Gönderen Konu: EGOİST, BENCİL, ASİ BİRİ OLMADIM FAKAT SUSKUNLUĞUMU VE SESSİZLİĞİMİ BOZDUM‏  (Okunma sayısı 4317 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
  Kendime olan inancımı tamamen kaybetmiştim, artık bişeyler kazanmak için değil sadece zamanımı tüketerek ölmeyi beklemek için yaşıyordum...
 Suskun, içine kapanık, sosyal çevresi  olmayan, iitici  hayattan vazgeçmiş bir kişilige bürünmüştüm, artık gözümün gördüğü ve kulağımın işittigi  hiçbir şey beni heyecanlandırmıyordu.
Ve en ufak şey dahi mutlu olmamı sağlamıyordu,.. hayatta yaşadığım  birçok şey ve Ailemin bana yaşattığı birçok şeyin sonucuydu bu durum..  İstemedigim bir kişilige bürünmüştüm, yaptığım tek şey kendimi rahatlatmak için sahip olduğum alışkanlıklardı... bu duruma daha fazla dayanamadığımı  gördüm, ve bu durumdan kurtulmak için elimden gelen her şeyi yaptım...
Ama pek fayda vermedi.. Hüseyin bey ile görüşmeye karar verdim ..  Hüseyin bey ile görüştükten sonra ne gibi değişikliklerim oldu? Şöyle sıralamak istiyorum...
Suskunlugumu bozdum... Susup her şeye boyun eğerek bir şey kazanamazdım öncelikle bunu göz önünde bulundurarak asi ve bencil bir  şekilde sözümü geçirmek için kendini savunan bir kişi olmaya çalıştım... kendim için yaşamayı ögrendiğim sürece   hayata bakış açım daha çok degişti... egoist  bir kişi olmaya çalışmak  benim bu suskunluğumu bozdu egoist biri olmadım...
fakat sessizligimi bozdum.
 Ailemi hayatımdan çıkarmadığım sürece kendimi onlara  muhtaç olarak bağlı olduğumu düşünüyordum.. fakat kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrenmiş olmam benim özgüven sahibi ..sebeptar olmuştu. Açık ögretim lisesinde  okuyordum fakat ders bile çalışmadan sadece  sınavlara giriyordum... bu durumda sınavdan aldığım puanlar pek de iyi degildi... zamanımı daha çok...
boş ve amaçsız şeyler ile geçirerek tüketiyordum  ... kendime yatırım yapmıyordum kendim için üretmiyordum...sadece  zamanımı boş yere geçirerek tüketmeyi seçiyordum....
Ailemin beni getirdiği bu durmda ben de kendimi pasif konumunda görerek anormal bir insan olduğumu kabul ediyordum ve kendimi yaşayan bir ölü olarak görüyordum.
yapmam gereken tek şey şuydu...
egosit, asi, bencil olmak, Hüseyin bey benden bunu istiyordu...
evde kıyafetlerimin giyilmesi hatta cüzdanımdan para çalınması ve özel kişisel bana ait olan şeylerimin başkaları tarafından kulanılması benim  morelimi  bozuyordu ...
Bu durumdan Hüseyin beye bahsettiğimde benden odamı kilitlememi istedi... başka bir çözüm yolu yoktu... 
 Babamın ve annemin okumamış insan olmuş olmalı bir yana evde otorite sahibi değillerdi zaten içinde bulunduğum durum onların sayesinde gelişmişti...
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2012, 08:59:34 öö Gönderen: psikolog »

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
sis  çökmüş geceye , yorgun bir dolun ay  uyuyor' bulutlar arasında ...
                                          bir yıldız kayıyor  sonsuza dogru, ardında bıraktıgı  bir yokluk...
                                          tir tir titriyorum  gökyüzüne bakar kocam bir ahhh.. çekiyorum...
                                          ben bumuyum Allahım  , böylemi olması gerekiyordu...

o yıldız gibi kayıp gitmek istiyorum sonsuzluga, ardımda hiç birşey kalmadan...
                                          sadece koca bir yokluk hediye etmek istiyorum  insanlara...
                                          kalbimmi acıyor, yüregimmi yanıyor, gögsüm daralıyor, bunalıyorum...
                                          anlamıyorum ,  anlatamıyorum derdimi kimselere anlatsamda anlamıyorlar...

Aglamak istiyorum hıçkırarak, bogazım dügümlensin sesim kısılsın aglamaktan..
                                          bir kuru  toprak buluyorum çınar agacı altında  pamuk tarlaları  içinde...
                                          uzanıp uykuya dalıyorum bi an  o agaç gölgesinin altında...
                                          kendimden geçiyorum  gölge kaybolmuş güneş tepemde  kan ter içindeyim...

soluklanıp kalkıyorum ayaga  bir dere kenarında elimi yüzümü yıkayıp dinleniyorum...
                                           aklım   allak bullak  içimde bir burukluk var mantıgımı yitiriyorum o an...
                                           huşu  içinde  kendimi arz ediyorum yaradana, kopup gitmek istiyorum her an...
                                           içim yanıyor içim, anlayan yok dertlerimden anlayan yok amel defterimden...

keşkeler çogalıyor içimde keşke, ah keşke böyle olmasaydım ben keşke...
                                           sus gönlüm sus iki gözüm sus  ah yar dilim sus mahsunum sus artık sus...
                                           çogalıyor git gide yalnızlıgım herşeyi terk ediyorum bir bir ...
                                           bana kalan  kocaman bir yokluk oluyor, hazin bir son ...

