vermiştim. Kendime sahip çıkacağım merak edip her şeyi tıklamayacağım sonuna kadar mücadele edeceğim bu sözümün arkasında durdum farklı duygular içerisine girdim tabi 2 gün çok iyiyim sonra bir anda erkeklere karşı cinsel dürtülerim geliyor aklıma sonra geçiyor 5 gün sonra yine aynı bu şekilde bir zaman geçirmeye başladım ama içimde çok farklı bir sevinç var çözemediğim galiba iyileşiyorum   ve 3. Terapi için mavi kapılı binanın önündeyim. 3. Terapi biraz daha farklı bir şekilde geçti bir nevi ikili terapi oldu Konya dan gelen hemen hemen benim yaşlarımda olan bir kardeşle aynı anda girdik terapiye ilk önce o anlattı sonra ben anlattım tabi onun durumu ile benim durumum daha zıt ve değişik ama ortak noktamız bu hastalıktan kurtulmak. Kendi kendime ikimizi karşılaştırdığım zaman ben aldığım kararların arkasında durmam ve mücadele ettiğimden dolayı yol kat ettiğimi anladım ve gerçekten bugün iyileşmeye başladığımın kanaatine iyice varmış bulunmaktayım. Kendime daha çok vakit ayırıyorum dernek görevlerimi daha aza indirmeye başladım mücadeleye devam taaki hiçbir iz kalmayana kadar. Yine su gibi akan zaman sonrasında bir terapinin de sonuna geldik gerçekten bir psikolog değil abi kardeş olan Hüseyin hocamın sımsıkı sarılmasıyla terapimiz sona gerdi. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ilk zamanlar terapiye gelir ve çıkışta hemen çıkar giderdim artık erkenden gidip orada oturmanın gelen diğer danışmanlarla sohbet etmek te benim için bir terapi oldu…

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2018, 08:49:27 »
27 Mart 2011 Pazar akşamı TV5 Ana Haber Bültenindeki söyleşide
"eşcinsellik hakkında"
gündemdeki eşcinsel olan partili aday adaylarının varlığını konu alarak konuşma yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=tX0T68Pwuq8&list=UUIe19S-aZ6TQNiC1Tsfjviw&index=10 linki tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=knzoJyzDmHk&index=9&list=UUIe19S-aZ6TQNiC1Tsfjviw linki tıklayınız

Konuk: Psikolog Hüseyin KAÇIN
Konu : Kadına dair her şey....
19 Aralık 2012
Çarşamba 12:30

http://www.youtube.com/watch?v=1KHCfOMHkiQ

26/12/2011 tarihli Radikal Gazetesinde sitemiz ve eşcinsel terapiler hakkında
yayınlanan makaleye ulaşmak için tıklayınız

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1073587&Yazar=PINAR_OGUNC&Date=26.12.2011&CategoryID=97#

Psikolog Hüseyin Kaçın, TV 2000’deki “Bugün Kadınlar Ne Konuşuyor” programında kıskançlık ve eşcinsellik hakkında, tartışma yaratacak açıklamalar yaptı. Kıskançlığın yetersizlik olduğunu belirten Kaçın, “O erkeklerin bilinçaltında gizli eşcinsel duygular söz konusudur” dedi.

https://web.archive.org/web/20131020021606/http://www.odatv.com/n.php?n=kiskanc-erkekler-escinselmis-1810131200

