Gönderen Konu: EŞCİNSELLİĞİN TEDAVİSİ: EVLENİNCE EŞCİNSELLİKTEN KURTULUR MUYUM?  (Okunma sayısı 67007 defa)

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Bu sayfa benim camim gibi.bu sayfaya girince kendimi buluyorum içim huzur buluyor ibadet gibi.cunku ikinci bir beni inşa etti burası.erkek olmayı adam olmayı baba olmayı öğretti gercek beni öğretti.Burada iki kelam etmek gelen mesajları cevaplamak insanlara yol göstermek umut olmak öyle güzel ki.cok sukur ki Rabbım yol gösterdi bu çatı altında tum duygularımızı paylastık.🙏keske daha cok kendimi ifade etsem ama ancak bu kadar oluyor huseyın hocam :).Evliyim erkeğim babayım kocayım işte bu sayfanın bana hediyesi bu kavramlar.Daha ne diyeyim.Allah razı olsun.

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Yeni bir kitaba baaladım.İsmi anne babalar için gençlerde homoseksuelliği önleme rehberi.yazarı joseoh nicolosi gani şu onarım terapiainin yazarı cok faydasını görmüştüm.notlarını paylaşıcam.umarım faydalı olacak.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 02:00:12 ös Gönderen: yakaza »

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Bazen herşey bitecek korkusu yaşoyorum yani yeniden eski günlere dönme korkusu.Bi tarafımda hep var bu düşünce.Evlilik çocuk çok güzel şey ama bir gün biterse..

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bitmemiş yarım kalmış
terapilersin
sıkıntıları
yaşanıyor

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Joseph Nicolosinin yazdığı "anne babalar için gençlerde homoseksuelliği önleme rehberi"ni okuyan var mı bilmiyorum.Dün bitirdim çoğu anlar çocukluğum aklıma geldı duygulandım ama şimdi erkek bebek sahibi biri olarak çocuğumu düşündükçe çok kötü oldum.Çünkü bu yol çok zor bir yol ben yaşadım çocuğum yaşamasın.Kimsenini çocuğu da yaşamasın .🙏

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
bitmemiş yarım kalmış
terapilersin
sıkıntıları
yaşanıyor

Hocam ağustosta 1 hafta istanbula geleceğim size de gelmek istiyorum

İsmail

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EŞCİNSELLİĞİN TEDAVİSİ: EVLENİNCE EŞCİNSELLİKTEN KURTULUR MUYUM?
« Yanıtla #66 : 07 Ağustos 2019, 03:06:39 ös »
Arkadaşlar birçok kişi eşcinsellikten kurtulmaya çalışıyor size tavsiye vermek isterim oturduğunuz yerden şu yanlış düşünceleri değiştirerek kurtulabilirsiniz: erkek eşcinsellerden pasif olanlar yani kendilerine tecavüz edilmesine sessiz kalanlar erkekleri zalim olarak görür ve onlardan korkarlar.içindeki korkuyu yenmeleri lazım.ayrıca pasif olanların pasif olmasının en büyük nedenlerinden biri kadının organını pis olarak ve aktif erkeğin organını temiz olarak görmeleridir. Halbuki bu, bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Kadının üreme organında 2 delik vardır üsttekinden idrar yapar alttakinden ise şevişir. Yani aynı yol değil. Erkekte ise hem sperm hem idrar aynı organdan çıkar. Dolayısıyla temiz olmayan aslında erkektir. Kadın tertemizdir. Aktif erkek ise pasif erkeğe "tecavüz edilmeyi hak ediyor pis herif" diye bakar. Halbuki pis olan kendisidir. Çünkü pasifin makatını yani dışkı çıkan yeri kendi isteğiyle kullanıyor. Pasif onu zorlamıyor . Makat mikrop dolu olduğu için ve orayla aktif olan uğraştığı için asıl pis olan aktiftir. Kadınlar ise lezbiyenlik bataklığına düşebilir. Lezbiyenler erkeği işe yaramaz ve değersiz olarak görür. Halbuki erkek olmadan çocuk yapamazlar ve erkek onu korur. Lezbiyenlerin  birbirlerine karşı da kötü düşünceleri vardır. İşte bu düşünceleri değiştirmedikçe kurtulamazlar.
Ayrıca helal yolu tıkamamak lazım tıkarsanız cinsel istek haram yöne meyleder. Mesela bir çok pasif erkek evlendiğini ama bi türlü birleşemediğini söylüyor ve bundan acı çekiyor. 1 yıl boyunca eşiyle birleşmeyenler bile var. Halbuki dünyanın en normal erkeği bile evlendiği halde 1 yıl boyunca eşiyle birleşmese o da pasif olur çünkü cinsellik durağan değildir. Helal yolu kapatırsan otomatik olarak harama doğru akar ve bu herkes için geçerlidir. Oyüzden helal yolu kapatmasın. Pasiflerin eşiyle birleşme konusunda korkusu vardır ama bu önemli değildir. Pasifler şunu yapsın:eşiyle önce yatağa uzanıp onun yüzünü öpmeye başlasın ama yalamasın. Bir süre sonra eliyle eşinin memelerini yavaşça ovalasın ama memelere doğru bakmasın. Çünkü eşi kasılabilir eşinin yüzüne baksın. Bir süre sonra eşi iyice gevşedikten sonra eşinin bacaklarını tutup kaldırsın ve vajinaya istediği gibi girip çıksın. Tamamen canı istediği gibi birleşsin. Böylece o da gevşer ve sıkıntılarından kurtulur.