......................

bilmiyorum  böyle bir yazı yazmak  geldi içimden hüseyin bey.

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
        Bu yazıyı   televizyonda  haberleri izledikten sonra yazmak istedim , genelde hep ölüm vakalarını içeren haberler verildigini görüyordum_
bir yanda savaş sürüyor   bir yanda  terör  insanlar  gittikçe  dünyaya kıyameti yaklaştırıyorlar, ve bu durum içerisinde  ben yaşadıklarımın bir kurbanı olarak içinden_
çıkamadıgım  bi türlü  kurtulamadıgım   hastalıgın  bagımlısıyımdım,..  onlardan kendime ders çıkarmıyordum daha çok  bencil ve asi oluyordum  , cebinde   8 lira olan_
bir baba gördüm  televizyonda  benim iki günlük  yol param  , benden  muhtaç durumda olan insanlar ile kendimi kıyaslıyarak  içinde bulundugum durumu düşünüyordum_
herşeye  sahibim, kendimi  kurtarmak için herhangi bir maddi anlamda sıkıntım yok,  ama büyük bir maneviyatsızlık ve iradesizlik var içimde  ,büyük bir boşluk içindeyim_
sahip oldugum degerleri  önemsemiyordum arkama bakmadan çamura battıkça batıyordum, hayatın kurallarına  uymayıp  kırmızı ışıkta gaza basıyordum hiç düşünmeden_
yaşıyordum, an 'lık mutluluklar içindeydim  , hayatımı anlamsızllaştırmaktan başka yaptıgım bir şey yoktu , herşeye sahip olmak mutlu olmak demek degilki ,yüregi bagrı _
yanan okadar insan varki hayatta  bende başka türlü yanıyorum işte bagrımda .

Bir masal vardı beni aglatan, kibritçi bir kızın başından geçenler aglatmıştı beni, bende o kız gibi  yapa yalnızdım kendi  dünyamda  , bir arkadaşımın söyledigi söz geldi aklıma_
gülüşümü  okdar çok sevmiştiki  bana ne güzel gülüyorsun  hep böyle güler yüzlümüsündür ? demişti... oysaki içimden aglıyordum  en kötüsüde bu olsa gerek yüzü gülerken_
bir insanın içinden aglaması, bana söyledigi tek söz bu degildi  arkadaşımın , karanlık bir yerde tebesüm etsem bile  karanlıgı aydınlatan aya benzetirdi gülüşümü...
mutluluk bu olsa gerek  , arkadaşımın bu  sözleri  daha çok gülümsememe sebep oluyordu hayatta, ama herşeye ragmen ben kendimi anormal bir insan olarak görüyordum_
lanetli bir kişi olarak görüyordum, sanki bana al bu dünya senin olsun  istedigin gibi yaşa ama şunu unutmaki  gerçek  hayat burda degil diyen birileri vardı .

Ben neyin peşindeyim peki, ben neyi arıyorum, ben kimim, onu aramayan kendini bulurmu , ona inanmayan  kendine inanırmı , hayat iki kelime arasında sıkışmış kalmış_
olmak yada olmamak , inanmak yada inanmamak, sevmek yada sevmemek  sen ait olmayı ögrendinde   kendini neden yok sayıyorsun, varlıgına delalet eden gerçekleri_
görmezden geliyorsun, bir damla idim bir deniz oldum, bir deniz iken okyanus oldum, ne yere sıga bildim  ne göge sıga bildim,  ben kendimi kaybettimde tekrar bir damla_
suda kayboldum.

İnancım var  elbette ben inancımadaki  en büyük ve en güzel varlık olan Allahdan istemiyi bırakmıştımda  aciz ve muhtaç kullarına yönelimiştim ...
bir insan böyle yaşarmı böyle kurtulurmu hayır , hayır elbette  bu ne yaşamak olur hayatta nede bir çıkış yolu sadece kendini birşeye inandırıp _
kandırmaktan başka bir şey degil yaptıgım,  .

