Gönderen Konu: AŞK TEK EŞLİLİKTİR!  (Okunma sayısı 27617 defa)

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
AŞK TEK EŞLİLİKTİR!
« : 04 Şubat 2012, 04:15:44 ös »
Psikolojik açıdan kadın-erkek birlikteliğinde aşk birlikteliği esastır ve aşk tekeşliliktir. Çok eşlilik modern zamanlarda cinsel sapma /kişilik bozukluğu/ kapsamında değerlendirilmelidir. Kişilik bozukluğu olan kişiler dini değerleri istismar etmeye yatkın yapıdadırlar.

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: AŞK TEK EŞLİLİKTİR!
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2012, 04:23:33 ös »
DİN TEMİZDİR

kendi psikolojisindeki bunalımlarını kendisi düzeltemeyen insanın kalbi / imanı kuvvetli olamaz.
psikolojimizi sağlamlaştırmak bizim görevimizdir,
dinin görevi değildir.
din temiz insanları, temizlenmişleri ve
arınmışları çağırır.
kirli ruhlar dini kendi kirli emelleri için nafile bir çaba ile kirletmeye kalkarlar. oysaki din temizdir içinde kir tutmaz.
Psikolog Hüseyin KAÇIN

www.huseyinkacin.com

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2012, 04:24:06 ös »
BABA OĞUL AŞK

Baba'larına isyan etmekten korkan oğul'lar Tanrı'ya isyan ederler. Oğul'lar Allah olmayan Tanrı'larına isyan ettikçe kör düğümlerle düğümlenir ve sevgisizleşir kalpleri. Sevgisiz yürekler bir hayalin ardı sıra bitimsiz bir arayışla yürürler. Aradıkça kendilerinde yok olurlar. Baba'larına şükreden oğul'lar ise Allah'a aşkla teslim olurlar. Şükredenlerin kalpleri Allah'ı görür. İsyan edenlerin akılları Tanrı'larını öldürür. Aklın Tanrı'sından kurtulamayanlar Kalblerin Allah'ını bilemez. Bizlere helal lokma yedirmek için alın teri akıtmış Baba'larımızın kalplerinde Allah'ı görmedikçe Aşk bize haramdır.

www.huseyinkacin.com

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2012, 05:14:23 ös »
KADER KALEMİ

insan ruhunu yarın masalları ile avutsa da insanın bilinci yarına inanmaz. insan köklerini geçmişten alarak bugünden bakar hayata; geçmişini yeniden yeni bir gözle görmeyen ruhlar, geleceklerini bugünden yaratamazlar... kader kalemi geçmişe hapsolur hakikati değil hayalleri yazar... Esir ruhların kader kalemleri sadece geçmişi (hayal) yazar ve çizer. Ancak özgürleşmiş ruhların kader kalemlerinde gelecek (hakikat) yeniden yazılır ve çizilir.

Psikolog Hüseyin KAÇIN

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2012, 05:15:10 ös »
AŞK SEVGİ DİN

Aşk diyen aşksızlar
Sevgi diyen sevgisizler
Aşkın ve Sevginin önünden ve içinden çekilin ki
Aşk ve Sevgi bize hasret sizin ellerinizde kirlenmesin...

Din diyen dinsizler
Din sizi ne görür ne de işitir
Din Aşksız ve Sevgisiz kalplerin kapısında dilenci olmaz
Din Aşk ve Sevgiyi kuşatan sonsuz bir nurdur

Aşksızlar Sevgisizler Dinsizler...

29.10.2011
20:45
edirne
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2018, 03:11:14 öö Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2017, 05:50:00 ös »
Hz. Muhammed, Hz. Hatice yaşarken neden başka bir kadınla evlenmemiş olabilir? Hz. Hatice ile olan evliliği süresince neden tek eşli olarak yaşamıştır?

Peygamber olmadan önce evliliğini tek eşli olarak sürdüren Hz. Muhammed; Hz. Hatice'nin vefatından sonraki evliliklerini peygamberlik görevi gereği yapmıştır. Peygamberlik öncesi hayatını kendimize örnek alırsak Hz. Muhammed tek eşlidir. Erkeğin erkekliği ve adamlığı tek eşlilikle ölçülebilir. Çok eşlilik peşinde koşan sözde dindarlar, din derdinde değil cinsel sapkınlıklarının derdindedirler. 

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2018, 02:45:16 ös »
Bir siyer kitabını tahlil ediyorduk ve konu Peygamber'imizin çok eşliliğine geldi. Bir arkadaş çıkıp bu konunun Türkiye'de uygulanmaması gerektiğini, eğer İslami bir hukuk sistemi uygulanırsa bir dayanak olacağından bir daha düşünülebileceğini söyledi. Ama açıkça şunu da ima ediyordu ki, çok eşliler şuan ki toplumda haram işliyorlardı. Tabi beklemediğim bu cümle karşısında şoke olmuştum, çünkü benim babam da bunlardan biriydi. Evet çok memnun değildim durumdan fakat şu güne değin sorgulamak istemediğim, babama kin duymamak için çekimser kaldığım bir konuydu. Fakat yine de İslam'da yeri olan bir hususa böyle hüküm koymak ters geldi.

Ben ise orada patladım ve kitap tahlilini bırakıp uzun bir süre çok eşliliği savundum ve beni yadırgayacakları türden kaba bir dille konuştum. Tahlili bitirip evlere dağılırken düşünmek istemediğim bu konunun tekrar açılması canımı sıkmıştı. Aynı gün burada bulunan 'Aşk Tek Eşliliktir' konusunu okudum. Gittiğim zaman Hüseyin Bey ile bu konuyu konuştuk. Peygamberimizin sünnetini uygulamak için düşünmeden her fırsatı uygulayan kimseler bazı sünnetleri derinlemesine incelemekten geri kalıyordu belli ki. Hüseyin Bey ise daha önceden dikkat etmediğim bir noktaya değiniyordu. Peygamberimiz Hz. Hatice yaşarken ikinci bir evlilik yapmamıştı ve Hz. Hatice'den olanlar dışında çocuğu ise zaten yoktu. Yaptığı diğer evlilikler ise dönemin şartlarında normaldi. Ayrıca yapılan evlilikleri ise Peygamberin kendi davasını daha etkili anlatabilmek için diğer kabilelerden aldığı eşleri sayesinde başarabilmişti.

http://escinselterapi.net/forum/index.php?topic=1809.0

yazının devamını okumak için linki tıklayınız