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 19 Ağustos 2019, 11:25:03 ös »
Arkadaşlar birçok kişi eşcinsellikten kurtulmaya çalışıyor size tavsiye vermek isterim oturduğunuz yerden şu yanlış düşünceleri değiştirerek kurtulabilirsiniz: erkek eşcinsellerden pasif olanlar yani kendilerine tecavüz edilmesine sessiz kalanlar erkekleri zalim olarak görür ve onlardan korkarlar.içindeki korkuyu yenmeleri lazım.ayrıca pasif olanların pasif olmasının en büyük nedenlerinden biri kadının organını pis olarak ve aktif erkeğin organını temiz olarak görmeleridir. Halbuki bu, bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Kadının üreme organında 2 delik vardır üsttekinden idrar yapar alttakinden ise şevişir. Yani aynı yol değil. Erkekte ise hem sperm hem idrar aynı organdan çıkar. Dolayısıyla temiz olmayan aslında erkektir. Kadın tertemizdir. Aktif erkek ise pasif erkeğe "tecavüz edilmeyi hak ediyor pis herif" diye bakar. Halbuki pis olan kendisidir. Çünkü pasifin makatını yani dışkı çıkan yeri kendi isteğiyle kullanıyor. Pasif onu zorlamıyor . Makat mikrop dolu olduğu için ve orayla aktif olan uğraştığı için asıl pis olan aktiftir. Kadınlar ise lezbiyenlik bataklığına düşebilir. Lezbiyenler erkeği işe yaramaz ve değersiz olarak görür. Halbuki erkek olmadan çocuk yapamazlar ve erkek onu korur. Lezbiyenlerin  birbirlerine karşı da kötü düşünceleri vardır. İşte bu düşünceleri değiştirmedikçe kurtulamazlar.
Ayrıca helal yolu tıkamamak lazım tıkarsanız cinsel istek haram yöne meyleder. Mesela bir çok pasif erkek evlendiğini ama bi türlü birleşemediğini söylüyor ve bundan acı çekiyor. 1 yıl boyunca eşiyle birleşmeyenler bile var. Halbuki dünyanın en normal erkeği bile evlendiği halde 1 yıl boyunca eşiyle birleşmese o da pasif olur çünkü cinsellik durağan değildir. Helal yolu kapatırsan otomatik olarak harama doğru akar ve bu herkes için geçerlidir. Oyüzden helal yolu kapatmasın. Pasiflerin eşiyle birleşme konusunda korkusu vardır ama bu önemli değildir. Pasifler şunu yapsın:eşiyle önce yatağa uzanıp onun yüzünü öpmeye başlasın ama yalamasın. Bir süre sonra eliyle eşinin memelerini yavaşça ovalasın ama memelere doğru bakmasın. Çünkü eşi kasılabilir eşinin yüzüne baksın. Bir süre sonra eşi iyice gevşedikten sonra eşinin bacaklarını tutup kaldırsın ve vajinaya istediği gibi girip çıksın. Tamamen canı istediği gibi birleşsin. Böylece o da gevşer ve sıkıntılarından kurtulur.

Kardeşim tercuman olmuşşsun eyvallah

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
"Rüzgar tersine esiyor."
Çok sıkılıyorum eylülden beri 2.5 aydır herşey tersine gidiyor.Çocuk babalık kocalık eşim ikisi beni iki üç aydır boğuyor.İkisini de çok seviyorum ama sorumluluklar beni yok eiyor.Adeta boğuluyorum başımu alıp gidesim var.İki aydır ilişli kurmuyorum eşimle canım hiç istemiyor zorlasam daha da kötü oluyor ters tepiyor.Cevabınu bulamıyorum ;uzun zaman sonra terapiye gitmeye karar verdim yarın ordayım.Belki geçici bir his ya da dönemsel..

