Gönderen Konu: EŞCİNSEL OLMA KORKUSU YAŞAMAK ve EŞCİNSELLİKTEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?  (Okunma sayısı 1538 defa)

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ilk terapiye gelirken biraz endiseliydim, beni kimse gorur mu diye. Kendimi oraya gelen insanlardan biraz farkli goruyordum benim durumum daha farkli oldugu icin,  benimki sadece kafamin icinde oldugu icin, hala da oyle goruyorum ama bu konuda yardim aldigim gercegini biraz da olsa kabullenmis oldum. Boyle fazla yazi yazmak benlik bir sey degil aslinda ama bugun konustuklarimiz da aklimda kalsin diye yazmaya karar verdim.

Sonucta bir seyin farkina vardim. Aslinda erkeklik , oyle cok kasli, cok uzun boylu ya da cok guclu olmak anlamina gelmiyor. Erkek olmanin olcusu kac kizla yattigin, yatakta ne kadar iyi oldugun da degil. Bir kiza deger verdigin, bir kizi sevdigin zaman kendini erkek gibi hissediyosun. Hocamin dedigine gore zaten o zaman benim daha keyfini alamadigim seksin keyfini aliyorsun.

Benim su ana kadarki cinsel tecrubelerim hep bir sinav oldu benim icin, on sevisme kismindan hep keyif aldim ama birlesme kismi bir an once bitmesini istedigim bir odev gibiydi.

Bunun sebebini erkekligimi cinsellige baglamam olabilecegini soyledi hocam. Onun disinda sevgi ve cinselligi hep ayirmistim birbirinden.

Sonucta ust uste gelen bir cok faktor, benim su anki duruma gelmemin nedeni olmustu. Ben disaridan her seyi mukemmel gorunen, arkadas cevresi genis, kizlarla arasi iyi olan biriydim ama aslinda yaptigim hep tribunlere oynamakti.  Bu surede hayatima bir cok kiz girdi ama bu hicbir seyin cozumu degildi.

Kucukken ana kuzusuydum, ben buyudum, o kucuk erkeksi olmayan halimden yillar sonra daha erkeksi bir adam oldum ama hala icimde cozemedigim bir seyler var ki kizlarla iliskiye girerken sikinti yasiyorum ve fantazi dunyamda garip escinsel fetislerim var.

Ben hayatimda ciddi ciddi ilk defa cinselligimi sorguladigim su son bir haftada bazi seyler ogrendim. Oncelikle escinsellik veya escinsel duygular secim degil ama bir psikolojik rahatsizlik (hic degilse bendeki). Erkek kizdan hoslanir ve kizi sever, bu sevgi cinselligi dogurur. Ben erkekligim ile ilgili kuskularimi kaldirip cinselligi sevginin bir uzantisi olarak gormeliyim.

Artik kafamda iki escinseli bir sey yasarken dusundugumde, cocuklugunda babalari ile sorunlar yasamis iki erkegin bu sorunlari cinsel iliskiye girerek bilincaltinda cozmeye calistiklarini goruyorum.

Daha terapiden cikali uc saat oldu ama hic yalanim yok, su an bile instagramda kizlarin resimlerine bakarken icim daha bir hos oldu. Umarim birbirimize karsilikli deger verdigimiz bir kizla guzel seyler yasayacagim ve cok da uzak olmayan bir zamanda seks bu dogal surecin guzel ve keyifli bir parcasi olacak, erkekligimin bir olcutu degil.

Allah yardimcim olsun
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2018, 13:24:26 Gönderen: psikolog »

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: EŞCİNSEL OLMA KORKUSU
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2018, 08:01:47 »
Bugun daha keyifli ve daha kendimi bilerek geldim terapiye. Ilk terapide Hocam baska bir arkadasi cagirmisti ve onla konusmak iyi gelmisti, bu sefer de yine iki arkadas sonradan bana katildi ama iyi geldi mi gelmedi mi emin olamadim. Bir yandan benim durumumdan cok daha kotu durumda olanlari gormek hic degilse yalniz olmadigimi farketmemi sagladi. Diger yandan ise Huseyin Hocanin sen de lisede kendini degistirmeseydin onlar gibi escinselligi benimseyip erkeklerle iliskiye girebilirdin demesine kafam takildi. Bilmiyorum bence ben hicbir zaman oyle olmazdim, ama araya girmedim diger arkadaslarin duzelme hevesini kirmamak icin. Aslinda buna takiliyor olmam da surecin bir parcasi olabilir, sonucta arkadaslarin yasadigi psikolojik sikintilar ve aile yapilari asagi yukari benzerdi. Hic degilse simdilik bu konu ile ilgili Hocamdan baskasiyla konusmak istemedigime karar verdim.

Onun disinda terapiye basladigimdan beri genel olarak hayat enerjim artti, daha keyifli, daha ilimli ve bence en onemlisi daha icten bir insan olmaya basladim. Bunun sebepleri arasinda Nicolosi’nin internette yazilarini okumam ve videolarini da izlememin etkisi vardi cunku cogu yazida veya videoda kendi hikayemi gordum. Hayat hep bir mucadeleydi benim icin su ana kadar, surekli kendimi, erkekligimi ispat etmeye calistigim bir savasti. Kendimi hep herkesten yukarida goruyordum.

Sakalim ciksim istedim, daha uzun olayim istedim, daha genis omuzlu olmak istedim. Yani her zaman bir eksikligimi gidermeye calistim, hep ekstra bir sey yapmam lazimdi benim erkek olmak icin. Ama farkettim ki aslinda hic bir sey yapmama gerek yok, ben bu bedenin icindeyim, keyifliyim ve normalim. En guclu, en yakisikli, en uzun , en akilli olmama gerek yok. Normal bir erkek olmak mutluluk icin yeterli ve hatta gerekli; fazlasina ugrasmak ise yaninda mutsuzlugu ve psikolojik sikintilari getiriyor.

Sonuc olarak yillar sonra hic bir zaman olmadigim kadar kendimim. Bu vucudun icinde, butun hikayemi kabul ederek, hayatima daha iyi devam ediyorum.

Hep ezilmekten korktum hayatim boyunca ama aslinda bilinc altinda pasif olmaktan korktum, iste bu yuzden yalanci bir maskulen maskenin altina saklanip hayatimi yasadim. Benim kendi cikarimim su, pasif olmaktan, itilip kakilmaktan o kadar korktum ki; bilincaltim aktif oldugum, bir erkege tecavuz edebilecek kadar maskulen oldugum fantaziler yaratti. Kaba tabirle “sikilmemek icin sikmek zorunda hissettim” hep kendimi.

Iste artik bu derdim kabolmaya basladi, benden uzun benden yapili birini gordugum zaman duydugum kompleks azalmaya basladi.

Ben dogru yolda olduguma inaniyorum, zamanla bu komplekslerim iyice azalacak ve yine zamanla kizlara karsi olan seks istegim de artacak. Inaniyorum ki zamanla cinsel istekle seksi, seksle sevgiyi eslestirebilicem. Bunun icin de kendimi farketmem, gercekleri gormem, gerekirse aglamam ama en onemlisi kafamin icinden cikip hayata donmem lazim.

Allah yardimcim olsun

psikolog

• Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: EŞCİNSEL OLMA KORKUSU
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2018, 13:44:14 »