Çocuklara cinsel taciz ve tecavüz konusunda yıllardır uğraşan psikolog Hüseyin Kaçın Odatv için şunları söyledi: “Taciz ve tecavüz mağduru erkek çocuklarının büyük bir kısmı kaçınılmaz olarak ergenlik döneminde pasif eşcinsel olarak kimlik edinirler. Diğer bir kısmı da seks düşkünü erkek olarak hayatlarına devam ederler. Kız arkadaşları ile büyüleyici aşk serüvenleri diye duygusal başladıkları ilişkilerini seksle sonlandırırlar. İlişkileri kısa sürer ve konuştukça kız arkadaşlarının da çocukken taciz yada tecavüz mağduru olduklarını öğrenebilirler. Çok ileri derecede olmayan taciz mağduru erkek çocukları ise ergenlik sonrası yetişkinlik dönemlerinde genelde travestilere gitme alışkanlığı edinirler. Travestilere gitme alışkanlığı olan erkekler çocukluklarında kendilerinden büyük erkekler tarafından dokunma yada temas olmadan istismar edilmişlerdir. Bu istismar tecavüz boyutunda değildir. Hatta bilinç düzeyinde unutulmuş bir boyuttadır.”

Psikolog Hüseyin Kaçın’ın anlattıklarından çıkardığım önemli nokta ise şu: Özellikle tecavüze uğrayan erkek çocukların topluma tekrar kazandırılması başlı başına bir sorun oluşturuyor. Bunların bir kısmı “eşcinsel” eğilimlere yöneliyor, çoğunlukla da “psikopat” düzeyde insana düşman kişiler oluyorlar. Yaşadıkları travmanın acısını toplumdan çıkarmaya çalışıyorlar.

https://odatv.com/boyle-bir-tablo-varken-ne-kutlamasi-yapacagiz-2004161200.html?fbclid=IwAR16YaAcbg5RDCPHt84PB_cxtoc4KY3kxeQuILG0zKW6HDob8gsIyapN9wg

MÜCADELEYE DEVAM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2019, 21:24:02 »
Evet 3. terapiden sonra baya bir zaman geçti neden bu kadar arayı uzattım onu bende bilmiyorum ama pes etmek yok devam bugün içimden bir ses buraya yazmamı mutluluğumu paylaşmamı istedi. Aslında terapilerde ilk etap 2 li veya çoklu olması çok iyi geliyor insana buda Hüseyin hocamın püf noktası çünkü insan bu hastalıkta tek olmadığını anlıyor. Elhamdülillah gün geçtikce daha iyi oluyorum. Kendi hemcinslerime karşı ilgi bitti diyebilirim karşılaştığım videolar midemi bulandırıyor önceden çok zayıf birisi idim hislerim beni başka bir yöne çektiği zaman hemen o tarafa gitmeye meyilleniyor ve kendimi kaybetme derecesine geliyordum şimdi de ara ara hislerim hareketleniyor ama işte o anda hop dur bakalım sen böyle birisi değilsin özüne dönmen gerekli diyorum ve bu hislerimin harekete gecmesini engelleyebiliyorum. Elhamdulillah ilk zamanlarla kendimi kıyasladığımda çok yol kat ettim bu mutluluğumu sizlerle paylaşıyorum. Tabi tam iyilestim diyemem ama ufacık bir nokta kalmayana kadar mücadeleye devam. Biz istemedik böyle olmasını bu hastalığa yakalanmayı ama kurtulmak iyi olmak bizim elimizde... Kararlı olmak mücadele etmek ve asla vazgeçmemek gerekli. Terapide tanıştığım veya bu site vesilesi ile mesajlaşarak dertleştigimiz konustuğumuz arkadaşlarla da konusmak cok iyi geliyor insana çünkü başka anlatacak kimsemiz yok bizi anlayanlar ancak bizi anlar...

Vakıf çalışmalarina gelince daha öncede ifade ettiğim gibi görevlerimi öğrencilerimi teslim ettim daha fazla kendime eziyet etmenin bir anlami yok inşaAllah iyileşince devam edececğim ama ilk önce özüme gerçek kalıbima dönmem lazım. Tabi şunu ifade etmeliyim ki bizler Allahın sevdiği kullarıymışızki bizi Hüseyin hocamla tanıştırdı ve o mavi kapılı binafan içeri girmemizi nasip etti. inşaAllah birbirimize dua edelim Allah yardimcimiz olsun..

selametle.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2019, 10:34:31 Gönderen: psikolog »