Gönderen Konu: Küçük Bir Oda  (Okunma sayısı 4783 defa)

enderkiyak

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
Küçük Bir Oda
« : 19 Nisan 2009, 11:29:56 ös »
Hayatımda beni çok fazla yönlendiren biri olmadı.Ta ki o güne kadar.Bir gün tanımadığım,ismini bilmediğim bir adam sınıfa geldi,rehberlik hocası olduğunu ve anket yapıcağını söyledi.Onu ilk gördüğümde beni çeken bir şeyler olduğunu hissetmiştim.Hem de hemşerimdi, o da h harfini söylemiyordu.Dakka bir gol bir ilk dakikalardan bir benzerlik...Diğer hocalardan farklı olduğunu anlamıştım.Rahat bir adam silüetindeydi.Konuşurken gözümün içine bakıyor,beni etkiliyordu.Daha sonra bir özelliğini söyledi bize.Gözlerinden okuyordu seni.Tabi bende hemen atladım,benim içinde bir  şeyler söylemesini istedim.Bana uyuyordu aslında söylediklerinde gerçeklik payı vardı.Zil çaldı ve sınıftan çıktı.Başımdan geçen birkaç olaydan sonra o adamın bana dediklerini daha iyi anlamıştım.Odasına gidip onla konuşmaya karar verdim.sınıfa girdikten 2 ay sonra görüşecektim onunla.Kapısını tıklattım ve o küçük odaya girdim.İçeri girdiğimde o odanın benim için büyük işlere vesile olucağını bilmeden girmiştim odasına bu esrarengiz adamın.Başladık konuşmaya konuştukça beni etkiliyor,güvenimi kazanıyordu.Adeta beni laflarıyla büyülüyordu.İlk dersten açmıştı konuyu derslerimin nasıl olduğunu sordu iyi olduğunu söledim.Dersler hakkıdna konuşuyor,bana öğütler veriyor,hedefimin yüksek olamsı gerektiğini anlatıyor,kız arkadaşlarımla ilişkimi kesmemi istiyordu.Daha çok çalışmam gerektiğini üstüne basa basa vurguluyordu.Bunu bana başkası söylese çok fazla dikkate almazdım açıkçası ama karşında senin beynini konuştukça esir alan bir insan olunca çok farklı oluyor.Bu adam benim güvenimi kazanmıştı bir kere beni yanlış  yönlendireceğine inanmıyordum.Çalışma işini aklıma sokmuştu .Yazın da ders çalışmamı söylüyordu.Hayatımda  yazın ders çalışmak gibi bir aktivite yapmamıştım ama geçen yaz azda olsa biraz çalışabildim.Okullar kapandı,ben onunla irtibatı kesmek istemiyordum.Sanal alem ile görüşüyor,ne durumda olduğumu,çalışıp çalışmadığımı soruyordu.Bende çalışma kitaplarımı almıştım ve çalışmaya devam ediyordum.Ayrıca beni etkileyen bu adamın söylemsi ile kitapta okuyordum.Yaz hayatım böyle geçiyordu.Bu adam bana ne olduğumu ne olabileceğimi göstermiş,hedefimi yükselmişti.Konuştukça güvenimi kazanıyor,beni yönlendiriyordu.Bir yandan onunla haberleşiyor, bir yandan da çalışmam devam ediyordum.İşte size bahsettiğim bu adam hayallerinizin kurucusu olan HÜSEYİN KAÇIN’dı