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle

''ALIŞTIM SUSMAYA''

Ne biçim bir hayat yaşıyorum , adam gibi  konuşup muhabbet edecegim bir arkadaşım bile yok,_
insanları hep kendimden sogutuyorum , iş ev aş , eş yok  , evet eş yok  ben evlenecek durumda degilim    şuan_
ne bir birikimim var nede  evlenecek bir kişilige sahibim  , hayatımı  bom bok eden kişiler yüzüne  yaşadıgım her_
an bir ızdırap , ah  anne  ah baba  ah ne yaptınız  , hem kendime acıyorum hem size neden niçin böyle bir hayatı_
yaşamama sebep oldunuz,  kabulenmiyorum Allahım  ben kabullenmiyorum ,  yasakladıgın şeyden nadıl meded _
umarda hayır beklerimki , çocukken o mutlu çocuk yok diyorum aslında ben çocukkende mutlu degildimki , işte_
bir kucak arıyorum kaç yaşına gelmişim 3 gün önce dogum günümdü  ailemin umrunda bile degildim, zaten onlar_
bu tür şeylere aldırmazlar bile , ben bir gün olsun hatırlamam dogum günümü hatırladıklarının , insana koyuyormuş_
dogrusu , bazen diyorum  herşeyi unut  , boş ver salla gitsin, olanla ölene çare bulunmaz diyorum , ya kabullen yada_
oldugun gibi yaşa diyorum , yok yok işte kurtulamıyorsun ne yaparsan yap olmuyor pes ediyorum baştan _
sabredemiyorum  iradesizligime yeniliyorum ve  gözlerimin karardıgını görerek yine o çamura bulaşıyorum_
hem çirkin, hem igrenç, hemde migde bulandırıcı olarak görüyorum, fakat o şevhet duygusundan ve anlamsız_
manevi yönünü aramaktan vaz geçmiyorum, ben bu degilim diyorum ben böyle olamam diyorum ama kendime _
hakim olamıyorum , sussam olmuyor , konuşsam olmuyor, ne yaparsam yapayım  kendimi bi türlü ikna edemiyorum_
bazen kafayı sıyırdıgımı düşünüyorum delisin sen delirdin işte sonunda olacagı buydu , korkuyorum belki yakında_
bu yüzden kendimi hiç olmadık bir  yerde bula bilirim, aklım mantıgım almıyor , ne yaptıgımın bile farkında degilim_
unutkanlıklar başlıyor , iş yerinde  okadar çok unutkanlık yaşıyorumki bu nedenle  azar işitiyorum ve  bozuk olan _
morelimi daha çok bozuyorum, ve  her zaman yaptıgım gibi  içime atıyorum dertleri , ve bir çıkış yolu aramaya _
devam ediyorum.

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ANORMAL HAYATIN TUHAF İNSANLARI
Duygularımın tutkunuyum, sevmek ayrı birşey severken hissetmek ayrı birşey , gün geliyor ben kendimi kaybediyorum hiç tanımadıgım bir insanın evine gidiyorum çirkefleşiyorum , olan oldu diyorum boş ver oysaki benim sırtımda biriken başka bir yük git gide çogalıyor , yazık diyorum kendime ama yapamazsınki kurtulamazsın diye bir ses geliyor sadece ses ama o söz sadece bir sesten ibaret, öyle anlar geliyorki ten tene deydiginde insan sıcak bir kucaga hasret kalıyor, umdugu kalp iken birileri sevilmeye muhtaç iken kirli avuçlara düşü veriyolar, umut dedigim o cesaret yok bende, ama herşeyden önce bir insanız ama ne insan ama haysiyetini onurunu zedeleyen bir aciz , anormal hayatın tuhaf insanlarıyız , hepimiz hep iyi niyetimizden saf kişiliklerimizden kaybediyoruz, ahh bee lanet olsun içimdeki erkek sevgisine sevdikçe batıyorum, hani nerde o dünya tatlısı insansan şeker bal dudaklı masum çocuk yokmu artık? Bisikletten düşünce dizi kanayan sonra dizinin yarası kabuk tuttuktan sonra kabugunu soyan çocuk yok artık , çünki gönlü yaralandı kalbi yaralandı ve kabuk tutmuyor yarası, tuzlu göz yaşları damladıkça yarasına daha çok acıyor canı...ovvv çok soguk bu gün, üşüdüm ya ne yasıı ya yav ditecektim pardon ya yav demem gerekirdi erkegim ben yumuşak konuşmanın ne anlamı var ya... ah be kardeşim ne yaptın kendine valla ben bişey yapmadım insanlar yaptı ... bak ben bu üç günlük düyada geldim dün bu gün bitsin yarın gidecegim söz ... ama bana izin ver lütfen ben ya oldugum gibi olayım yada göründügüm gibi olayım ama her ne olursam olayım geleyim senin kulun olayım, başım dönüyor migdemde bulanıyor ne oluyor bana yoksa adetmi oluyorum yok yav ? Daha neler , yoksa hayır hayır okadarda degil ben erkegim yav neler düşünüyorum , sol gözüm kapalı vurmuşrum 25 metreden sigarayı parçalanmamıştı düşürmüştüm sadece ama yok parçalamadın o sigarayı yat sürün ...zavalılar yazık serçe yavrusu yuvasından düşmüş kuşu ikide bir havaya atıyolar daha kanadında tüy bitmemiş beee nasıl uçsun o kuş...ah be ben sana gösterecem bisikletimin dreksiyonunu kırmış birde kırılmamışki gibi bana verdi 3 5 metre gitikten sonra çakılmıştım yere ... bile bile gittim ben oraya yanıma geldi tanrıyı afetmeyen adam oyunu bozmuş, zaten her oyunda bir mızıkçı vardır yok ya yok ben oynamıyorum, alın siz oynayın ..