Gönderen Konu: açtığın yeni sayfanın getirdikleri, götürdükleri  (Okunma sayısı 6022 defa)

alıntı

• Global Moderator
  • Full Member
    • Profili Görüntüle
açtığın yeni sayfanın getirdikleri, götürdükleri
« : 16 Şubat 2010, 09:24:45 ös »
hayatta yeni bir adım atmadan önce düşünürsün. "bu seçimimim bana neler getirecek, benden neler götürecek". niçin herşey yolunda görünürken hayatta yeni bir adım daha atma, yeni bir sayfa açma ihtiyacı duyarsın ki? zorunluluktan olmalı, belki de tutkularından dolayı, daha düşük bir olasılıkla bir başka biri için. belki de hayat seni düşüvermiştir bir tuzağa, bir çukura. çıkmak için yeni sayfayı açmak zorundasındır.

bir başka diyarda hayatına devam edeceksin misal, bir tutkun, bir hedefin, hatta bir idealin var. Arkanda neler bırakırsın, sevgilini, yıllarca alıştığın sıcacık evini, arkadaş çevreni, dostunu, aşığı olduğun memleketini, şehrinin imkanlarını, kaynaklarını, dara düştüğünde para istediğin babanı, her derdini dinleyen anneni, alıştıklarını, alışkanlıklarını, hayatta adım atarken danışabileceğin ailemi ve arkadaşlarını. birçoğu şanslıysan hala seninledir. kalan her şeyi, tek bir şey uğruna feda edersin: kendin olmak, dünyada adın ve soyadın olarak yaşamaya başlamak, kendini gerçekleştirmek, yaşatmak için
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2010, 10:36:59 ös Gönderen: alıntı »