Gönderen Konu: GÜNÜN BİRİNDE: İLAHİ ADALET TECELLİ EDER Mİ? TACİZ KURBANI ÇOCUK!  (Okunma sayısı 4107 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
E ne yalan söyliyim yazacak bir şey bulamıyordum terapiden sonra hiç gelmedi yazmak taki bu güne kadar. Bugün öyle birşey oldu ki En çok sorduğum sorunun cevabını verdi bana hayat. İlahi adalet dedikleri bu olsa gerek... Hatırlarsınız hocam hani dünyadaki tek dayandığım dal olan annemi Ona olan sevgimi güvenimi benden alan bir olay vardı. Annemi baştan çıkaran adam hani evli 3 çocuğu olduğu halde annemi bastan çıkarıp, Annemden sonra bana sarkıntılık eden adam işte o adamı bugün milliyet haberde gördüm kızını damadı döverek öldürmüş. Ne yalan söyleyim ilk tepkim çığlık atmak oldu. Allah'ım dedim, Allah'ım sen çok çok çok büyüksün... O zamana dönmeliyim sanırım benim ergenlik dönemim tacizlerin hat sahfaya çıktığı artık sığınacak bir liman aradığım, kim olsa sarılacağım bir dönem. Normal insanların ergenlik olarak adlandırdığı ama benim yaslılık dönemimdi. artık herşeyin farkındaydım. başıma gelenlerin yalnızlığımın hani bir kızın en çok korunması gereken ve bir babaya ihtiyacı olduğu donem. O donem yaklasmisti bize annem ananem ve dedmi yeni kaybetmis biz tam bir bosluga dusmustuk. O kadar iyidi ki oooo oooo anlatamam size babam gibi yaklasiyordu oyle zannediyordum anlam veremeeme ragmen harika hissediyordum annem para veriyordu parasiz kalinca ondan istiyordu filan evdeydi basimiz dara dusse hoppp o araniyordu zannediyordum ki iyi niyetinden degildi tabiki taaa Bi sabah uyandgimda annem abimin evini terkettigini ogrendgimde anladim ama salaga yattim o zaman anlasam annemi kaybedecektim ve annemi kaybetmeye hazir degildim olamaz ya simdi babaya ihtiyacim varken annemi kaybedemem. Midyata pirince giderrken evdeki bulgirdan olmak gibi bisey. Abime agladim benide al o zaman dedim Ne oldgunu anlatsin istedim ne  Anlatti ne ben Bisi dedim ikimizde yasanmamis saymaya mecbur kaldik cunku annem Herseyden evvel bizi intiharla tehdit ediyordu olmaz tam bir kabus... onun evine gidip islerinde calisiyor karisi cocuklariyla siginti hayati yasiyorduk ben hep yumdum gozlerimi bildim bilmezlikten geldim Canim yandi sustum anneme ne isyan edebildim nede kabul edebildim arafta yasadim yillarca anneme ne mi oldu tabikii yari yolda birakti Ullandi atti. O adam yuzunden annemin Cocuk Usurdgunu ogrendgim icin o adam yuzunden ben annemi kaybettim gelecegimi kaybettim... annem icin yaptgim ne varsa vazgectim yapmaktan Caliskan ogrenci olmaktan basarili zeki olmaktan vazgectim.Kahramanimi oldurdu o adam benim artik sebebim yoktu yaptgim herseyi annem icin yapiyordum ama artik o bunlari haketmiyordu yapmama gerek yoktu sirf annemi cezalandirmak icin kendimden gelecegimden vazgectim. Anneme her baktgimda o adami gordum ne zaman annemi sevmeye calissam hayali geldi gozumun onunde anneme en son 12yasimda sarildim sevgiyle o adam katili olana kadar. Evet simdi o adamin kacarak evlendigi kizi damadi taraafindan doverek oldurulmustu aciydi ama adaletti ilahi adalet. Ben kimsenin cektigi aciya sevinemem ama sordgum soruya inceden bir cevap olmali bu Allah inceden sen yoluna devam et yolumda kal ben inceden kapiyorum senin hesaplarini diyor olmaloydi buna sevindim. Sevindigim kadarda uzuldum cunku Allah benim ara sira hatrladgim seyleri bile unutmazken benim Onu unutmam canimi yakiyor... kendime kiziyorum boyle olunca ama hocam sanirim benim acilarima sebep olan kimsenin yanina kalmayacak eminim... iyiki Allah var ve ben iyiki bunlari yasamisim yoksa neyn hurmetine affedilirdim...