Gönderen Konu: Hayat Bataklığında Eşcinsellikten Kurtuluşum  (Okunma sayısı 1223 defa)

psikolog

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Hayat Bataklığında Eşcinsellikten Kurtuluşum
« : 16 Ocak 2022, 10:27:39 ös »
HAYAT BATAKLIĞI

Yıllarca içimde kilitlediğim sandıkları açtık psikoloğumla. Bazı anılar beni çok sevindirirken bazıları ise epey bi üzdü. Ve şimdi tekrar o anıları o eski sandığı da değiştirerek başka bir sandığa alma vakti geldi. Güzellikleri bana güç olarak kötüleri ise ders olarak alıp tekrar yerine koyma vakti anıların. Hayatın nasıl zorladığını hatırlıyorum bi ararlar. Aman Allahım çekilmez bir şeydi. Şu an keşfettiğim şey şu ki insan kendi cehennemin yanında taşırmış. Öyle bir ruh haline bürünmüştüm ki cehennemin yanımdaydı her gittiğim yerde. Hani demiştim ya bir sandık var diye işte o sandığı hep sırtımda taşıyordum. Onun verdiği yükle birlikte hayatımı da zorlaştırıyordum. Gerektiği gibi köşeye koymayıp hep açıp bakıyordum o sandığa. Bu neden olmuş şu niçin böyle olmamış diye. Ama şimdi durumlar değişti tabiki. Artık bu neden veya nasıl oldu ile uğraşmıyorum. Eskiden hayattan aldığım her darbe şimdi beni inanılmaz bir şekilde güçlendirmiş. Bunu görüyorum ve buna göre yaşıyorum. Eğer güzel görmek en çok kimin hakkı derseniz geçmişi zor ve karanlık geçenlerin derim. Ama şunu da unutmamak lazım ki bu karanlık geçmişten ancak insan kendi istediği zaman çıkabilir. Biri size ışık göstermeli ve siz de o ışığa doğru yürümelisiniz. Eğer yürümekten yoruldum derseniz işte o anda bütün hayatınız boyunca o karanlıkta durursunuz. Çünkü hayat bataklığının kuralı bu şekildedir. Eğer birisinin uzattığı ipten tutmazsanız, ne kadar çabalarsanız işleriniz o kadar da karanlığa gömülecektir elbet. Benimde elbet bu karanlıktan çıkmam kolay olmadı. Zorlu bir süreç geçirdim. Anılarımı deştim ve neden niçinini buldum hepsinin. İçimde farketmediğim o gücün farkına vardım aslında. Kendimle alakalı bazı yenilikler keşfettim, hayata farklı bir pencereden bakmaya başladım artık. Ama unutmayın ki bulanlar hep arayanlardandır. Siz de arayın mutluluğu ve bir gün bulacağınızı ümit ederek asla vazgeçmeden aramaya devam edin.