Gönderen Konu: Bişeyleri anlatmak istiyor insan bazen..anlamasını istiyor anlatılmak istenenin  (Okunma sayısı 6176 defa)

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
Bişeyleri anlatmak istiyor insan bazen..anlamasını istiyor anlatılmak istenenin..kimbilir belki uygun görmüyor kimseyi anlattıklarına yada anlayacağını düşünmüyor,belki kibirinden belki hislerinden yola çıkıyor bu düşüncesi için..ama anlatmak istiyor anlaşılmak istiyor..anlaşılmak istiyorum,anlaşmak istiyorum..karşımdakini mutlu etmenin yanında mutlu olmak istiyorum..çok şey bildiğimi sanıyorum sanırım birçok şeyi önceden hissedebildiğimden geliyor bu..yada ben öyle zannediyorum..yaptıklarımı biliyorum ama yapmadıklarımıda veya yapamadıklarımıda..çok şey istiyorum çok..ama çaba göstermekte zorlanıyorum.insanları anlıyorum ama konuşmak istemiyorum..insanın çevresinde bu kadar çok insan varken sevilirken ve bazen severken,bazılarını severken,ilginç geliyor bunlar..mutlu etmek için mutsuz olduğumu hatırlıyorum birçok kez..her ne kadar pişman olmasamda kızıyorum kendime..değişiyorum sanırm,değiştiriliyorum..ama değiştirmek istiyorum..boşveremiyo insan bazen,bazen ağlıyorum akşam haberlerindeki savaş haberlerine ama bazende gülüyorum yanımdaki insanın eksikliklerine..saflığı kaldırıyorum ama salaklığı kaldıramıyorum birde ben vuruyorum..zaman geliyor dünyayı parmağının ucunda sanan BEN zamanı geldiğinde aciz bir dilenciden beter oluyorum..hazmedemiyorum,kaldıramıyorum,hırpalıyor
um kendimi..etrafına espriler yapan,dünyanın en mutlu insanı görünen BEN ağlıyorum bazen,pireleri deve yaparak ya da olan develere ağlıyorum...gocunmuyorum ama seviyorum ağlamayı..gülmeyi olduğu gibi ağlamayıda seviyorum..bazen hataları başkalarına atıyorum,farkında olarak ya da olmayarak..hatasız olmak istiyorum sanırım,imkansız olan mükemmel olmak istiyorum,imkansız olduğunun farkında olarak..dedim ya başta çok şey istiyorum..imkansızlıkların peşinde koşmak gibi birşey benim ki sanırm..ama bunun farkında olarak bunları yapmak bile keyiflendiriyor beni..farklı olduğumu hissediyorum etrafımdakilerden..lisedeyken okul çıkışlarında zengin olan arkadaşlarla birlikte bakırköye gidememenin üzüntüsünü yaşadığıma gülüyorum şimdi..farkındayım artık çevremdekilerin,olanların,olacakların..insanın olacakları bilmesi ya da tahmin etmesi ne kadar iyiyse bir o kadar da kötü bazen..ön yargılar ön görüler..bazen soğutuyor insanlardan bazen kaptırıyor kendini farkında olmadan..çünkü biliyorum(bildğimi sanıyorum ya da) bu İYİ bu KÖTÜ..elde edene kadar kendimi yiyip bitiriyorum,elde ettikten sonra umursamıyorum..belki intikam alıyorum kendimce,belki aşkı cezalandırıyorum..belki bir kez daha kaptırmak istemiyorum kendimi belki kaptırılan olmanın hazzını yaşamak istiyorum..Ama şunu biliyorum..belkilerle yaşanmıyor hayat..yaşamak lazım hayatı anında,yerinde,gerektirdğinde,gerektirdiği şekilde..iyi olmayı dışarıdan iyi biri gibi görünmekle karıştırıyorum..çoğu insanın sorunlarından olan bişey bu sanırım İYİ desinler diye davranmak KÖTÜ demesinler diye davranmamak..ama insan yaşaması lazım bazen istediği şeyi istediği şekilde..aldırmadan iyiye kötüye bakmadan,iyi veya kötü gibi görünmenin derdine düşmemeli insan..rahat olmalı,kibirlerinden uzaklaşmalı..insanları sevmeli,insan olduğu için sevmeli,Allah tan geldiği için sevmeli eskilerin dediği gibi..ama yapamıyorum bazen dedim ya saflığı kaldırıyor da salaklığı kaldıramıyorum,kötü niyeti seziyorum bazen,utanmazlığı rahatlık sananları sevemiyorum..
Öyle işte..böyle düşünüyorum,böyle hissediyorum..ufak şeylerle mutlu olabiliyorum ama ufak şeylere çok takabiliyorum,olabil(me)diğince anlamlar çıkartıyorum,bazen doğruluklarını bilip bilmeden hareket ediyorum,sanırm kendime olan güvenime aşırı güveniyorum bazen..en önemli eksiğim olduğunu düşündüğüm,çok az zamanlarda karşıma çıksa bile bazen kötü sonuçlar çıkartabilen kibirimi yenmek istiyorum..Bunları size söyleyerek kendimi bir nebze affettirmiş gibi düşünerek mutlu oluyorum nedense,belkide size borçlu olduğum düşüncesinin farkına vararak kendimi anlatıyorum,açıyorum..ve son olarak herhangi bir uyuşturucu veya alkol kullanmamış durumda olarak bunları yazdığımı söyleyeyim(Bu kadar açık bir Ercan a pek tanık olmadığınız için aklınıza başka bişey gelmemesi açısından :) Yolunuzda olun..!

Ercan

Beyaz_Karanfil

• Newbie
  • *
  • ...& Everything is possible if u want.. &...
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum sana arkadaşım (desem çok fazla mı samimi olur ??) öyle oluyor.İnsan bazen içindekini birileriyle paylaşmak istiyor dinlenmesini istiyor ...Heyecanla anlatıyorsun içindeki oda bilsin istiyorsun ama çoğu zaman dinliyor gibi görünüp dinlemiyorlar seni....Sağol güzel olmuş ama :) sonuna kadar okuyan fazla olmaz galiba yanlış anlama güzel ama biraz karamsar mı desem??Şahsen ben okurken birçok anım geldi aklıma bu duyguların ne demek olduğunu iyi biliyorum da....