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
ne yazsam nereden girsem lafa bilniyorum çünkü kafam çok karışık duygularım ise allak bullak.Şu an ki halimi diyeyim ki çok duygusalım.Kendimi iyi hissetmiyiorum.Roller statüler duygularım mantığım herşey biribirne girdi.Sakın yanlış anlaşılmasın bir erkeğe aşık falan olmadım.Ama iki aydır herşeyden ama herşeyden sıkılıyorum boğuluyorum bunalıyorum.Başımı alıp gidesim geliyor.Ağlamak geliyor içimden.Baba olmak bazen çok ağır geliyor bana koca olmak da.Çünkü ikisini de çok seviyorum ve maalesef eşcinselliğin o çıkmazı olan aşağılık duygusu yaşıyorum kocalığı babalığı haketmediğimi düşünüyorum onlara layık biri değilim gibi geliyor işte bundan kaçıp gidesim geliyor.Bugünlerde halim dualık.Kendimi bir türlü toparlayamıyorum .Sonbahar da beni fena sarsıyor.Müzik hava herşey beni etkiliyor.Hayatımda belki de ilk defa böyle güçsüz hissediyorum.Mücadele etmekten sıkıldım ve bunaldım.Hep mücadele etmek zorundayım galiba.Bazı şeyler çok kolay ama bizim cinselliğimiz hep böyle zor..

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
1.5 yıl sonra 8.terapi
Hüseyin hoca ile kısa bir görüşme oldu bu defa.Uzun yaz diyor da ne yazayım bilmiyorum.Sadece şunu öğrendim benim ailemi dahası büyük ailemi hiç önemsememem gerekiyor.Benim kaybolduğum yer ailem.Orada ne zaman mesele çıksa ben dağılıyorum.İki ay önce evde çıkan kavga ve annemle babamın ayrılmaya kalkması beni mahvetti .Oysa hiç umursamamaya arabuluculık etmemeye karışmamaya çalışmıştım.Yine de çok etkilenmişim.Bakalım bundan sonra çok dikkatli olacağım.Sık sık durumumu yazıcam...

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Şimdilerde daha iyiyim ama terapiye çok gitmek istiyorum.

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 05 Ağustos 2020, 10:14:31 öö »
Evet 6 yil oldu bu sayfaya kaydolali.Alti yilda ben esimle iliskiye girmeyi basardim cocugum bile oldu.Su an esimle  cinsel ilişkiye girmek çok güzel bir şey  gerçekten şunu söyleyebilirim ki bir erkek ancak bir kadınla aynı yatakta bir şeyler paylaşınca tam erkek oluyor eşine sarılmak onu seni öpmesi çok güzel büyük bir mutluluk Hala inanamıyorum Nereden nereye diyorum Çünkü gerçekten bir eşcinsel için bir kadınla ilişkiye girmek ve bu ilişkiden zevk almak çok önemli bir mevzu ve kolay değil çok aşamalardan geçiyor insan Şimdi ise cinsel ilişkiye keşfettim dönem her ilişki birbirinden farklı her girdiğimiz ilişkide ayrı bir haz veriyor insana Bu çok enteresan gerçekten. Bu arada kafa karışıklıkları bitmedi Hüseyin Hoca zaten bunu söylemişti terapidir bitmediği için kafa karışıklığı olabilir demişti çok da doğru söylüyor ara ara duygusal olarak gelgitler yaşıyorum yaşamıyor değilim Bazen yine erkeklere baktığımız oluyor gözüm çarpıyor Bu bir gerçek yani bunu tamamlamam için yani bunu Yok etmem için terapilere devam etmem gelmem gerekiyor  ama gelemiyorum fırsat bulup ama niyetim var gerçekten

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Bugünlerde esimle aram çok iyi cinsel ilişkimiz çok düzenli gidiyor eşimle ilişki yaşarken çok zevk yaşıyorum ve bu uğraş tam 6 yılda tam olarak düzene girdi dönemsel kopmalar dönemsel sıkılmalar yaşasam da 6 yılda İlk evlendiğimiz gün gibi kendimi mutlu ve yepyeni hissediyorum. Herkese tek tavsiyem şu Sabir

yakaza

• Jr. Member
  • **
  • kün fe yekün
    • Profili Görüntüle
Engin Gectan'in "Insan olmak " kitabini bitirdim.Huseyin Hoca tavsiye etmisti cok da iyi geldi.Tavsiye ediyorum