Gönderen Konu: DİSOSYATİF KİŞİLİK BÖLÜNMESİ (BENİM İÇİMDE 2 BEN)  (Okunma sayısı 3927 defa)

bipolar

• Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar!

daha önceden yazmış olduğum yazılara ilaveten bunları yazıyorum.hocamla yeni bir işe girdikten sonra düzenli terapilere başladık.ilk terapide nasıl bir karakter yapımın olduğu yani disosyatif(sizinde araştırmanızı  istiyorum) kişilik olduğu ortaya çıktı.tanı şuydu ; Cinsel ve Dindar kimliği tarafından yönetilen bir BEN vardı...Hocam bunların her ikisininde zararlı olduğunu söylüyordu.Ben ise aksine dindar kimliğimin beni geçicide olsa rahatlattığına inanıyordum.Daha sonraki terapimizde hocamızla dindar kimliğim üzerine sohbet ederken şunun farkına vardık...Aslında dindar kimlik ergenlik öncesi oluşan bir karakter değil aksine cinsel kimliğin içinden çıkmış bir kaçış kimliği idi.asıl ben değildi.bu beni oldukça şaşırttı çünkü böyle birşeyi duymak beni fazlasıyla etkiledi.nasıl olabilir diyordum dindar olamayacak mıyım?

Sonra düşündüm ve hem cinsel kimliğim hemde dindar kimliğimin arasında görünmez bir bağ vardı.Bu bağ ise insanları kendine bağlama esir alma istediği gibi yönetme ve yönlendirme üzerineydi.iyice düşündükten sonra dindar kimliğimin gerçekten bir çözüm olmadığını aksine bana zarar verdiğini ve cinsel BEN'i de bir o kadar güçlendirdiğini farkettim.

Beynim cinsel isteklerime cevap vermeyen insanları cezalandırmak istiyordu.Dindar yönümse dindar olmayanları ve benim inandığım gibi inanmayanları silmek istiyordu.Her ikiside çok yanlış düşüncelerdi...

Bir sonraki yani son terapide cinsel yönümüzü el aldık...ve baktıkki benim gerçek sorunum cinsellik değil...bu aslında bir sığınma ve ele geçirme psikolojisi.yani cinselliği zorla yaşatılmış biri olarak benim kontrolümde bir ilişki olmasını sağlamak.bu ise karşı tarafı oldukça rahatsız eden bir durum.Benimse sahte nefsi üstünlüğüm ve bir sığınmam.ben küçük yaşta tecavüze uğradığımdan dolayı annem tarafından suçlandığım için kendimin suçsuz olduğumun ispatı olarak görüyordum bu olayı...

fakat gel gelelim...bu işlerin böyle olmayacağını anladım...artık daha aydınlık ve umutlu bakıyorum geleceğe...asla ve asla hoşlandığım erkeklere en ufak kapris yapmıyorum...kendi nefsimi ehlilleştiriyorum...şimdilik cinsellik isteklerimi sadece internetteki sanal ortamda gidermeye(sanal sex karşılıklı birşeyler yapma değil!!) çalışıyorum....

Arkadaşlar!
Hüseyin Hocamızı mutlaka tanıyın görün...Ben şimdiden orta büyük adımlar attığımı görüyorum....Ne kadar iyi bir insan olduğunu ve size ne kadar çok yardım etmek istediğini göreceksiniz...ben şu anda hayatımı bu düzene göre kurdum....

ve dedim...''İnşallah düzeleceğim...düşsem bile kalkacağım...Bu bize göre büyük Allah'a göre küçük bir mesele'' düsturundan yola çıktım....

sizde düşünmeden hocanın tavsiyelerine uyun...mutlaka
ve unutmayınki...Gün sizin için ya beklediğiniz gün yada tamamen kaybettiğiniz gün olabilir...

Terapi süreçlerimi anlatmaya devam edeceğiz...